Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet gyereket vállalni...

Hogyan lehet gyereket vállalni, családot alapítani pénz nélkül?

Figyelt kérdés

Kifutok az időből, szóval ez van... 😕 nem akartam nyomorba, nélkülözésbe gyereket vállalni, mert rossz volt nekem is anno, hogy a szüleim mindig a pénzen aggódtak, nem vehettem semmit, nem mehettem sehova. Nekem sem jött össze az élet eddig, hiába lettem diplomás.


Mit lehetne tenni így? Albérletben élünk párommal, tengődünk, elvagyunk, de előre nem lépünk. Szerinte alapíthatunk családot így is, de én nem értem hogyan... ő talán nincs felelősséggel erre, azt mondja, hogy megoldjuk, szüleink is megoldották. De nem is ezt akarom megérteni.


Hanem hogy ti hogyan csináltátok mostanában? Nem tudnánk megvenni egy csomag pelenkát se, nem lenne a gyereknek saját szobája (oké, első években nem is kell feltétlenül, de később?)

Ez még rosszabb, mint amiben én nőttem fel.


2023. jún. 8. 10:21
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy hol éltek? Mármint az ország melyik felén? Nincs váltásra lehetőség?

Mi itt egy nyugati megyében élünk és szinte versenyeznek bizonyos területeken az emberekért. Ha valami nagyon xar fizetésetek van érdemes elgondolkodni akár egy költözésben is, mert nincs ami egyhelybe kössön benneket.

2023. jún. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
95%
Ha pelenkára sem tellene, akkor nincs kérdés. Albérletre amúgy sem tanácsos szülni, mert elég bizonytalan a helyzetetek így gyerek nélkül is. Persze más is felnő ilyen körülmények között, de gondolom nem ezt szeretnéd nyújtani a gyerekednek. Nagyon nehéz a mai világban boldogulni. Persze alakulhatnak jól is dolgok később, de a pelenkára való legyen meg, ha belevâgtok. És akkor hozzá jön még a többi, ha esetleg nem tudsz szoptatni, megbetegszik a pici, stb. Kell egy stabil anyagi háttér a gyerek vállaláshoz. Sok sikert kívánok 😊
2023. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
84%
El kell fogadni hogy nem kell mindenkinek gyereket vállalni, itt volt x éved felépíteni egy lét minimumot, tartalékot gyűjteni, ha eddig nem jött össze, gyerekkel nehezebb lesz.
2023. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mindegy,hogy ki mit ért pénztelenségen, vannak akiknek az is az ha nem mehetnek csak évi 2szer nyaralni, vagy nem ehetnek minden héten garnélát,van akinek az ha csak havonta 1szer megy étterembe,moziba, van akinek az ha a gyereknek nem vehet Iphonet, nem tud neki adidast venni,de van akinek tenyleg az,hogy az alapvető dolgokat sem tudja pl pelenka, étel,ruha.

Szerintem át kell nézni a kiadásaitokat egy baba ha nincs anyatej akkor legalább havi 30-40ezer, ha van akkor is kell venni pelust,popsitörlőt,oké ezen is lehet spórolni ha mosod a pelenkát pl.

A saját szoba olyan,hogy azert nem túl előnyös ha a szüleivel egy szobában nő fel, de mondjuk ha a testverek 1 szobaban vannak bem lesznek lelkibetegek.

Úgy merlegelj,hogy ahogy nőnek egyre többe kerülnek,nyilvan nem kell mindent megvenni nekik,de vannak szükségleteik ilyen pl a pelenka vagy az,hogy ne egy szobaban aludjon a szüleivel 2-3 éves korától.

2023. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekvállaláshoz felelősségtudat kell. Ne legyél felelőtlen hülye ne szülj a semmire.
2023. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

Hat igy sehogy.

Mielott mi bevallaltuk a gyereket merlegeltuk,hogy el-e tudjuk tartani mindketten.itt latok csak neked van normalis gondolkozasod.parodnak nincs.

Ahogy teltek az evek,elgondolkodtunk a masodik baban...ujbol merlegeltunk,hogy kettot el-e fogunk tudni tartani

Ugye a nagy mar sulis volt,tobb kiadas stb...

Vegul bevallaltuk a masodikat is...nem mondom ,hogy olyan gazdagok vagyunk,de nem kell gondolkodni,hogy uristen most a nagyot kuldjem osztalykirandulasra vagy a kicsinek vegyem meg a havi pelenkaadagot.

Szerintem varjatok azzal a gyerekkel.foleg,hogy irod,egy csomag pelenkat sem tudnatok venni jelenleg neki

2023. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindenkinek való a gyereknevelés.
2023. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

Gyeddel még ennyi pénzetek sem lesz! 2 év után meg mindenképpen vissza kell menned dolgozni, mert éhen haltok.

Ha most is rosszul éltek gyerekkel hatványozot rosszabb lesz. A kevés pénz pedig mindig frusztrációt és veszekedéseket eredményez.

2023. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
81%
Jelenleg várandós vagyok. Van ház, kocsi, mindkettőnknek stabil, jól fizető munkahely. Mégis, mikor nézelődök a babarészlegen(nem a Brendonba) ki-ki csúszik egy "A ku.. a anyját!" Olyan árak vannak, hogy ihaj. Nem szabad a nincstelenségre szülni. Nem csak a gyereknek lesz rossz, hanem nektek is. Tudom, mert ebbe nőttem fel. Nem volt leányàlom. Felelősségteljesen álljatok ehhez a kérdéshez.
2023. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

Felelősségteljesen sehogy. Mármint, az lehet vita tárgya, hogy kell-e egy gyereknek az, hogy minden nyáron kétszer/háromszor menjetek nyaralni külföldre, vagy hogy kell-e neki márkás ruha vagy a legdrágább telefon. Meg hogy jó-e albérletben felnőni vagy mindenképpen kell saját otthon. Ez értékrend kérdése, kinek mi fér bele, hogyan akar nevelni, mit tart fontosnak, stb.

De az, hogy alapvető dolgokat meg tudtok venni neki, mint a pelenka, gyógyszerek, nem kötelező védőoltás, az az alap, nem vita tárgya. Ha ez nem megy, akkor nem szabad gyereket vállalni. Mármint, a legjobb esetben az első években csomó dolgot meg lehet szerezni ingyen vagy használtan innen-onnan, plusz anyatejes, tehát nem kerül sokba, ha nem beteges, gyógyszer sem kell annyi, és akkor még tényleg nem követelmény a saját szoba, csomóaknál az első 1-2 évben a szülőkkel alszik a gyerek (de azért akkor sem árt, ha van egy kis zug, ahova el tudtok vonulni kettesben pl. házaséletet élni, ha úgy alakul). De ha nem vagy szerencsés, a tápszer rohadt drága, a fejlesztések drágák, tb alapon katasztrófa bármihez is hozzájutni, és lehet, mire oda jut, addigra késő. Nem kizárt, hogy később magántanárra lesz szüksége, amilyen katasztrofális az oktatás.


Ha semmi esélyetek/akaratotok ebből kitörni, új munkát keresni, új karriert építeni, ahol többet kereshettek, akkor ne legyetek felelőtlenek. Te is panaszkodsz a gyerekkorodra, és állításod szerint ez a gyerek még annyit sem kapna, mint amennyit te.

2023. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!