Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig lehet egészséges...

Meddig lehet egészséges gyereket szülni? Hány éves korig?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem sikerült még eddig egy normális párkapcsolatot találni, valami mindig kiderül, ami nagyon gáz. Ezerrel dolgozom magamon is, jártam terápiára (gyerekkori traumák feldolgozása), rengeteg önfejlesztő könyvet olvasok és mégis belefutok rossz kapcsolatokba. Elegem van már ebből. Nagyon szeretnék már babát, lassan kifutok az időből. A mostani kapcsolatom messze jobb, mint a korábbiak, de a "már megint kezdődik" effektus van. Nem bírom már. Ha szakítok, akkor nem tudom, hogy mikor találok valakit, akivel normálisan, nyugodtan, békességben és szeretetben lehet élni, és még akár babát is nevelni. Lassan ott tartok, hogy nem lesz gyerekem, mert a rosszba inkább nem vállalok, nem szeretném megnyomorítani a babát. Hány éves koromig "húzhatom" a teherbeesést? Mikor kell elengednem, hogy valaha babám lehet?
2023. jún. 12. 14:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Ezt így nem lehet megmondani.

Mindenkinek máskor jár le a biológiai órája. Azt meg pláne nem lehet megmondani, hogy egészséges lesz e, mert van aki 40 felett is egészségeset szül, más meg 25 évesen is beteg gyereket hoz a világra.

2023. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Ha mondani kell egy számot, akkor 40-et mondanék, afölött már jelentősen nő a kockázat. Ettől függetlenül én 40 év felett is vállalnék gyereket, ha akkor találtam volna meg a párom. Ilyenkor érdemes magánba járni a genetikai uh-okra, ott sokkal többmindent ki tudnak szűrni (betegséget), amit a Prena meg hasonló tesztek ki tudnak.

Ismerek olyat, aki 52 évesen egészségeset szült és anyukám 17 évesen beteget, úgyhogy nem minden a koron múlik.

2023. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek :)
2023. jún. 12. 14:53
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a petesejt minőségétől és mennyiségétől függ. Olvastam egy érdekes kutatást arról, hogy fiatal donorpetesejttel (akár korábbi saját lefagyasztottal) 40+-os nők közel ugyanolyan százalékban estek teherbe és hordtak ki egészséges gyerekeket, mint a jóval fiatalabb korosztály. Szóval a kockázatnövekedés a petesejt minőségének romlásával hozható összefüggésbe, ezért sem igazán tudom felfogni, hogy Magyarországon miért csak férfiak tetethetnek el későbbre hímivarsejtet.

A helyedben, ha volna anyagi lehetőségem rá, lehet, megpróbálnék külföldön fagyasztani és tárolni későbbre, biztos ami tuti.

2023. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt nem tudod, hogy mi a helyzet az apa nélküli lombikozással Magyarországon vagy külföldön? Én csak azt találtam, hogy ha nem érek el x kort, akkor addig nem lehet. Igazából elegem van már a bántalmazó emberekből és nem ettől szeretném függővé tenni azt, hogy gyerekem lehet-e és a gyerek normális körülmények között nőhet-e fel. Nagyon szívesen felnevelném egyedül is, de a magyar lombikozás sajnos nem ad erre lehetőséget egyedülálló nőknek. (van most kapcsolatom, de nem tudom meddig, mert már itt is történtek komolyabb rossz dolgok)
2023. jún. 12. 15:49
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves vagy most?
2023. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos fogalmam sincs, hogy működik, nekem szerencsére erre nem volt szükségem, a többit is csak kíváncsiságból olvastam. De tudtommal külföldön, talán Szlovákiában elég lazák (ott a nőt is elkötik a kérésére). Amúgy ha beírod a keresőbe, kiad egy csomó magyar nyelvű hirdetést a környező országokból, szóval szerintem megoldható. (Amióta szétverték itt a magán meddőségi ellátást, csomóan, akiknek van pénze, inkább kimegy... amire ott nyilván rákaptak.) De mindenképpen olvass utána, érdeklődő emaileket is mindig lehet írni.
2023. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most vagyok 34
2023. jún. 12. 16:25
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egy kérdés, hogy egészséges lesz-e a baba egy bizonyos kor fölött (nagyobb esély van bizonyos betegségekre, mivel romlik a petesejt és a sperma minősége, nagyobb esélye van a mutációknak hibáknak stb.), a másik kérdés, hogy egyáltalán létrejön-e a terhesség. Részben mert megnő a korai vetélés aránya (pont azért, mert valami nem stimmel genetikailag, így a szervezet "megszabadul" a kialakulóban lévő embriótól), részben mert elkezd leállni a petesejt termelődés, ki-ki marad egy ciklus stb.


Nőgyógyászot 35 felett egyértelműen piros zászlót lengetnek, akkortól romlik drasztikusan minden mutató az átlag nő esetében. Kivételek mindig vannak, de az általában nem te leszel (tapasztalatból beszélek, 40 évesen kezdtünk babaprojektbe, spontán terhesség és vetélés 42 évesen, sikeretelen lombik 43 évesen és most donorpetesejtes lombikra készülünk Bronoban, mert a saját petefészkeim már kezdenek leállni).


AMH szintet nézess, az megmutatja, hogy mennyi "tartalékod" van (nem egy egzakt számot ad meg, de látszik, hogy hogy áll a petesejt termelésed).


Mo-on a 2006-os eü törvény szabályozza az egyedülálló nők lombik kezelését: A szabályozás szerint egyedülállók akkor részesülhetnek embrióbeültetésben, ha azt az egészségügyi állapotuk vagy az életkoruk indokolja – a törvényalkotó azonban azt nem határozta meg pontosan, hány éves kor számít már kritikusnak a teherbeesés szempontjából. Ezt mindig szakorvosi vizsgálatnak kell megállapítania. Ha egy nőről úgy ítélik, hogy megfelel a programhoz, akkor egyedülállóként neki is ugyanúgy jár az ötalkalmas állami támogatás, mint a házaspároknak.


Meddőségi szakemberrel egyeztess erről. Külföldön biztos enyhébb a szabályozás, de drága.


És még egy gondolat: nekem olyan érzésem van, hogy gyereket akarsz, mindenáron, ehhez keresel partnert, ezért (is) vagy sikertelen a boldog pártalálásban. Annak általában oka van, ha "egyetlen normális párkapcsolatot sem sikerült még találnom" - sokszor, bármennyire is fájdalmas az önismeret hiánya ("ki vagyok én és mit akarok az élettől" - nagyon leegyszerűsítve). Írtad, hogy jártál terápiára - én úgy érzem lenne még min dolgoznod ezen a téren is.

2023. jún. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen minden szavadat és a tippeket is. Drukkolok nagyon, hogy sikerüljön!! :)


Igen, én is így érzem az önismeret dolgot, csak sajnos mindig a kapcsolat közben jövök rá, hogy még mindig nem elég az önismeret, vagy inkább az, hogy megtegyem, amit tudom, hogy meg kellene tennem (pl szakítás, amikor rájövök, hogy gáz van, nem pedig még esélyek adása). Egyébként gyerekkoromból jön ez az egész, csak későn jöttem rá és későn kezdtem el magamon dolgozni. Mondjuk legalább egyre jobb párokat fogok ki (a súlyos fizikai bántalmazót is megjártam eleinte, ma már ilyen nincs, a mostani párom "csak" anyagilag húzott le, de végül visszaküldte a pénzt és most az utolsó esély van...), talán a következő egy egészséges párkapcsolat lesz. De ha nem, akkor lehet, hogy feladom és a gyermekvállalást is, mert most 34 vagyok, mire a következő kapcsolatban is kiderül, hogy valami nem oké, addigra már túl leszek 35-ön. Nem tudom, el vagyok keseredve.

2023. jún. 12. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!