Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » KÉRLEK informáljatok! Lehetség...

KÉRLEK informáljatok! Lehetséges egészséges gyereket szülni epilepsziásan?

Figyelt kérdés
Könnyebb fajta epilepsziám van már 13 éve egy kisebb balesetből.Már azóta szedek gyógyszert,eddig Timonil Retard 150 mg-ot szedtem,pár hete átálltam Trileptalra,amit a neurológusom írt ki,mivel el mondtam neki,megértem az anyaságra és a párommal babát szeretnénk.22 éves vagyok és még mindig vannak rohamaim,de enyhébb kategóriában,nem látványosan.Aggaszt az állapotom,ha teherbeesem,szeretnék egészséges kisbabát szülni.Ezért inkább időben áttértem egy másikra,ami kevésbé károsító és kisebb dózisú ám így is vannak félelmeim.Egészséges életmódot élek,2 hónapja szedek magzatvédő multivitamint is.Tapasztalatokat kérnék hasonló nőktől.KÉRLEK ÍRJATOK,nektek hogy zajlott ez?Előre is nagyon köszönöm ! :)

2013. febr. 5. 14:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Egyik ismerősömnek is ilyen enyhe epilepsziája van, gyógyszerrel kezelik őt is.

Kb fél éve adott életet 2. babájának:)Mind két gyermeke teljesen egészséges, a terhesség alatt is szedett gyógyszert azt hiszem,de nem tudom milyet.

A lényeg, hogy ne izgulj,minden rendben lesz veletek is,az orvosok értik a dolgukat:)

Mihamarabbi babásodást:))

üdv:2 kis srác anyukája:)

2013. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

A kórházban az egyik szobatársam epilepsziás volt. Akkor szülte a 2. babáját és mindkettő teljesen egészséges volt.

Én cukorbeteg vagyok és nekem is egészséges kisbabám született. Neked is, ahogy nekem is a terhesség alatt szigorúan be kell tartani az orvosi utasításokat és akkor nem lesz baj. Nekem jóval több vizsgálatom volt, mint az egészséges kismamáknak, de ezen kívül semmi hátrányom nem volt.

2013. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Kb. 17 éves korom óta vagyok epilepsziás, néha voltak/vannak rohamaim.

Lamotrigin tartalmú gyógyszert szedek, beszéltem genetikussal annak idején, ezzel lehet szoptatni is (ne hallgass a nődokira, ha azt mondja, hogy nem szoptathatsz, ez már régi iskola. Azért egy genetikus és egy MD., PhD, Med. Habil neurológusnak jobban hiszek).

Ami nagyon fontos (főleg, hogy nem vagy tünetmentes), hogy a terhesség alatt sűrűn kell a gyógyszerszintet ellenőrizni, mivel a súlynövekedés miatt a gyógyszer valószínűleg hígulni fog, így értelemszerűen nem lesz annyira hatásos.

Két gyerekem van, az egyiket 32 a másikat 36 évesen szültem, sajnos mindkettőnél voltak rohamaim, semmi bajuk nem lett a csajoknak. Tök egészségesek, se fizikai se szellemi elmaradás nincs. A nagy 4,5 éves, okosabb az átlagnál. A kicsi még csak 8 hós, de nagyon rafkós, úgyhogy ő is oké.

Az első szülésnél epileptiform rohamaim voltak, sürgősségi császár lett, a 2. már progi volt.

Kérd a császárt (ha gondolod írok róla, hogy milyen a műtét).

Kérdezz nyugodtan!

2013. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszotokat és a kedvességet!megnyugtató dolgokat írtatok,ez némiképp lecsillapította az aggodalmaimat :)) fő a szigorú betartása a kezelésnek.nem egész fél éve próbálkozunk,azon is elgondolkodtam,vajon a gyógyszerezésem nem nehezíti-e a fogantatást,mivel fiatal is vagyok, a termékenységben ez jó kor,mint olvastam.

A neten az a baj,hogy sok intést olvastam erre vonatkozólag s félelemmel töltött el.A terhességi rosszullétek erősebbek episeknél?Olyat is hallottam,hogy a terhességkor egyes betegségek elmúlnak a kismamánál,de ennek se tudom van-e alapja.Minden esetnél császárral lehet csak,vagy van alternatíva ?Érdekelne hogy zajlik a császármetszés. Bocsi a sok kérdésért :)

2013. febr. 5. 15:08
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

A gyógyszernek nincs köze a termékenységhez.

Az első lányom 8 hónap után sikerült, a 2. az első hónapban.

1-2 rohamom erősebb volt, de kizárólag azért, mert nem nézték a gyógyszerszintem, ami a béka feneke alatt volt. Amint beállították, nem volt gond.

Lehet, hogy engedik a természetes szülést, de én biztonságosabbnak tartom a progi császárt, ott nem éri akkora stressz a szervezeted, és a gyerekét sem, akárki akármit mond.

Ígérem, írok a császárról, de tutul a kicsi, mennem kell :)))

2013. febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
jó :) köszike !és sok örömteli percet kívánok a gyermekeidhez :))
2013. febr. 5. 15:53
 7/21 A kérdező kommentje:
és neked is legelső válaszoló,sok boldogságot a kicsikhez :)
2013. febr. 5. 15:54
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Ėn is epilepsziás vagyok 3 gyerekem van mind 3 gyerek termėszetes uton született,ęs mind egészséges.beszėlj genetikusal,és a kezelö orvosodal.
2013. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) a genetikus mit tud erről mondani?
2013. febr. 18. 18:26
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Egyik rokonunk epilepsziás, gyerekkora óta szed gyógyszert. Két egészséges kislánya született, az epilepszia miatt császárral.
2013. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!