Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A második terhességnél/babánál...

A második terhességnél/babánál kevesebb a kéretlen jótanács, mint először?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ó, neeeem.

ez esetben előkerültek a testvérfltékenységes tanácsok, meg az eszmefuttatások a kis korkülönbés mellett-ellen...


én nem is idegesítettem magamat ezen, épp elég volt a két kicsivel foglalkozni + háztartás+egyéb otthoni dolgok, úgyhogy egyik fülemen be a másikon ki. hadd szellőztessék a szájukat a nagyokosok, én meg majd csinálok mindent ahogy én akarok... :S

2010. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azokról a jó tanácsokról meg inkább ne is beszéljünk, amikor a fejedhez vágják, hogy mit szúrtál el elsőre és most hogyan ne szúrd el. Tényleg nem szabad velük foglalkozni.
2010. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi a kéretlen tanács, csak megtanulod kezelni őket. Én már rutinosan nem foglalkozom, elengedem a fülem mellett a tanácsot, még akkor is, ha látják, ott a nagyobb fiam.
2010. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is ugyanugy van keretlen tanacs, esetleg picit masabb kontosbe bujtatva jon elo. Annyibol jobb, hogy talan megedzodsz es konnyebben viseled, nem figyelsz oda rajuk mar.
2010. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, sőt! Sokszor alig bírtuk ki a férjemmel, hogy néhány után ne törjünk ki röhögőgörcsbe. Pl: a védőnő életében talán harmadszor meglepett minket a lakásunkon. A kislányom akkor volt 14 hónapos a kisfiam akkor született. Épp szoptatás után voltunk. Megtapogatta a kisfiam kutacsát és közölte, hogy ki van száradva. Mire én mondtam, hogy az elég érdekes, hiszen most szopizott. Fogtam betettem a bölcsőjébe, hason (hiszen hasfájós volt, és így nyugodtan aludt). Na erre előadta a védőnő, hogy borzalmas dolgot tettem, a kisbabákat nem szabad még légzésfigyelős ágyba/bölcsőbe sem hasra letenni, így hatalmas az esélye a bölcsőhalálnak. Mondom neki: megy alatta a légzésfigyelő, itt ülünk tőle 1 méterre. Nem baj, akkor is inkább ölben tartsam utána legalább egy órát, és csak ennyi idő elteltével rakjam be a bölcsőbe. A férjemre ránéztem és alig bírtam ki röhögés nélkül, olyan képet vágott. Ezek után még kifejtette a védőnő, hogy az én kisfiamnak a szoptatáson kívül rengeteg forralt vízre van szüksége, amit kifelé hajló falú, üveg pohárból adjak neki. Ne szoptassam 3 óránál sűrűbben, mert attól fáj a hasa, inkább félóránként keltsem és itassam. Elképzeltem, ahogy szoptatás után egy órát az ölemben ringatom újszülött gyerekemet, míg a 14 hónapos másik valahol kuporogva várakozik, hogy esetleg foglalkozzak vele, és közben félóránként itatom a kicsit üveg pohárból. Szép egy élet lett volna. Jelentem igény szerint szoptattam, az első időben hason aludt a bölcsőjében, nem itattam se vízzel se mással 6 hónapos koráig, csak anyatejet kapott. És már egy éves makk egészséges nagyfiú. Ja és a nővére is közben megkapta a kellő figyelmet, foglalkozást, talán ezért is lett kiegyensúlyozott nagy testvér és nem egy hisztis, féltékeny, szörnyeteg.
2010. okt. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!