Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye szülés után kapom a...

Ugye szülés után kapom a tgys-t, utána gyed-et majd gyes-t. Onnan már nem fizet rám a munkáltatóm, hogy megszültem ugye? és mennyi lesz ezeknek az összege?

Figyelt kérdés

hol tudnám ezt kiszámolni,hogy mennyit kapok?átlag nettó fizetésem 105e ft.

és még valami szülés utána szabadságról is hallottam,az mikor és mennyi ideig jár?mennyi az összege?


2010. okt. 12. 10:26
 1/1 anonim ***** válasza:
a szülési szabadság az a tgys.az 168 napig jár.A munkáltatódnál kell igényelni.Ha tb kifizető hely,akkor a gyedet is ott kell.És ott ők meg tudják neked mondani,hogy mennyit fogsz kapni.Elméletileg a fizetésed 70 %-a.A tgys majdnem annyi mint a fizud.Pár ezer forinttal kapsz kevesebbet.Több mint a gyed.Én 2000 ft-tal kaptam kevesebbet.
2010. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!