Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 héttel kullancs csípés után...

3 héttel kullancs csípés után lehet agyhártyagyulladás?

Figyelt kérdés
Kisfiam lázas, piros a torka, fáj a hasa, feje. 3 hete hétfőn volt benne egy kullancs amit kiszedtem. Holnap viszem az orvoshoz. Aggódom
2023. jún. 15. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fertőzés korai szakaszában jelentkező tünetek: láz, fejfájás, hányinger, hányás, nyakmerevség, esetleg ízületi fájdalom. Csecsemőknél kevésbé jellegzetesek ezek a tünetek, inkább aluszékonyság, étvágytalanság, magas hangú sírás, a kutacs elődomborodása figyelhetők meg



Piros a csípés helye?



Szerintem sima mezei vírus. A gyerekeim is ebben vannak épp benne

2023. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A csípés helyén nincs semmi. De ugye a tünetek stimmelnek. Nem értem honnan szedne vírust mert 1 hete nem volt már oviban😔
2023. jún. 15. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bárhonnan.


A gyerekeim már 3 hete hol jobban vannak hol szarabbul.


Mezei náthával torokfájásal köhögéssel indult amiből nem tudnak kikeveredni, aztán volt egy két nap lazább széklet, hol hasmenés. Jobban lettek ugyan, de a nátha nem múlt el teljesen.

Tegnap már láz, hányás. A nátha hol abba marad hol megindul.

2023. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Igen, lehet. A lyme kórnak van lappangási ideje, illetve hullámokban jelentkezhetnek a tünetek.

Patikában lehet kapni tesztet. Csináljatok egyet. Az a leggyorsabb módja hogy kiderítsd.

2023. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűbb, hogy sima útszéli kórság.
2023. jún. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ügyeletet hívtam azt mondták hogy ha nincs lyme folt lyme nem lehet de az agyhártyagyulladás sem valószínű mivel enyhék a tünetek. Holnap mindenképp megyünk úgyis az orvoshoz
2023. jún. 15. 19:51
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Mi tavalyelőtt úgy voltunk, hogy volt egy csípése amit le is fényképeztem, rondán nézett ki, volt kör is nem is múlt el épp csak halványodni kezdett. Vettem gyorstesztet ami nagyon halványan de pozitív volt, másnap mentünk a gyerekorvoshoz és beküldött bennünket rendes vérvételre, amiből látszania kellett volna hogy van e ilyen probléma.Nyilván nálatok is lesz egy ilyen vizsgálat.

HA van is fertőzés a lényeg hogy minél előbb kezelést kapjon.A kezeletlen fertőzésnek vannak komoly hatásai.A kör amúgy nem kell hogy azonnal kijöjjön a tünetek megjelenésekor is kirajzolódhat és még csak az sem szükségszerű, hogy pont ott ahol megcsípte, lehet egész testen bárhol.

2023. jún. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!