Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire normális az (férfikén...

Mennyire normális az (férfiként), hogy szeretnék gyereket, de valami nagyon durván félek attól, hogy valamilyen súlyos betegsége lesz a gyereknek? Például down-szindróma, vagy akár valami ritkább… Sokféle betegség, születési rendellenesség létezik.

Figyelt kérdés

A családomban volt skizofrén, de attól annyira nem félek (a skizofrénia nem öröklődik, olyan borzasztó nagy eséllyel, meg jó gyermek korral majdnem teljesen kiküszöbölhető, ha meg kialakult, akkor is tünetmentesen lehet tartani, a lényeg a jó szülő-gyermek kapcsolat).


Ilyen hormonális okokból kialakuló dolgoktól jobban félek, pedig nincs rá sok okom… Nekem alacsonyabb a tesztoszteron szintem egy nagyon picivel alacsonyabb mint kellene, de nem beteges szinten, orvos szerint alulról súrolja a normálisat, vagy ilyesmi. Annyira nem értek hozzá, de azt mondta az orvos, hogy egyelőre nem kell vele foglalkozni és nem hiszi hogy bármi problémám adódik majd ebből…


Volt még az egyik nagyszülőmnek súlyosabb Basedow-kórja, szüleim, meg testvéreim viszont egészségesek pajzsmirigy forinton.


Ha csináltatnánk gyerekvállalás előtt mindenféle orvosi vizsgálatot, és az jönne ki eredményként, hogy nyugodtan vállalhatunk magasabb kockázat nélkül gyereket, az sem nyugtatna meg…


Valahogy “érzem”, hogy a gyerekemnek valami fejlődési rendellenessége lenne.

Persze 100%-ig nem tudhatom, de maga az érzés az nagyon nyomasztó és nem múlik el.


Érez valaki hasonlóan? Mit lehet ez ellen tenni?

Normálisak ezek a gondolatok, vagy ez már beteges szint?



2023. jún. 28. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Úgy vágj bele, hogy az orvos azt mondja, hogy gyerekvállalás szempontjából egészséges vagy és akkor kár aggódni. A Down kór az egyik leggyakoribb genetikai betegség, de ugye az szűrhető, úgyhogy nem kell egy beteg babát vállalnod, ha nem szeretnél. A többi meg lutri. Bárkinek lehet beteg gyereke, kár izgulni rajta, nem tudsz ellene többet tenni, mint hogy egészséges vagy. Ha nincs örökletes betegség a családban, akkor még kisebb az esély. Szerintem te már túl aggódnod, próbáld meg kicsit racionalizálni a helyzetet. Nem olyan gyakori, hogy beteg gyerek szülessen egy egészséges, fiatal pártól.

Én a második babámnál izgultam eléggé, hogy mennyi az esély, hogy a második is olyan egészséges, tökéletes kis mazsola lesz, mint az első. Szinte éreztem, hogy nem lehet kétszer ilyen szerencsém. De egy egészséges, tökéletes kis mazsola ő is. Ezek az érzések csak aggodalom, nincs köze a valósághoz.

2023. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Lehet neki fejlődési rendellenessége. Ez egy ilyen dolog, ha gyereket vallalsz. Mindenki aki bevállalja tudja, hogy lehet baj, de reménykedik abban, hogy a legtöbb baba azért egészségesen megszületik és nála is minden rendben lesz. Mindennek van kockázata, annak is ha reggel bemész dolgozni, ezer veszély leselkedik rád, mégis bemész mindennap és nem azon filozol, hogy mikor esik a fejedre egy zongora útközben. A skozofreniaval kapcsolatban nincs igazad szerintem. Öröklődik nagy eséllyel es nem fogják enyhíteni a körülmények.
2023. jún. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Vannak genetikai szűrések, pont a down kór simán szűrhető. De ha azok mellett sem tudsz megnyugodni, akkor ne vállalj gyereket. Még ha fizikailag egészséges is, utàna úgyis azon kattognál, hogy mi van ha szellemileg nem az, és erre egy gyereknek sincs szüksége, emiatt nem kell vállalni gyereket...
2023. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Hiába is szűrnètek bármit, szülés közben is történhet akármi. Szerintem menj el pszichológushoz. Ez nem normális.
2023. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon féltem, biztosra vettem hogy az isten nekem beteg gyereket fog adni es ezzel buntet majd valami miatt. Mindig ha rosszat tettem erre gondoltam, hogy tuti beteg gyereket kapok ezert. Aztan egeszseges lett, normalis kb minden teruleten, szoval szerintem vagj bele nyugodtan. Iszonyatosan keves a beteg gyerek ahhoz kepest hogy mennyi betegseg van es mekkora esely van barmire azert a legnagyobb reszuk egeszseges
2023. jún. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem, ez már nem a normális gondolkodás kategória.

Én inkább emiatt aggódnek a helyedben.

2023. jún. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

A gyerekvállalás mindig egy genetikai lottó. Lehet, hogy épp jó géneket fog örökölni, de lehet hogy nem. Ha kijönne egy terhesség alatt szűrhető probléma a gyereknél, akkor abortusz és próba újra (legyünk őszinték, Down-kóros gyereket senki sem akar, főleg nem a mai világban, ahol egyre nagyobb kihívás tisztességesen megélni)

De az, hogy szülés alatt, majd később mi lesz a gyerekkel, azt senki se fogja tudni megmondani előre. A mentális betegségek családban halmozottak azért, de BÁRKINÉL előfordulhat, senki sem immunis rájuk. Egészen addig amíg nem degeneratív betegségről van szó, addig semmi probléma nincs: rendszeres kontroll, kezelés és teljes életet él az ember. A degeneratív betegségek már más téma. De ezek mind olyanok, hogy lottó, ha nem lehet szűrni rájuk.


A skizofrénia, bipoláris zavar, ocd azok mind-mind veleszületett betegségek. Aki ilyen, az mindig ilyen volt, csak nem jutott addig olyan szinre a betegsége, hogy felfigyeljenek rá. Ezért kell beszélgetni a gyerekkel, és szerető környezetet biztosítani neki, mert akkor mer szólni, ha valami nem oké. Ha neadj isten lenne ilyen jellegű problémája, az sem a világ vége: ma már nem égetik el élve a mentális betegeket.

2023. jún. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!