Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autista gyermekkel bevállalját...

Autista gyermekkel bevállaljátok a külföldi nyaralást?

Figyelt kérdés

Autóval belföldön sima ügy a nyaralás. Viszont nem tudom bemerjünk e vállalni egy repülőutat?

Ti hogy vagytok ezzel?



2023. jún. 29. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Az autizmus nagyon széles spektrumon mozog. A 16éves autista fiunkkal simán bevállalnám,mert neki ez nem jelentene problémát. Neki leginkább a kommunikációval van problémája. Viszont a 3,5éves nevelt gyermekünkkel biztos hogy nem vállalnám,mert vele egy sima buszos utazás is borzasztó. Még nem beszél,nem is mindig érti,hogy mit mondunk. Nála már ott kezdődik a probléma,hogy nem mindegy hova ül le. Ilyenkor üvölt,sikít ...
2023. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden autista gyermek ugyanolyan, nem lehet itt sem általánosságban beszélni. Az adott gyerektől függ, hogy be lehet-e vállalni egy repülőutat. Még ha nem is autista a gyermek, akkor is az adott gyerektől függ, hogy be lehet-e vele vállalni egy több órás repülőutat. Ti ismeritek a gyereketeket, ti vagytok az egyetlenek, akik ismerik őt annyira, hogy erről dönteni tudjatok.
2023. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Nincs két egyforma autista. Lányunkal még jóval a diagnózis előtt kezdtünk nyaralni járni (külföldre, repülővel) 1,5 éves kora óta. Covidot leszámítva minden évben mentünk. Diagnózis csak most lett majdnem 8 évesen, hiába jártunk 3 hetes kora óta koraiba, majd azután is.

A diagnózis nem változtat semmit, ugyanúgy megyünk idén is.

A repülőt kifejezetten jól bírja.

Sima utunk volt vele 1,5 évesen is és azóta is. A monoton géphang nyugtató fehér zaj neki.

2023. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Te ismered a gyereked..
2023. jún. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Még eddig nem,de nem az autizmus miatt,hanem az egyéb betegségei miatt. Ezek miatt sűrűn volt eddig kórházban, kb 2-3 hetente beteg. 7 éves kislány.


3 éve mehettünk volna Görögországba,de nem mertük bevállalni.

2023. jún. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha hisztizik, ordít akkor ne, mert meg fognak lincselni a repülőn
2023. jún. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hosszúhajú ***** válasza:
34%
jaj de nagyon nem mindegy hogy mennyire autista! ( én is az vagyok ) magamból kiindulva nem dobnám mélyvízbe. semmmmiképp! irtó rosszul sülhet el. hanem előbb megfigyelném hogyan reagál egy olyan szitura hogy reptér. csak vidd el oda. tömeg, jövés, menés, zaj - minden mit nem bírunk. - látni fogd hogy reagál. ha maga a repúlés a kérdés, mert a reptér még okés neki, akkor kikérném egyrészt gyógypedagógus tanácsát ( ő látja ismeri a határait ) másrészt magamból kiindulva ha nekem most repülni kéne, kimennék előtte egy vidámparka valami repülő cuccra, hogy lássam a határaimat. - felnőttként ezt tenném magammal, ha ez segít. tudom, nem kiszámítható, de biztos többet fogsz tudni mint most.
2023. júl. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én autista vagyok,de már felnőtt.Remélem nem baj,ha válaszolok.Engem szó szerint mindenfelé vittek anno a szüleim nyaralni.Külföld,belföld...autóval simán utaztunk akár 10-12 órát is,nem igazán volt gond.A repüléstől féltem/félek,de csak azután,hogy volt egy nagyon rossz első utam(vihar, légörvény stb.)

De mivel nincsen két egyforma autista, így ezt magatoknak kell kitapasztalni.

2023. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja nem vagy biztos benne kérdezd meg a fejlesztőpedsgógusát, hogy ő hogy látja. Esetleg ha nem olyan súlyos és lehet vele beszélgetni kérdezd meg. Vagy vidd ki a reptér közelébe és nézzétek meg a repülőket és beszélj neki erről. Hány éves amúgy?
2023. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
80%
Hát én már voltam jó sok külföldi nyaraláson
2023. júl. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!