Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is járt hasonlóan "viccese...

Más is járt hasonlóan "viccesen" balszerencsésen a névválasztással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mikor született a kislányom,nekem a Lora,férjemnek a Lotti név tetszett.A nevek böngészése közben rábukkantunk a Loretta névre,ami Lorának és Lottinak is becézhető,és viszonylag ritka név,biztosan nem lesz párja az oviban,így hamar megegyeztünk.A beiratkozásnál mondta egy anyuka a csoportból,hogy az ő lánya is Lora.Mosolyogva rámondtam,hogy az én lányomat Lottinak is szoktuk becézni,mert Loretta,és így nem fogják összetéveszteni őket.Majd mégszélesebb mosollyal rávágta,hogy az ő lánya is Loretta.Hát mondom ilyet...És a vicc,hogy se másik csoportokban,se az egész iskolában,egyetlen évfolyamon sincsen másik Loretta.Persze így is tudták volna külön becézni,de az óvónénik kreatívitása odáig szárnyalt,hogy a lányom volt a szőke hajú Lora,a másik nőjé pedig a barna hajú Lora,a másik szülő szólt is,mert ezzel csúfolták a lányát,de nem tettek ezellen semmit,pedig az én lányomat is zavarta...Idén az iskolában szerencsére már nem jelentett gondot.Természetesen nem a név teszi különlegessé a gyermekemet,nem ez volt a célja a kérdésemnek!
2023. jún. 30. 19:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ész megáll, hogy mik vannak...!



😅🤣😂

2023. jún. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondja meg, hogy "Szólítsatok Lorettának."
2023. jún. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
82%
Milyen borzasztóan élmény- és eseménydús lehet az életed b.szki
2023. jún. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Az én gyerekem szerencsére Anna, úgyhogy már rég túlléptem azon, hogy másokat is hívnak úgy, mint őt.
2023. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem balszerencsés ez, igazából abszolút általános dolog.

Ismerek több Lorettát is, errefelé nem ritkaság. És persze az ovis csoportban is két Nimród, két Hanna van, de ez mindig így volt, csak más nevekkel.

2023. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Én ezt nem is bírnám feldolgozni, csak pszichológus segítségével. Ja és persze azonnal kérnék időpontot névváltásra a gyereknek. Ez így nem maradhat.
2023. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
89%
Engem már csak az érdekelne, ha a "szőke Lora" később befesti a haját, ugyanúgy maradna ez a becenév, vagy ez a hajszínnel változik?
2023. jún. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Elnevezhetted volna Saroltának is, akkor is lehetne Lotti és tuti nem lenne belőle még egy az oviban.


De ha teljesen biztosra akartál volna menni abban, hogy ne legyen párja az oviban, akkor hívhatnád Margitnak, Erzsébetnek, Mártának esetleg Ilonának, ezek mindegyike ritkább az óvodás korosztályban, mint a Loretta...

2023. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
87%
Én mindig azt hittem, hogy az Ilonák, Ibolyák csak úgy megjelennek egyszer 40-45 évesen a társadalomban, ugyanazzal az egyenszőke, melírozott, tupírozott hajjal és mindegyikük asszisztens, titkárnő, tanárnő.
2023. jún. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én két Lorettát is ismertem gyerekkoromban, pedig az már régen volt. Nálunk volt az oviban kis Kira meg nagy Kira. A lányom Korinna, senkit nem ismertem akkor ezzel a névvel mikor született, azóta meg 3 közeli ismerősöm is adta ezt a nevet. Ráadásul a korábbi osztályában őt és a Kornél nevű fiút is Kori-nak szokták becézni. Senki nem csinált belőle problémát.
2023. jún. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!