Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Két missed ab. Lehetek ilyen...

Két missed ab. Lehetek ilyen balszerencsés, vagy van valami a háttérben?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem...


Sajnálatos módon a második terhességem is abbamaradt vetéléssel végződött.


Az első terhességem 1 évvel ezelőtt volt. Rögtön teherbe estem. 8+5 hetesen mentem az első ultrahangra, ahol megállapították, hogy nincs a babának szívhangja.


Vártunk egy évet. Az első terhességem kimetele miatt, illetve aztán jött a vírus őrület, nem éreztem úgy, hogy bele kellene vágnunk. Talán tévedtem.

Szóval újra terhes lettem, ismét az első próbálkozásra sikerült, nagyon boldogok voltunk, persze ott volt bennünk a félelem is.


E héten kedden, 7+2 hetesen mentem ultrahangra. Minden tökéletes volt. A baba mérete pontosan megfelelt a korának. Volt szívhang, nagyon jó szívhang. Nagyon örültünk, de tudtuk, hogy még bármi lehet. De a szülésznő azt mondta ez így elsőre tökéletes, minden rendben.


Tegnap munka után ahogy hazajöttem, kimentem mosdóba. Láttam, hogy rózsaszín a wc papír, miután megtöröltem magam. Azonnal betelefonáltam, hiszen mondták is, ha véres vagy rózsaszín folyásom van, szóljak azonnal. Fogadtak szinte azonnal. A férjem és a szülésznő is elég nyugodt volt, mivel általában előfordul ilyen. Én aggódtam, de eszembe jutott, hogy most kellene megjönnie a menstruációmnak, szóval talán emiatt van.


Sajnos az ultrahangon kiderült, hogy nincs a baba életben. Hatalmas sok volt, hiszen két nappal ezelőtt minden a legnagyobb rendben volt. Tudom, az első szemeszterben sajnos megtörténhet, balszerencse (azt mondják), de másodszor is??? Csináltak hasi és hüvelyi ultrahangot is, hogy 100% legyen az eredmény.


Nagyon letörve, millió kérdéssel a fejemben jöttem haza. Miért történt? Persze nem tudják. A szülésznő azt mondta, hogy a 3. sikertelen terhesség után küldenek kivizsgálásra, de ha szeretném, elintézi, hogy már most mehessünk. Úgy érzem ez egy jó ötlet.


Nem értem miért történik ez velem/velünk. Talán az első babánál is volt szívhang, mint a másodiknál, csak később megállt. De miért? Miért szakad meg szinte ugyanabban az időben a terhességem? A 7-8 héten. Általában, a terhességek többsége (sajnos) az első 4 hétben szakad meg.


Júniusban és szeptemberben megnézték a pajzsmirigyemet is egyébként. Az ok, amire hivatkoztam, hogy anyukámnak van problémája és mivel babát tervezünk, szeretném tudni, hogy az enyémmel nincs e gond. Az első

eredmény magasabb volt, mint a normál, de nem olyan magas, hogy kezdeni kellene valamit is vele. A második (3 hónappal később csinálták összehasonlítás kedvéért) rendben volt, a pajzsmirigy nagyon jól működik. Igaz, volt olyan hormon, aminek az értéke magasabb volt, mint kellett volna, de azt mondták semmit sem kell vele kezdeni és simán tervezhetjük a babát.


Mint az elsőnél, most is a természetes vetélés választottam. Szóval most várunk. Annyira reméltem, hogy nem kellesz mégegyszer ezen átesnem. De semmiképpen sem javasolják itt az abortuszt (külföldön élünk), és bár nem kellemes a vetélés, tudom, hogy sokkal jobb a természetes út, megtapasztaltam. Nem csinálnám újra, ha nem így lenne. Persze ha valami gond van, azonnal irány a kórház.


Szóval úgy érzem kellene a kivizsgálás. Emiatt is írtam ki a kérdésemet. Mondta a szülésznő, hogy olykor ki sem tudják deríteni az okokat.


Szerintetek tényleg lehet kétszer valakinek ilyen balszerencséje? Miért pont a 7.-8. hét környékén történt mindkét esetben? Érdekelne bármilyen tanács, tapasztalat is. Holnap kell választ adnom, hogy szeretném e kivizsgálást. Valószínűleg igent mondok. Annyira szeretném tudni, hogy mi a baj.



2020. szept. 25. 10:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Nagyon sajnálom! Borzalmas érzés, sajnos tudom :(

Amit én tudok tanácsolni első körben, meg kéne nézetni, hogy a pároddal össze fértek-e. Mert ha nem, akkor szokott ennyi idősen elhalni a baba :(

Persze ha van már gyerkőc, akkor ez nem lehet gond.

2020. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Sajnálom, hogy veled is ez történt. Mi lombikra járunk, és eléggé hasonló a törénetünk. Áprilisban 8.héten leűállt a szíve, így műtéttel fejezték be. Augusztusban 7.héten derült ki, hogy nem fejlődik. Itt várt a doki a spontán vetélésre, de csak megszenvedtem 3 hétig, majd múlthét pénteken ezt is műtéttel kellett befejezni. Nekünk is azt mondta a doki a meddőségi közponzban, hogy a 3.lombik vagy a 2.vetélés után tudunk kivizsgálást csinálni. A Kaáli intézetben fognak csinálni kromoszómavizsgálatot majd. Mi pedig saját költségen (mert a TB nem fizeti) csinálunk Nk ölősejt vizsgálatot, és Th1 és Th2 funkció vizsgálatot.

Doki nekünk is azt mondta, hogy sokszor ki se derül, hogy mi a baj. Lehet csak beteg volt az embrió, vagy az anyánál sok ok is lehet.

Mi már sok vizsgálaton túl vagyunk amikre mondják még, hogy okozhatja: véralvadás zavar(Leiden, mthfr mutáció), cukor/inzulinterhelés, hormonvizsgálat, stb. Én a helyedben csináltatnék vizsgálatot akkor is ha fizetős. Én azt mondtam addig nem megyek újra lombikra amíg ez a 3 vizsgálat nincs meg.

2020. szept. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

2-es vagyok: még azt le tudom neked írni, hogy mi milyen papírt kaptunk, hogy többszörös vetélésnél mit érdemes nézetni:

1.immunológiai infertilitás panel III

2.spermium ellenes antitest

3.foszfatidil inozitol ellenes antitest

4.lupus anticoaguláns

5.D3 vitaminszint

6.TSH, FT3, FT4

7.inzulin rezisztencia vizsgálata (3pontos)

8.Nk arány és funkcióTh1/Th2 irányultság vizsgálata

9.prolaktin szint-ha ez magas endocrinologiai vizsgálat

10. AMH

11. Thrombosis genetikai panel (Leiden, protrombin gén, PAI-1, MTHFR)

2020. szept. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

1 vetélés még lehet a véletlen műve, de kettő így egymás után már nem hiszem.

Egyébként meg kismillió tényező befolyásolja a teherbeesest és a terhesség kihordasat. Nálad valószínűleg olyan probléma lehet, hogy nem tudja a szervezeted megtartani.

Ebben viszont orvos tud segíteni.

2020. szept. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Most már teljesen biztos, hogy megyünk vizsgálatokra. Nagyon bízom benne, hogy kiderül mi a gond. Persze mondta a szülésznő, hogy olyan is előfordul, hogy valakinek 3 vetélés után jön össze a baba.


Azt is remélem, hogy nem kerül túl sok időbe ez az egész vizsgálat(ok). Persze az mondta a szülésznő, hogy ezt nem úgy kell elképzelni, hogy A-tól Z-ig mindent megnéznék azonnal, hanem folyamatosan.


Sosem hittem, hogy ilyen helyzetbe kerülök. Nem kívánom senkinek. Persze nem tudhatom, talán nem is nagy gond okozza az egészet, csak tudjátok a bizonytalanság. Remélhetőleg hamar kapunk majd időpontot.


#1 Még nincs gyermekünk.


#2 Köszönöm szépen a listán, majd meglátom bennünket milyen vizsgálatokra küldenek és megosztom itt kommentben is. Valószínűleg az első hármat fogják nézni először, amit te is írtál: vér, cukor és hormon.


#4 Igen, úgy tűnik valami nem stimmel. Viszont az elsőnél is azt mondta a szülésznő, hogy a testem továbbra is azt hiszi, hogy terhes vagyok, fenntartja a állapotot. Ugyanis 8+5 hetesen derült ki, hogy nem él a baba, de rá csak 20 napra indult be a vetélés. Szóval nem képes megtartani, de elengedni sem? Tudom, ezek olyan dolgok, amiket csak az orvos tud kideríteni.

2020. szept. 25. 11:45
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 1 vetélés után vizsgált az orvos genetikai panelt, amit fent írtak. Az egyik (PAI) "heterozigota" lett, most újra terhes vagyok, és vérhígító szurit szúrok minden nap. Ez nélkül sanszos lett volna egy újabb vetélés.

Persze ez csak egy történet, más is állhat a háttérben, de ezt a vizsgálatot jószívvel ajánlom.

2020. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Progeszteront kaptál?


A 7.-10. heti vetélések háttérében gyakran az áll, hogy ilyenkor kezdi átvenni a méhlepény a progeszterontermelést a sárgatesttől, és előfordulhat olyan időszak, mikor a sárgatest már nem termel elég hormont, a méhlepény pedig még nem termel eleget.


És van egy időszak, mikor a hormon ingadozása vagy hiánya miatt lehet probléma. De ez nem tuti, csak egy tipp, hogy ez is állhat a háttérben.

2020. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Szia. Először sajnálom nagyon...

Én is átmentem ezen.

Nekem is két missed ab-om volt a 8.hèten. Ráadásul 5 kaparás,mert az első után még kétszer,a második után még egyszer kellett ismételni. Hamar bezár a mèhszáj és nem ürült ki magától, aminek ki kellett volna.

Aztán terhes lettem harmadszorra. Izgultam,hogy túl legyünk a 8.hèten. minden okés is volt. Jött a 12.heti genetikai ultrahang,ahol kiderült nyitott gerince van a babának! Gondolhatod mit éreztem? Másnap kórház, műtèt.

Most kezdtünk el megint próbálkozni.

Azt mondta az orvos,hogy ez az utolsó ritka és véletlen, újra nem ismètlődhet meg.

Nagyon pozitív vagyok és hiszem,hogy hamarosan újra pozitívat tesztelek és megszületik majd a mi kis egészsèges csodánk.

Kitartást Neked!

2020. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

8-as vagyok

Vizsgálatokkal kapcsolatban.

Volt immunológiai és genetikai vizsgálatunk. Letroxot alapban is szedtem.

A harmadik terhessègnèl kaptam Prednisolont, Clexant szúrtam, Aspirint szedtem.


Igazából nem találtak semmit,de azért kiírták ezt e kezelést.

Amúgy jó volt,mert a magzatunk szíve nem állt már le a 8.hèten...de most meg más gond volt.

Remélem sikeres terhességed lesz legközelebb.

2020. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#7 Nem, nem kaptam progeszteront. Az egyetlen amit szedtem, az a terhesvitamin volt. Mást nem kell azt mondták, rákérdeztem.


Egy vetélés esélye egy terhességnél elég magas, szóval bármennyire is elkeserítő, elkönyvelik balszerencsének. Nem gondoltuk, hogy a második terhességnél is előjön ugyanez a probléma, ahogy gondolom a szülésznő sem. Valószínűleg az esetek többségében nem szokott 2x megtörténni. Gondolom emiatt is nem adtak nekem progeszteront.

2020. szept. 25. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!