Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyiket válasszuk? Több pénz...

Melyiket válasszuk? Több pénz vagy több együtt töltött idő? Sokaknak biztos egyszerű a kérdés, de én nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés
Szóval én még itthon vagyok GYED-en, de januárban visszamegyek dolgozni. Nem mondanám, hogy nagyon rosszul élünk, hónapról-hónapra, mint sokan mások. Viszont a férjem most kapott egy állásajánlatot. A fizuja 2x annyi lenne, mint most, de kevesebbet lenne itthon. Nagyon jól hangzik, de félek, hogy a kislányunkat megviselné ha kevesebbet látná apát. Ráadásul ha én is visszamegyek dolgozni én is kevesebbet leszek itthon. A pénz viszont nagyon jó lenne. 2 hitelünk van, nagy ház nagy rezsivel. A férjem szeretné a munkát, de megerősítést vár tőlem. Szerintetek mi alapján döntsek? Megéri a több pénz?
2010. okt. 13. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem csak egyiketek vállalja el a munkaajánlatot.Tehát vagy a férjed menjen a jobbik munkahelyre vagy te is menj dolgozni.


Mi elrontottuk ezelött 11 évvel.Kislányunk 2 hós volt amikor a volt férjem jó pénzes munkahelyre váltott,de nem tudott velünk lenni.Ezt így megszoktuk,h távol vagyunk és többé már nem lehetett család a család.Sok évre rá elváltunk.

2010. okt. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
78%

Ha a jelenlegi pénzből kijöttök, akkor eztán is kijöttök majd szerintem.


Erre nem tudok válaszolni, sok a kérdés. Pl. mennyivel kell többet dolgoznia és mikor? Több műszakban? A Te munkád mennyivel fog több pénzt hozni, mint a GYED? Nem lenne jobb, ha a nagy házat inkább kisebbre, kisebb rezsivel lecserélnéktek? Vagy erre nincsen lehetőség/akarat? Stb...


Szerintem itt millió dolog van, amit mérlegelni kell és ezen információk (a Ti igényeitek) pontos tudata nélkül én nem tudok erre válaszolni sajnos, ezt Nektek kell tudni.


A saját észjárásommal és anyagi helyzetemmel jelenleg azt mondanám - mi már most is nagyon keveset tudunk együtt tölteni sajnos -, hogy határozottan nem kéne a dupla fizu még kevesebb együttléttel. De persze Nálunk egészen más a felállás, mint nálatok pl. Mert gyermek sincs még.. :)


Sok sikert a döntéshez, ha gondolod, írd meg az alap informáiókat, amiket szívesen megosztasz velem/velünk, és megpróbálok az alapján a saját fejemmel, érvekkel alátámasztva válaszolni! :)



Szép napot! :)

2010. okt. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem feltétlenül lenne itthon kevesebbet. A lényeg az hogy most fix munkaidőben dolgozik. Az új helyen egy hivatali emberrel kellene menni ide-oda. Tehát ha ő megy, neki is menni kell. Ez ugye lehet délelőtt, délután esetleg hétvégén. Én nem szeretném feladni a munkám. Igaz 12 órában dolgozom, de max. 3 nap egy héten. Segítségem van, tehát a lányom elhelyezése nem gond, mert anyukám velünk él. Ezért is kell a nagy ház, hogy "ne legyünk egymásnak teher". A Gyedem januárban lejár, tehát lépnem kell.
2010. okt. 13. 07:56
 4/10 anonim válasza:
69%

Nos, ez esetben valóban döntenetek kell. Édesapámnak 33 éves sofőri rutinja van. Vezetett már kamionokat, teherautókat, hivatali autókat PÁV I-el rendelkezik, most ismét kamionozik, nyár elején rúgták ki, most talált új munkát.

A munka, amit írsz, ha jól belenyúl, nagyon klassz lehet! Ez attól függ, milyen lesz a főnöke, akit szállítani kell. Apunak is volt ilyen, ő szerencsés volt. Minden nap volt egy fix idő, amikor egész-nap fuvarozott, ennek következtében sok jó volt: ingyen, jókat evett, klassz szállodákban szállt meg, itthon annyit autóztunk, amennyit akartunk, állták azt is Nekünk.


De bizony előfordult, hogy le kellett mondanunk közös programokat hétvégén, vagy éppen éjszaka csörgött a telefonja, hogy mostazonnal ugrás van... Elviselhető volt, mert ritkán fordult elő.


Viszont ha gyakran lesz ilyen - ami előre kiszámíthatatlan -, akkor az a kérdés, hogy ezt meddig fogjátok bírni.


Én úgy gondolom, hogy ha emberségesnek, rugalmasnak tűnik a leendő munkaadó, akkor megéri belevágni. Ha alapból nagyon elfoglaltnak, gondterheltnek, szedett-vedettnek tűnik, akkor a sofőrjétől is ilyen életmódot követel majd meg szerintem.


Ezeket mérlegeljétek, gondoljátok át.


Valamint apunak sokszor előfordult, hogy külföldre kellett mennie és napokig otthon sem volt.


Ami viszont Nálunk jó volt: sok helyre mi is mehettünk, a főnök megengedte, így sokat láttunk és utaztunk - külföldre is - a hugommal már egész pici korunkban, így nálunk valamelyest megoldódott a porbléma, hogy apu sokat dolgozott, mert olykor vele mehettünk és imádtuk! :))


Ezeket a lehetőségeket gondoljátok át, próbáljátok meg megnézni, milyen hajtós lesz a főnök, engedi-e majd talán, hogy vigye a gyereketeket is néha az apukája vagy ilyesmi.. :)


Ezt tudom tanácsolni! :)

2010. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mindketten ismerjük a főnökét, én már régóta. Egy nagyon rendes, 35 körüli fiatalember. Ráadásul az én munkahelyemen is nagy befolyással bír. Így ha legalább annyit el tud érni, hogy esetleg ne rúgjanak ki mondjuk leépítéskor már nyertünk vele.


köszönöm a válaszokat! Remélem jól döntünk.

2010. okt. 13. 08:45
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ha a férjed szeretné a munkát, akkor mindenképpen támogasd. Amikor meg család, akkor 100%-ban család, közös program, stb.

Nem lesz semmi gond, szerintem, nem is feltétlenül lesz többet távol.

2010. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
53%

Ez esetben szerintem vágjatok bele!! Biztos vagyok benne, hogy ha tényleg ismeritek és tényleg rendes, akkor nagyon-nagyon emberséges fog bánni a férjeddel!


Sok sikert kívánok!! :)

2010. okt. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is vágjon bele a férjed!Ez nem olyan ország,ahol csak úgy adódnak ilyen lehetőségek!Főleg nem nagy fizetéssel,ezért szerintem nem szabad kihagyni!Te akkor maradhatsz még otthon :D

Gratulálok :) -a munkához és a babához is :)

2010. okt. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatásokat! Én is azon gondolkodtam, hogy ha most nem is feltétlenül maradok itthon legalább hamarabb vállalhatunk második babát. Talán később ők is megértik miért kellett a szüleiknek sokat dolgozni. Felnőtt fejjel én is értem már mi miért volt úgy gyerekkoromban. Most már nem haragszom a szüleimre amiért nem volt "igazi" barbie babám. Remélem az én lányomnak lesz.
2010. okt. 13. 10:23
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a töprengésed, én is aggódnék emiatt, de:

Ha nem fogadja el a jobban fizető állást mi lesz, ha még több lesz a hiteletek (ha pl. frankban adósodtatok el)? Mi lesz, ha jön az ovi, bölcsi, iskola és még egy ilyen lehetőség nem lesz?

Haladni kell, nem az állóvízben tapicskolni.

Mi is meghoztuk ezt a döntést, ha haladni akarunk, akkor most 1-2 évig a páromnál első a munka. Minden mást elintézek, amit bírok, meg amit nélküle is lehet és a család is le van tojva, ha az össznépi pofavizitre éppen nem tud eljönni, mert munkája van.

Ugyanis a rezsit nem fizeti ki senki helyettünk.

Arra figyelünk, hogy nem legyen olyan nap lehetőleg, amikor hajnalban elmegy és csak a lányunk lefektetése után ér haza. A hétvégéit igyekszik ránk áldozni, mivel ő osztja be a saját idejét, de van, amikor nem jön össze.

Azt tartom észben, hogy értünk csinálja és csak 1-2 évet kell kibírni.

A gyerek kevéssé sínyli meg, ha anyuci "életben tartja" apát napközben, és szeretettel beszél róla.

Szerintem vágjon bele apa nyugodtan, csak legyenek értékes, együtt töltött (még ha rövid is) idők. Ha este, ha reggel, ha ebédkor, az mindegy.

2010. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!