Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem olyan könyvet...

Tudnátok nekem olyan könyvet ajánlani, ami 0-3 éves korra vonatkozóan ad némi segítséget?

Figyelt kérdés

Hamarosan születik a kislányom és totálisan tapasztalatlan apuka vagyok. Nyilván lesz, ami ösztönösen, "magától" értetődik, meg nyilván minden gyerek személyisége eltérő, így nem lehet egy sémát ráhúzni, de szeretném megérteni a viselkedésformák mögötti mozgatórugót, hogy hasznosan tudjak reagálni egy adott szituációban és ne olyan döntéseket hozzak ami _szerintem_ jó, de valójában kártékony.

Ehhez keresek tudományosabb hangvételű könyvet vagy könyveket, ami alátámasztott, igazolt, működő.

Senkit nem szeretnék megbántani, de önjelölt influenszer anyukák könyvei nem érdekelnek.


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2023. júl. 3. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Vekerdy Tamás könyveit ajánlom.
2023. júl. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Én Ranschburg Jenő könyveit. De Vekerdi is nagyon jókat mond. Szerintem olvass mindkettőtől.
2023. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Beszélj úgy hogy erdekelje, hallgass úgy h elmeselje, ebből van kisgyerekes kötet is, bár ez inkább már beszélő vagy beszédet megérto gyerekekkel használható tippeket ad olyan 1,5 éves kortól nagyon hasznos. És az egyszerubb gyermekkor is jó könyv, sok szuper tanáccsal.
2023. júl. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Ranschburg Jenő: Szülők könyve.


Egyébként #1-#2-vel egyetértek, Ranschburg és Vekerdy könyvei között érdemes keresgélni.

2023. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Pozitív fegyelmezés
2023. júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Ranschburg és Vekerdy mellett még: Melegszívű fegyelmezés, Magunkat neveljük (Kim John Payne)
2023. júl. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlásokat, nagyon jó tippek!
2023. júl. 4. 19:35
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

A Biblia.


A leghasznosabb könyv, amit felhasználhatsz a gyereknevelés során.

2023. júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Apukaként érdeklődni, minden elismerésem kérdező 👏
2023. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
Érdekes, hogy a nyolcas választ így lepontozták a trollok, pedig minden más, fentebb említett könyv a több mint 2000 éve íródott Bibliából merít.
2023. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!