Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozott valaki otthonról...

Dolgozott valaki otthonról 1-,5-2 éves gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Jelenleg 1,5 éves a fiam, és lassan munkát keresnék. Szerencsére olyan a végzettségem, hogy tudok otthnról dolgozni. Idővel persze menne bölcsibe, de sajnos nem tudom előre, mikor találok munkát, és hogy felvennék-e rögtön bölcsibe. Így azzal számolok, hogy egy ideig gyerek mellett kellene dolgoznom (nem teljes munkidőben). Segítségem a férjemen kívül nincs, ő 8-tól 4-ig dolgozik. Volt valaki hasonló helyzetben?
2023. júl. 20. 15:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam, de csak zsebpénzért pár órát, amíg délután és este aludt. Kötött idős munkát képtelenség ennyi idős mellett úgy végezni, hogy ő is otthon van.
2023. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
még úgy sem tudtam teljesértékű munkaerőként otthonról dolgozni a fiam mellől, hogy közben a férjem volt vele gyesen. egyszerűen a fél fülem mindig a gyerekszobában volt.
2023. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Home officeban dolgozóként írom, hogy nem örülnék neki, ha együtt dolgoznánk. Van ilyen kolléganő, 2-3 éves gyerekekkel, hát, maradjunk annyiban, hogy nem túl hatékony.

Ha full kötetlenül, alvásidőben tudsz 1-2 órát könyvelni vagy műkörmözni, akkor működhet, de akkor is lutri, hogy alszik-e annyit és akkor, amikor te tervezted.

2023. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén mint az 1es. Megbízási szerződéssel segitek meg a munkahelyemen napi pár órát míg alszik. Ha ebren van nem tudok mellette dolgozni. 22 honapos
2023. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy tudtam (könyvelés, számlázás stb) mikor a férjem itthon volt. Így én elvonultam mintha itthon se lennék. Még így is nehéz volt koncentrálni ha hallottam h sír vagy a férjem nem talált valamit, pedig pontosan tudtam h kiveri a szemét(de ez lehet csak számomra volt az)
2023. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen ment bölcsibe és egyből betegségekkel nyitottunk én meg home officeban voltam olyankor.

Mondanom sem kellett semmit nem haladtam. Anyósom tudott ilyenkor segítségemre lenni, amikor már gyógyuló félben volt a kisfiam. Addig tappenz

Szerintem bűvész trükk mellettük dolgozni, meg a tv se köti le 20 percnél tovább

2023. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1-1 napot, amikor a lányom beteg volt. Mondjuk ő már majdnem 3 volt. Katasztrófa és esélytelen.

Egy ennyi idős gyerek folyamatos felügyeletet/foglalkoztatást igényel. Jobb esetben 1-2 órát alszik, akkor addig tudsz dolgozni. Amúgy bármit is játszik 5 percenként jön.


Ez szerintem így nem működik.

2023. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kötetlenül dolgoztam 3 hós koruktól és anyukám sokat segített, de tényleg őrültek háza. Eltervezed, hogy most majd elmennek játszótérre, de itthon hagyják a nemtommit, elered az eső, beteg lesz, hamarabb ébredt, odaég közben az ebéd, alvás helyett jött a foga, fájt a hasa, menj érte, mert hiszti van és ő nem bír vele... Igazából az első gyerekem mellett még oké volt, mert ő este héttől aludt, és akkor volt 2 órám, de napközben teljesen lutri. Szóval ha dolgozol, akkor a gyerek miatt van bűntudatod, ha a gyerekkel vagy, akkor a munka jár a fejedben, hogy jajj a határidő. Házasélet meg az utolsó a sorban. Szóval alapvetően nem jó ötlet. Bölcsis mellett már oké, akkor azért lesz egy rendje a dolgoknak és mindenki nyugodtabb. Bár az enyémek nem voltak betegesek.
2023. júl. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehetetlen.


Nálunk volt egy nap ahol az apja vigyázott rá mert beteg volt, én meg a dolgozó szobában dolgoztam, és amint észrevette hogy csak "elbújtam" mindent megtett hogy ne tudjak dolgozni. Ölembe akart mászni, nyomkodni a billentyűzetet, bejött és invitált játszani, kopogtatott, az ajtó elé jött sírni.


A férjem meg próbált volna főzni, mosogatni, és úgy rohant hogy visszahozza...


Barátnőm fejémben is az az elképzelés volt, hogy keres ő is egy home office-os munkát, és majd a gyerek ott játszik mellette. Próbáltam mondani, hogy ez azért nem így megy. Szerintem nagyon unfair mindenkivel hacsak félig tudsz odafigyelni. Az lesz a vége hogy helyetted végzik el a munkát, te meg vagx idegbeteg leszel, vagy kirúgnak.

2023. júl. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves és egy 4 éves mellett kezdtem el teljesen kötetlen home office munkát. Csak besegítek, de határidős munkák. Alvásidőben, meg este dolgoztam, illetve amikor a férjem tudott rájuk vigyázni. Így, hogy nem folyamatos, így bírom. Hamarabb el sem tudtam képzelni, biztos nem ment volna, kötött munkaidővel meg végképp nem. Most már azért lekötik magukat nagyjából, tudják, ha dolgozok, akkor ne nyaggassanak minden apróságért, de így is sokszor fel kell állnom munka mellől, kizökkenek, majd visszarázódni, aztán megint van valami... Csak éjjel haladok rendesen.
2023. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!