Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka baba mellett? Van...

Munka baba mellett? Van köztetek olyan, aki a szülés után nemsokkal már dolgozott?

Figyelt kérdés

Most 6 hetes a fiam, ő az első gyermekem. Azt szeretném kérdezni,hogy mi a tapasztalatotok, lehet baba mellett dolgozni?


Még szoptatom, és még sokáig szeretném is, úgyhogy valami otthon végezhető jöhet szerintem így első körben szóba, csakhát elsőgyermekes anyukaként nincs még olyan téren tapasztalatom,hogy a későbbiekben mennyi időt vesz majd igénybe a gyermekem.


2015. aug. 27. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyereke válogatja... vannak olyan csecsemők,és kis gyerekek akik nem igénylik annyira a törődést,nem szeretnek folyton a kezedben,öledben,melleden lenni,elvannak órákig a kiságyban,járókában,esznek alszanak. De ez nagyon ritka. Ha nincs segítséged,és szinte csak magadra számíthatsz+dolgozni is szeretnél,az nagy kihívás úgy gondolom.. (így 3 gyerek után)Eleinte csak esznek alszanak..aztán hirtelen majd megnyílik a világ,nagyon érdeklődőek lesznek,másznak..ha másznak akkor pakolnak..húznak,vonnak,bevesznek a szájukba mindent,hisz így ismerkednek a világgal. Ilyenkor bizony ott kell lennünk a toppon,mert egy félre nyelt tárgy,növény,és megfullad a gyerek.Folyton a járókában sem lehetnek. A foga is jönni fog majd.. azért nagyon ritka az olyan baba akit nem visel meg ez az időszak. Nyűgös,lázas...nem alszik se éjjel se nappal... olyankor nagyon igénylik a közelségedet,hogy veled legyen,van hogy csak a cicin alszik el... szóval ha van segítséged akkor tudsz egy csecsemő mellett is melózni.Ha van aki mind ezek mellett még a háztartást is vezeti...
2015. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fért volna bele. Sokszor a háztartás is úszott. Persze vannak anyukák, akik simán megoldanak mindent, minden belefér egy napba amit szeretnének. Valószínűleg sokkal jobban megszervezik a dolgaikat. Én sajnos nem voltam ilyen ügyes....
2015. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Otthon végezhető munka semmiképpen nem kivitelezhető (szerintem). Én próbáltam, de folyton félbe kellett hagynom, és így értelmetlen.

Nem volt egyszerű eset a kisfiam csecsemőként. Csak piciket aludt napközben, igaz, az éjszakát végigaludta már két hós korától, és hál istennek a fogzást sem szenvedte meg. Ellenben soha nem volt el egyedül, csak nagyon rövidke ideig. És nem aludt nagyokat napközben soha. Úgy irigyeltem, akinek 3-4 órát aludt egyhuzamban a babája.

1 éves korától tudod vinni bölcsibe, vagy egyéb más módon megoldod, hogy valaki vigyázzon rá, akkor tudsz dolgozni csak!

És bizony, egyre nehezebb lesz, ha elkezd mászni, akkor egy perc nyugta sincs az embernek, aztán elindul, huhu, örülök, hogy már túl vagyunk rajta! :D

A kis felfedezőket bizony egy pillanatra sem lehet szem elől téveszteni.

2015. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem sajna nem volt valasztasom, ugyanis kulfoldon elek es itt csak 6 honap a szulesi szabi. Raadasul ikreim vannak. Az mar mas kerdes, h jo munkam van abszolut kotetlen munkaidovel, es barmikor tudok otthonrol is dolgozni. Viszont, amikor negyedev zaras van, akkor surubb is a nap, igy hiaba vagyok otthon, nem tudok veluk foglalkozni egyfolytaban.


Abbol a szempontbol is jo, h a paromnak rendhagyo munkaideje van, igy o otthon tud lenni a gyerekekkel, amig en az irodaban vagyok. A legutolso esetben pedig a parom anyukaja szokott vigyazni rajuk, de ez nagyon ritka.


Valoban nehezebb otthonrol dolgozni baba mellett. Az ikreink most multak 1 evesek es rengeteg odafigyelest igenyelnek, annak ellenere, h en sajnos nem tudtam szoptatni igy nem kellett a cicihez alkalmazkodni, es a fogzas is teljesen zokkenomentesen ment naluk, szinte fel sem tunt, h hirtelen kint volt 4 foguk. Attol az idotol, h masznak, felallnak, nagyon oda kell rajuk figyelni. a masik pedig az, h igenylik a mamijuktol az odafigyelest. Azonnal megerzik, ha bar a kozelukben vagyok, de massal foglalkozom, es olyankor hatvanyozottan "harcolnak" a figyelmemert. Van olyan ismerosom, aki reszmunkaidoben dolgozik otthonrol 1 baba mellett es o jol birja. Ez attol is fugg, h mit kell csinalni es mennyire kotetlen a munkaido. En pl. be tudom fejezni este is a melot, akkor, ha a babak mar alszanak.

2015. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én fordítottam, változó volt hogy mennyit. Amíg csak szoptattam, addig kicsit többet, a hozzátáplálás elkezdése után kevesebbet. Amikor meg elekzdett kúszni-mászni-járni, akkor csak alvásidőben, ha rá tudtam magam venni.
2015. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

GYerektől és a munka típusától függ. Milyen munkát végeznél, milyen szakképesítésed van?


Nekem szülés után két hónappal volt vizsgám. Az első két hét a fizikai állapotom miatt kiesett, de utána elég jól tudtam haladni a tanulással, pedig 700 oldalnyi jó száraz anyagot kellett megtanulni.


Alvásidőben tanultam, meg amikor este már az apja is itthon volt és a teendők nagy részét át tudta venni. Hétvégén emiatt még jobban haladtam.

2015. aug. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én dolgozom. 5 gyerekem van, és egyikkel sem ültem itthon. 6 hétig nem dolgoztam, mert össze kellett rázódni, beállítani a szoptatást, altatást, napirendet. Van segítségem, csak így lehet, és olyan a munkaköröm, hogy 90%-ban nem kell kilépnem a kapun. Rázós, és csak akkor éri meg, ha nem anyagi okokból dolgozol egy csecsemő mellett, mert a fizetésedet el fogod költeni a gyermekőrzésre/takarítónőre (egyik mindenképp kell) és azokra a pluszköltségekre (pl. kész kaja), amik nem lennének, ha nem dolgoznál. Én azért dolgozom, mert 1. sokat tanultam érte, 2. ha ebből kiesek, amikor nagyok lesznek a gyerekek, nem tudok visszamenni a területemre, 3. fontos és szinte helyettesíthetetlen a munkám. Épp ezért az utóbbiért a munkahelyem minden segítséget megad, hogy ne essek ki hosszabb időre. De azt hiszem, ezzel majdnem egyedül vagyok az egész országban.
2015. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, már elhangzott a legfontosabb 4 feltétel, ami nélkül nem megy!


1. bármikor ugrasztható segítség (nagymama, apuka, testvér, bébiszitter)

2. plusz anyagiak (kész kaja, fizetett segítség)

3. jól alvó gyerek

4. jó munkahely (kötetlen munkaidő, rendes főnök, rugalmas munkarend)

2015. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 gyerekes vagyok. Még annyi, hogy nagyon biztos párkapcsolat és támogató társ kell hozzá, mert ez bizony próbára teszi az egész családot. Illetve nagyon jónak, gyorsnak kell lenned a munkakörödben, mert gyerek mellett feleannyi időd/figyelmed sem jut majd rá, mint régen. És persze amikor dolgozol, hiába vagy otthon, ha a gyerek épp nem alszik, valaki más (pl. nagyi) ott kell legyen vele, hogy ne kelljen kikapkodnod percenként, mert akkor nem lehet érdemben dolgozni. És persze én magam is totál leamortizáltam magam 10 év alatt egészségileg, a sok nem alvás, a sok idegeskedés, a kínosan pontos logisztika, az állandó stressz és bűntudat miatt. Kell lazaság is, mert olyan nincs, hogy minden tökéletes, általában a háztartás sínyli meg, illetve kinek mi a fontossági sorrend.

Igazán dolgozni úgy lehet, hogy a gyerek valamilyen intézményben van (bölcsi/ovi/iskola) napközben. És még úgy sem könnyű. Az segíthet, ha szereted a munkád.

2015. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
5 gyerekesnek! Gratulálok a gyerekeidhez,és az életedhez.Lehet,hogy tényleg egyedülálló vagy ezzel az életvitellel ennyi gyerekkel, így helyt tudsz állni. :)
2015. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!