Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki dolgozott kicsi baba...

Aki dolgozott kicsi baba mellett hasonló helyzetben, mint én, leírná a tapasztalatát? Többi lent.

Figyelt kérdés
2022.januárjától, amikor a babám 7 hónapos lesz, részmunkaidőben (napi 4 óra) fogok dolgozni. Hogy miért, abba ne menjünk bele, kell a keresetkiegészítés, és kész. Heti 1x kell majd csak az irodában lennem, szerencsére. Arra az 1 napra szüleim vigyáznának a babára, etetnék, altatnák. Addigra szeretnék egy-két szopit kiváltani, vagy cumisüveből/itatópohárból adnának neki anyatejet férjem vagy anyumék. A kérdésem, hogy ki volt hasonló helyzetben, és hogy tudott a babája alkalmazkodni az ilyen helyzethez? Köszönöm ha megosztod a tapasztalatodat.

2021. nov. 16. 15:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, hogy teljesen kötetlen lenne a munkaidőm, csak a határidőket kell betadtanom.
2021. nov. 16. 15:29
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha négy órát dolgozol, akkor utazással mindennel együtt max 5 óra lehet, arra azért annyira ne görcsölj rá. Mármint semmi extrát nem kell tenned, 7 hónaposan már hozza is táplálsz.
2021. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Az enyém 10honapos volt amikor visszamentem dolgozni. Naponta 8-12 így. Semmi sem történt. Mosolygós vidám baba maradt, mostmár nagylany.
2021. nov. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Én nem dolgoztam, hanem suliba jártam kéthetente, amikor ennyi idős volt a babám. A cumisüveget felesleges volt erőltetni, nem fogadta el. Ezért tejpépet és gyümit/főzeléket (erre már nem emlékszem pontosan, nem tegnap volt) kapott abban az időben. 7 hónaposan már szerencsére eszik mást is, nem volt különösebb gond.

Arra készülj, hogy neked biztos el kell majd vonulnod legalább egyszer fejni, ezt számold bele.

2021. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kellett bemennem, de dolgoztam hasonlóképp mindkét gyerek mellől úgymond szabadidőmben. De persze mindig közbejött valami. Pl. megbeszéltük, hogy lemennek sétálni, de esett az eső, azt hittem, aludni fog, de nem aludt, betegség, fogzás, szeparációs szorongás... Szeretem a munkámat, de nagyon zűrös időszak volt, pláne, amikor már elindult, olyan 8-10 hós kor körül sűrűsödött a helyzet. Amikor a gyerekkel voltam, azon kattogott az agyam, hogy mit nem csináltam meg, amikor a munkára lett időm, akkor meg sokszor egyáltalán nem volt hozzá ihletem :) Pláne a második gyereknél, aki még 4-5x is ébredt. És mellesleg valami minimál ebédet rittyenteni, mosni... Szóval mai fejjel nem csinálnám, mert minden nap úgy éreztem, valaki haragszik rám, vagy minimum én magamra, és sosem jó a fontossági sorrend. De meg lehetett oldani. (És hát anyukám, akit nagyon szeretek egyébként, totál elkényeztette őket, mindig valami hülye versenybe akart berángatni, hogy ő mégjobban csinálja, miközben az én kéréseim elengedte a füle mellett, mert ugye ajándék lónak... na ez is rátett egy lapáttal a feszkóra - meg a házasságunkra is. Remélem, nálatok ez nem lesz.)
2021. nov. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok jelenleg ilyen helyzetben. Babám fél éves volt, mikor rész munkaidőben kezdtem (ez heti 3x 6 óra távollétet jelent).

Nagyon jól bírja, 2x az apukája, egyszer a nagymamája vigyáz rá, mindkettejükkel élő kapcsolat volt eddig is, szerintem fel sem tűnik neki, hogy nem vagyok ott. Mondjuk ő most már átszokott a tápszerre, de eleinte úgy csináltam, hogy indulás előtt és hazaéréskor megszoptattam, 2 között pedig kapott gyümölcsöt, főzeléket, lefejt tejet (persze ebben szerencsém is volt, mert gyorsan ment a hozzátáplálás). Nem kell emiatt aggódni, ha már máskor is vigyáztak rá mások, akkor gyorsan hozzá fog szokni.

2021. nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hetente 1-szer 5 óra? Észre sem fogja venni. Azért ez nem ugyanaz, mintha mindennap 12 órát bölcsiben van, pedig úgyis felnőnek a babák.
2021. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
Hát, én próbáltam tényleg csak annyit dolgozni 3 éves mellett itthonról, amennyit megenged, végig nézte a tévét. Ha nem ült volna előtte csendben, nem tudtam volna koncentrálni. Ebből kiindulva eszem ágában nem lenne otthonról kisbaba mellől dolgozni. Ritka életképtelen ötlet. Azzal semmi gond nem lenne, ha minden nap elmennél 5 órára valahová dolgozni, és addig a mama vigyázna rá. De így se a gyerekre nem lesz időd, se a munkádra.
2021. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálam 6 hónaposan a kicsi már bölcsibe ment 3x9 órára, mert nekem is dolgoznom kellett. Heti 1 nap talán még jót is fog tenni neked és a babának is, hogy külön vagytok feltöltődtök.
2021. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%
A heti 1 nap irodai munka bőven oké, de a maradék négy napban hogy akarsz mellőle dolgozni otthon? Az oké, ha este, amikor már alszik, de sztem napközben felejtős...
2021. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!