Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismama bérletet apuka részére...

Kismama bérletet apuka részére is lehet venni, ha ő jogosult a gyesre?

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan, de a józan logika azt diktálná, hogy annak jár, aki gyesen van. Így ésszerű, csak nálunk nem minden történik ésszerűen.
2010. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. okt. 14. 12:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, a lényeg, hogy a határozatot be kell mutatnia, így annak jár, aki a gyesre jogosult.
2010. okt. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A hazai ésszerűségről csak annyit, hogy már a neve is megtévesztő ennek az egésznek. Hivatalosan pl a bkv kisgyerekes bérletnek nevezi. De csak az számít kisgyereknek a bkv szerint, aki után a szülő gyes-t, vagy gyet-et kap. Én pl. még gyeden vagyok. Ezek szerint nekem nincs kisgyerekem... Szemét dolog ez a "kismama" bérlet.
2010. okt. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
gyed-del tényleg nincs kismamabérlet?
2010. okt. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, eléggé hülyeség, mivel aki gyest kap, annak többsége dolgozik (kivételek persze vannak, pl. én), így furcsállom is. Ésszerűbb lenne gyed alatt kapni.
2010. okt. 14. 13:03
 7/13 anonim ***** válasza:
tényleg nincs. csak gyes és gyet után kaphatsz.
2010. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
megnéztem a jogszabályt, annak a szülőnek jár, aki gyes-t, gyet-et kap, 6 hónapnál nem régebbi igazolásért cserébe. a másik szülő nem kaphatja meg.
2010. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gyed alatt nem jár. Mert az olyan hű de sok, hogy nyugodtan megveheted belőle a 10 ezres bérletet. Én ugyan max gyedet kapok, de akkor sem költöm a több mint 10%-át bkv bérletre! Abszurd is lenne! Inkább megveszek egy 10-es tömböt, és addig megyünk, amíg az tart... Pont ezért nem sűrűn szállok buszra. Pedig nagyon szívesen mennék sokfelé, de a bliccelést meg nem merem megkockáztatni. Tuti, hogy akkor jönne egy ellenőr, mikor nem lyukasztok jegyet...


3. válaszoló voltam

2010. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Én a múltkor blicceltem (persze jött is az ellenőr). Odafelé úton lyukasztottam, akkor is volt ellenőr, és végignéztem, hogy egy nagyhangú tavalybarnult bandát megkörnyékez. Egyiknek sem volt jegye, de ráordítottak a két ellenőrre, piszkálták őket kicsit, mire az ellenőr odébb ballagott, még csak le se szállította őket.

Ekkor határoztam el, hogy túró a fülükbe.

Hazafelé, amikor kérték a jegyem, mondtam, hogy van, de nem lyukasztottam ki, és nem is fogom. Elmondtam, mi az oka, (persze a többi utas egyetértően mellém állt:D) és közöltem, hogy amennyiben azoknak lehetett jegy nélkül utazni bármilyen következmény nélkül, úgy nekem is lehet.

Persze kötötte az ebet a karóhoz, kérte a személyimet, de mondtam, hogy mivel nem rendőr, nem igazoltathat, úgyhogy viszlát.

Jött utánunk, és megpróbálta megfogni a karom, mondván, hogy rendőrt hív, és köteles vagyok megvárni.

Én meg mondtam, hogy jó lenne, ha nem nyúlna hozzám, mert beperelem a személyi szabadságom korlátozása miatt, ugyanis nem vagyok köteles ott maradni, ahol mondja. Onnantól nem nyúlt hozzám, csak jött utánam egy darabig, én meg ballagtam a gyerekkel:) Végül feladta.


A bkv ellenőrök nem igazoltathatnak, csak a rendőrök. Ha azt mondja rendőrt hív, csak az én jófejségemen múlik, megvárom-e, vagy elmegyek, hiszen nincsen megállítási joga sem.

És ha van vele egy rendőr, akkor a rendőr igazoltathat, DE NEM ADHATJA KI az adataimat ott a helyszínen az ellenőrnek, hanem a BKV hivatalos úton kell kikérje!

Vagyis annyira nem egyszerű a bliccelőket elkapni.

2010. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!