Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélkülin vagyok, lassan...

Munkanélkülin vagyok, lassan egy hónapja, és kiderült hogy kismama. Ha lejár a munkanélkülim, mire leszek jogosult? Kapok valamit, vagy a nagy semmit? Még van 2 hónapom.

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig dolgoztál az álláskeresési előtt, mikor szűnt meg a munkaviszonyod, mikor kezdted az álláskeresésit, mikorra vagy kiírva?
2011. okt. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2008.07.01-tól dolgoztam 2011.09.06-ig 09.07-tól vagyok álláskeresői munkanélkülin, 2012. 06.10-re vagyok kiirva. tgyás-ra jogosult lehetek? és a gyedre? köszi!
2011. okt. 2. 13:42
 3/6 anonim ***** válasza:

VAn rá lehetőség, hogy kapj tgyást és gyedet, de ahhoz most vissza kell mondanod az álláskeresésit, hogy megmaradjon az a két hónap jövőre. Mivel 2010. 06.10-től bőven megvan a 365 biztosításban töltött nap, így már csak az igényléskori biztosítottságot kell megoldani, és lesz tgyás is, meg gyed is.


Ha 06.10-re vagy kiírva, akkor kb. április közepén-végén, május elején újra kell igényelned, így a szülésig kitart, plusz marad még néhány napod is.


Mikor megszülsz, le kell mondanod, és igényelned a tgyást. Ha az lejárt, akkor újra igényelned kell az álláskeresésit, és a fennállása alatt igényelni a gyedet, így az is járni fog.


Igy sem kapsz nagyon magas összeget, de azért a gyesnél jóval több lesz.

2011. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ezt hol kell visszamondanom, bemegyek a munkaügyibe és közlöm hogy kismama vagyok, vagy vigyem magammal az orvosi papírokat a háziorvoshoz és az vesz tgyásra? vagy hol kell ezeket intézni? azért tünök ilyen bénának, mert az első gyermekemnél 6 éve nem volt ilyen kavarodás körülöttem, itt nekem meg mindenfélét mondanak! meddig kell visszamondanom az álláskeresésit?
2011. okt. 2. 15:18
 5/6 A kérdező kommentje:
és ha fizetem magam után a tb-t, vagy fizetném magam után a tb-t, akkor mi a helyzet, mi a tennivaló?
2011. okt. 2. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy nem.Hiába van mögötted már 2 év,mi lesz veled áprilisig?Nem "lóghatsz" a levegőben,aztán majd akkor visszamész munkanélkülire,és ott folytatódik,ahol abbamaradt.Csak GYES-t és családit fogsz kapni.
2011. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!