Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Illik megvendégelni a munkatár...

Illik megvendégelni a munkatársakat, mielőtt elmegyek táppénzre a babával?

Figyelt kérdés

Nőként abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ki tudtam húzni viszonylag sokáig a terhesen munkában töltött időszakot, most viszont lassan már elmegyek táppénzre a baba születéséig. Arra gondoltam, hogy megvendégelném a közvetlen kollegáimat az utolsó munkanapomon, hiszen most "búcsúzok", ugyan nem végleg, de hosszabb időre. Viszont valaki azt mondta nekem, hogy ilyenkor nem illik, majd a baba születésekor esetleg. De én már akkor nem akarok bemenni a munkahelyemre, és biztos vagyok benne, hogy kisebb gondom is nagyobb lesz ennél.

Mi a véleményetek? Szerintetek se illik?


2023. júl. 24. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam ilyenről, amikor én vagy más ment el, nem csináltunk ilyent. Lehet ilyent, de ha vki nem csinál sem illetlen.
2023. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem illik, max nálatok nem szokás. Egyéni döntés, ha te szeretnéd, csináld.
2023. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Illeni semmikor nem illik, de ha szeretnéd, nyilván előtte.
2023. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Semmi sem illik, tedd azt, amit jónak gondolsz.


Bár ez általában fordítva szokott lenni, a kollégák/kollektíva/főnökség/csapat - munkahelytől függően - szokott búcsúztatót szervezni a kismamának, esetleg ajándékot is adnak neki/a babának stb., nem a kismama vendégeli meg a kollégákat (vinnél be sütit, vagy hogy gondoltad?).



Eddig minden terhes kollégámnál, akár közös búcsúztató volt, akár kis eszem-iszom, akár privátban elmentünk valahová, mindig akkor volt, amikor elment táppénzre, az utolsó munkanapjaiban. Nagyon jól gondolod, hogy a baba születésekor nem nagyon fogsz te sehova járkálni, pláne nem a munkahelyedre! :D

2023. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha jó a kapcsolat a munkatársakkal, akkor szerintem szép gesztus lenne.
2023. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, máshol mi a szokás, nálunk ilyen esetben csoporton belül volt egy közös sütizés, ajándékozás. Mondjuk süteményezés más jeles alkalomkor is volt. Sőt, sokszor volt, hogy valaki csak letett egy tányér házi gyümölcsöt vagy mást az asztalra közprédának, ha valaki külföldön járt, gyakran onnan is hozott pl. egy tábla csokit, szóval mi alapból eszegetős csoport voltunk (a szomszéd csoport ugyanezt italokkal csinálta :)).
2023. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Mi az, hogy nem illik? Inkább nem szerencsés, gondolom, arra gondolt az illető, mert ha bármi történik. Nálunk, ha valaki elmegy akár szülni, akár felmondás vagy bármi miatt, akkor egy kis búcsúztató van, ha az illető is szeretné. Én is gyedre megyek majd és sztem nekem is tartanak, én pedig "cserébe" viszek nekik sütit, üdítőt. Sztem ez nem illetlen. Munkahelye válogatja.
2023. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerveztek bucsubulit, amikor eljottem, es en is vittem be sajat keszitesu sutit. :)
2023. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vittem be egy tortát.
2023. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!