Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól használta önállóan a...

Mikortól használta önállóan a gyermeketek az evőeszközt?

Figyelt kérdés
Kislányom 19hónapos és a minap összefutottam a védőnővel.Szó szót követett és megkérdezte,hogy hogyan haladunk.Mikor mondtam,hogy sokszor még én teszem a szájába hát kicsit rázta a fejét,hogy márpedig jó lenne ha már maga enne!Tud szépen enni azt hozzáteszem egyedül is ha van kedve!Eleve mióta megszületett borzasztó rossz evő és hát tud is válogatni.Én valahogy úgy gondolom,hogy nemszeretném erőltetni,látom és tapasztalom,hogy tudja,de valamiért jobb neki ha anya adja.Ez csak az evőeszközös étkezés,minden mást teljesen maga eszik.Nektek erről mi a véleményetek?
2023. júl. 24. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Lányom megkésett fejlődésű volt komplexen minden területen. Na ő még 3 évesen is mellé kanalazta a levest és leöntötte magát vízzel, ha nyitott pohárból ivott, holott 18 hónaposan azért már maga kanalazta a joghurtot (sűrű ételt) fele mellé módon.

Fiam nem volt megkésett. Ő az első szülinapján villával ette a rántott húst.

2023. júl. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Mi blw alapján kezdtünk, így nála a kézzel evés égett be elég sokáig, másfél évesen kezdte próbálgatni az evőeszközt, addig csak dísznek volt.

Engem is nyaggattak ezzel, engem kicsit se érdekelt, mert az evőeszköz használat egy tanult dolog, amit előbb vagy utóbb elsajátít. De nem idegrendszeri kérdés, vagy ilyesmi, ha Indiában élnénk pl senkinek nem lenne fura, hogy kézzel eszik, ha Kínában, akkor meg pálcikával enne, tehát ez csak társadalmi norma. Most két éves lesz, többé kevésbé teljesen normálisan tud enni, a folyékony dolgokkal még ügyetlenebb, mert kifolyik neki a kanálból, de az se teljesen. Szerintem pár hónap és az is menni fog neki. Úgyis csak én látom, tehát tök mindegy.

2023. júl. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Azért bölcsődébe érve érdemes vmennyire használnia. A fiam 22 hónaposan kezdte a bölcsit, addigra már használta, még ha nem is úgy, ahogy kellene, de nem volt idegen neki. Ott segítenek nekik, de azért nem etetik teljes mértékben, próbálják őket az önállóságra nevelni. Próbáld meg te is, mint a bölcsiben a két kanalas módszert, egyikkel ő próbálkozik, másikkal rásegítesz, eteted őt.
2023. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
15 hónapos a fiam,mar kanalaz.jo,nyilván még több jut a földre mint a szájába,de azért próbálkozik,és elég jól megy neki azért.
2023. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

18 hónapos a lanyom, mar egy ideje provalkozik. De kostanra tobb megy a szajaba mint a polojara vegre 😄

Mi is kezzel kezdtük az evest, es engem is piszkaltak erte.. engem sem erdekelt. De nalunk a lehetoseg fel volt kivalva. Ha kanallal kerte odaadtam neki. Ha kezzel akkor azzal ette. Neki meg van 1 ev a bolcsiig, ugyh annyira ben stresszelek rajta

2023. júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
1,5 évesen
2023. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
1-1,5 éves kora közt kezdte érdekelni az evőeszköz rendeltetésszerű használata. Most 20 hónapos, egész ügyesen megy neki. A levesekkel nem boldogul még, így a levét pohárban kapja, a sűrűjét tányérba.
2023. júl. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
16 hónaposan ment bölcsibe, akkor már szépen használta a kanalat és a villát is. Igaz, gyakran volt maszatos a kis arca de viszonylag szépen evett. Most 2.5 éves és már egy ideje előke nélkül eszik. Néha van, hogy ő kéri. Pl amikor pudingot eszik.
2023. júl. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6 honapos kora óta nem etetem (4hónaposan kezdtük).

Először kipakoltam elé, kézzel evett. 1 évesen kapott kanalat-villát.

Most 20hónapos, ügyesen eszik velük. Nem azt mondom, hogy nem megy mellé, de nem vészes

2023. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!kislányom is ügyes ha van kedve,tök szépen megeszi pl.a levest is ha úgy van,néha irtó türelmetlen és akkor a rizst inkább kézzel akarja enni,de én inkább a kényelemnek tudom be nála mert ha akarja akkor megy neki,de inkább most már határozotabb leszek ez ügyben!
2023. júl. 24. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!