Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól használta önállóan a...

Mikortól használta önállóan a gyermeketek az evőeszközt?

Figyelt kérdés
Kislányom 19hónapos és a minap összefutottam a védőnővel.Szó szót követett és megkérdezte,hogy hogyan haladunk.Mikor mondtam,hogy sokszor még én teszem a szájába hát kicsit rázta a fejét,hogy márpedig jó lenne ha már maga enne!Tud szépen enni azt hozzáteszem egyedül is ha van kedve!Eleve mióta megszületett borzasztó rossz evő és hát tud is válogatni.Én valahogy úgy gondolom,hogy nemszeretném erőltetni,látom és tapasztalom,hogy tudja,de valamiért jobb neki ha anya adja.Ez csak az evőeszközös étkezés,minden mást teljesen maga eszik.Nektek erről mi a véleményetek?
2023. júl. 24. 20:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%
2 éves koráig egyik lányomat sem érdekelte az önálló evés és nem is bántam. Nem volt kedvem minden nap hajat mosni, meg a fél konyhát takarítani. 2 évesen viszont gyorsan megtanulták használni a kanalat és a villát is. 5 évesen mindkettő a kést is tudta kezelni.
2023. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
1,5 évesen egyedül kanalazott pl joghurtot.
2023. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk mint 11-esnél. Adtam neki többször még a hozzátáplálás kezdetén, aztán egyévesen, de csak mocskot csinált. Úgyhogy kétéves kora körül adtam neki néha, de akkor meg mindig azt szerette volna hogy én etessem. Mivel szeptembertől ovi, tavasszal kapkodós üzemmódban adtam kanalat, villát neki, hogy hoppá, ezt tanulni kéne így 2,5 évesen. Két evés alatt felszedte ezt a hiánypótló tudást. Valahogy nem tudok könnycseppeket hullajtani én sem a konyhatakarítós, minden kajálás után fürdetős felálláshoz.


Igaz a védőnő nem piszkált ezért, mert eszem ágában nem volt igazat mondani neki.

2023. júl. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Egy ismerős úgy etette a gyereket, hogy bármit csinálhatott közben a gyerek, dobálta a kaját, szétkente, asztalról, etető székről evett, mondván de jó, mert így "megismeri az ételt".

Ebből az lett, hogy még majdnem 3 évesen is az asztalról akart enni, nem tányérból.

Ezt látják ilyen amerikai videókban meg itt-ott, hogy de jó, ha az etetőszékről eszik és mindent szétken meg dobál, holott semmivel nem lesznek vele előrébb.

2023. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!