Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek fiuk (is)...

Anyukák, akiknek fiuk (is) van, milyen az élet egy kisfiúval? Esetleg nehezebb, mint egy kislánnyal :)?

Figyelt kérdés
Sokáig valahogy abban a hitben éltem, hogy a kisfiúkkal sokkal nehezebb, mint a kislányokkal, de egyébként a fiúk sokkal anyásabbak (szerintem).
2023. júl. 31. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Két fiam és egy lányom van. Semmilyen nemi sztereotípiának nincs valóságalapja. Minden gyerek teljesen más személyiség, mindig másnak van nehezebb időszaka, teljesen hullámzóak.
2023. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ez gyerekfüggő.
2023. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van fiam és lányom is, a lányom sokkal nehezebb eset, mint a fiam. Gyerekfüggő, nem a nemtől függ.
2023. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányom és fiam van, annyi a különbség, hogy nálunk tényleg sokkal anyásabb a fiam. Lehet a lányom is az lett volna, de ő az első gyerek, neki nem kellett osztoznia a figyelmen vagy nem is tudom. Meg az, hogy sokkal vadabb, a lányom ha valami olyat csinált, amit nem szabad, meg lett a baj, akkor többet nem csinálta újra, de a fiam nem tanul, ő újra és újra megcsinálja ugyanazt a galibát.
2023. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Egy fiam van. Nagyon ragaszkodik az apjához és hozzám is. Nagyon bújós kis szeretetgombóc, pedig már 9éves. A tanulás miatt sem kell nyaggatni. Szerintem inkább gyerek és nevelés kérdése, nemtől független mennyire nehéz.
2023. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy lányom(9 éves) van és egy fiam(16 hónapos).

A fiam anyasabb mint a lanyom volt,és sokkal de sokkal huncutabb.

Ha ránézek csak úgy sugárzik a szeméből a huncutsag,mindig valamiben spekulál 😅🥰

2023. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én tök betojtam 2 lány után, amikor közölte a szonográfus, hogy fiú a következő. Aztán kiderült, hogy pont ő a legkedvesebb, legbújósabb a 3 közül. :)

Nálunk a középsővel a legnehezebb. A fene, ez is egy hülye sztereotípia... :P

2023. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányommal nehezebb. Igaz, a fiú még csak 2,5 éves, amikor ennyi idős volt a lányom, sokkal nehezebb volt már akkor vele, mert akaratos, makacs természetű. A fiam sokkal nyugodtabb. Persze, most nála is megvan a dackorszak, de az is messze másabb, mint a lányommal volt.
2023. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

Összességében fiút nevelni szerintem hálásabb feladat.

Ők kicsiként és nagyként is felnéznek anyára, tisztelettudóak, segítőkészek, védelmezőek.

Egy lány gyermekkel pedig csak a vita van, főleg tini korban. A lányokat jobban féltjük, hajlamosabbak vagyunk rövidebb pórázon fogni őket, mivel ők törékenyebbek, védtelenebbek.

A fiúknak nagyobb bizalmat szavazunk, ezért is harmonikusabb velük a kapcsolat.

Persze ez már inkább a tinikor.


Kicsinek kb egyformán hisztisek. Dackorszak mindenkinél van.

2023. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint inkább gyerekfüggő. :)


#9

Igen, ez valóban megvan nálunk is.

Mostanában elég sokat vitázunk anyummal, nem mindig egyezik meg a stílusunk, pl. amilyen ruhát kiválasztok a boltban, nem tetszik neki, félt ő is engem nagyon, stb.

Szerintem azért mégiscsak valamilyen szinten könnyebb egy fiúval. 🙂

2023. júl. 31. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!