Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért számít veszélyeztetésnek...

Miért számít veszélyeztetésnek egyedül sétálni hagyni egy majdnem 10 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Ismerőst felnyomták a gyermekvédelemnél, mert a gyereke a kb 400 méterre lévő játszón egyedül is lemehet 1-2 órára(max ennyit van lent) és az anyja szokott érte menni. Néha megsimogatja a kissrác a kutyákat is a mellette lévő kutyafuttatónál, ami még közelebb van a házhoz. Nem rongál, nem verekszik. Elmondta, a nevét, meg hogy hova jár suliba egy idegennek, akivel beszélgetett és meg is lett a gyerek, ment a jelzés.


Szerintem nevetséges, fehér, értelmiségi család, nincs messze a játszó, a gyerek csak gazdis kutyát simogat, ha megengedik neki, nem okoz kárt semmit, de ha jelzés érkezett azt "hivatalból ki kell vizsgálni", ezt mondta a nő a telefonban.


Most a többi gyereket miért nem nyomják fel, akik egyedül mennek az iskolába ennél hosszabb úton sokkal többször, több ideig? Hogyan segítsek neki felkészülni erre? Annyi, hogy a fiú rosszul tanul, snis, de amúgy közlekedésben megbízható, jól tájékozódik, de ugye ezt senki nem tudja, még a srác se magáról, viszont gondolom súlyosbító tényezőnek fog számítani. Tiszta hülyeség. Én is szoktam a fél évvel fiatalabb lányomat leküldeni a játszóra fél órára(mondjuk az csak 100 méterre van), de naponta látom mennyien közlekednek egyedül, vagy a barátaikkal alsósok, ráadásul sokan kutyát is sétáltatnak. Ez komolyan olyan, hogyha bejelentik, akkor ki kell vizsgálni és papír/feljegyzés készül róla személyes találkozást igényel? Mennyit súlyosbít, hogy a gyerek SNIs, vagy emiatt elkaszálják közlekedésben is elsőre?


2023. aug. 3. 15:41
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen, de nem hiszem, hogy bármi egyéb lesz belőle. Mindenestre foglalkozhatnának inkább jóval többet a bántalmazott/elhanyagolt gyermekekkel! Ott meg nemegyszer tragédia történik, mert nincs érdemi lépés, segítség. A jelentgető meg söprögethetne a saját portáján!
2023. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
81%
Nevetséges az egész, egy komédia. Olyanokat látok nap mint nap, hogy a 6-7 éves gyerekre van bízva a kicsi és reggeltől estig az utcán koborolnak, miközben anyu ki tudja merre van. Ezt bezzeg nem látja senki.
2023. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
62%
22, pont ezt akartam írni. Nálunk is van ilyen az utcában...
2023. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Elolvastam ezt a linkelt jogi cikket: A felügyelet a kiskorú életének, tevékenységének rendszeres figyelemmel kísérése, ellenőrzése, a gyermekek szabadidejének ellenőrzése.


Gondolom erre ment a bejelentés, biztos különböző korú gyerekekre más vonatkozik, mert amíg az 1 évesnek minden pillanatát kontrollálni/felügyelni kell, egy 10 évesét már nem.. , de alatta már az van, hogy napokra magára hagyni a gyereket, az a súlyos, annak meg a közelében sincs, hát még fél napokra sincs egyedül, nem hogy napokra.


Szerintem valami szemétkedő/túlaggódó bejelentette, túlzott és ki kell vizsgálniuk.


Először emailt írt, hogy beszéljenek telefonon, abban az emailben semmi nincs, csak hogy a gyermekkel kapcsolatban szeretnének beszélni vele, utána a barátnőm hívta, de a nő nem vette fel, majd visszahívta. Láttam az emailt, hallottam a beszélgetést és még mindig tök mérges és döbbent vagyok, az ilyen kamubejelentőknek utána kellene nézni és kiharcolni a változtatást a rendszeren. Amúgy nálunk ilyenek nincsenek, mi bp mellett élünk, de egyedül közlekedő alsósok vannak. Egyébként nem mehetnének, de szülői kérvénnyel mehetnek alsósként is egyedül suliba, átmennek egy két zebrán, nagyobb utakat tesznek meg, mint a fiú. Mondjuk biztos több eszük van és nem adnak ki infókat, de ki tudja, talán csak nem futottak még bele ilyen alakba, aki kérdezgeti őket.


Még azt is bevizionáltuk(ugye mindenki tart a gyermekvédelemtől), hogy most készül ez a papír, és mivel SNIs súlyosabbnak fog hatni, ha pedig utána 12 éves korig bármi baja lesz, már tudnak rá hivatkozni, hogy nem baleset, hanem anyuka hibája, hisz már korábban is veszélyeztette. Bár ez alapján a cikk alapján nem hogy nagyon, de még kicsit sem veszélyezteti, a gyerek fél napra sem, de még negyed vagy 10ed napra sem marad egyedül. 2 óra az semmi a ház közelében, nem vonattal küldi másik városba, és nem az utcára, hanem játszóra/futtatóhoz.

2023. aug. 3. 20:48
 25/34 anonim ***** válasza:

És honnan tudta az a gyerekvédelmis a szülő nevét és e-mailcímét? Azt is elmondta az idegennek a játszótéren?

Egyébként a beteg gyerek után is csak 12 éves korig jár táppénz, tehát a 12 éves 1 napost már államilag kell otthon egyedül hagyva betegen veszélyeztetni.

2023. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Nem, az oviból kérték ki az adatokat, gondolom azért, mert az még a kerületben van, amiben a lakcímük meg a gyermekvédelmis nő, a suli meg már nem. Amúgy az anyja nevét szerintem simán elmondhatta, ha megkérdezték, folyton mesél mindenfélét, sokat beszélő, aktív gyerek. Ugyanígy fixen elmondta volna a lakcímét, de még nem mondták mit honnan tudnak, csak ezt az egyet.


Nemtudom mit kell hitetlenkedni, inkább egy válasz kéne, miért így működnek a dolgok és mit lehet tenni ellene, mi lesz, ha rosszul sül el a személyes beszélgetés és miért kell ilyet vizsgálni, mikor mindenki egyedül mászkál-egyedül van x ideig. Mondjuk el tudom képzelni, hogy a srác panaszkodott, hogy nem akart lejönni és az anyja leküldte, de ebben sincs semmi szerintem, hát nehogymár csak oda menjen és azt csinálja a gyerek, amihez kedve van.

2023. aug. 3. 21:58
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, nincs személyes tapasztalatom az ügyben, de szerintem túlgondolod. Azért keresték fel a barátnődet, mert bejelentés érkezett, és nekik kötelességük ezt kivizsgálni. A Btk. szerint egyértelműen nincs szó kiskorú veszélyeztetéséről, szerintem a hatóság is ezt fogja megállapítani, de ehhez szükséges az eljárás is. Attól még, mert foglalkoznak a bejelentéssel, egyáltalán nem biztos, hogy egyet is értenek vele. A személyes beszélgetés meg miért sülne el rosszul?
2023. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Mert meg fogják kérdezni, hogy egy sajátos nevelési igényű gyerek mit keres felügyelet nélkül, mikor neki különleges szükségletei vannak, és még csak 10 éves. Ez így nagyon rosszul néz ki.


Egyébként ha nem veszélyeztetés alá esik a 2 órai egyedüllét a játszón, akkor mégis miért vizsgálják ki, miért nem csak azt mondják a bejelentőnek, hogy ez semmi, mert 10 éves lehet egyedül a játszón nem csak 2, de 5 órát is? Gondolom ha bejelentem, hogy a szomszéd kiengedi a gyerekét szánkózni egyedül, vagy hogy gyorskajával is eteti, mert hetente 4x mennek a mekibe, akkor nem vizsgálják ki, mert nem veszélyeztetés és körberöhögnek, hogy mit akarok a bejelentéssel.

2023. aug. 3. 22:14
 29/34 A kérdező kommentje:
Meg ilyenek, hogy xy ugrált az ágyon, eltörhetett volna a lába is, meg xy egyedül ment ki a mosdóba, molesztálhatták is volna, meg xy kint volt 40 fokos melegben sapka nélkül, hőgutát is kaphatott volna, meg ilyesmi.. ezekért csak nem nyitnak ügyet, szóval mégiscsak lehet valami a gyerek felügyelet nélküli játszóterezésében..
2023. aug. 3. 22:16
 30/34 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, állítsd le magad. A nagy semmin pörgeted magad. A barátnőd szépen be fog menni a gyermekvédelemhez az előre kijelölt időpontban, átbeszélik a helyzetet, esetleg segítenek megoldást találni a gyermekfelügyeletre. Nyugodj meg, ha SNI-s a gyerek, már van aktája és mindent tudnak róla a hivatalban.

Annak idején én is megfigyelt gyerek voltam. Nem is tudtunk róla, csak anyukám ment ügyet intézni és előszedték az aktánkat. Az enyémet is meg a húgomét is. Mindent tudtak rólunk. Hova járunk iskolába, mit sportolunk, hová és milyen időközönként járok szórakozni, kik a közeli barátaink, milyen napokon találkozom a barátommal. Ezeket az infokat szépen be tudták gyűjteni az iskolából. Osztályfőnöktől, iskolapszichológustól. Pedig csak annyi történt, hogy elváltak a szüleim, faterom nem fizetett gyerektartást és ez nehéz anyagi helyzetbe hozta anyámat. Anyukám igényelt önkormányzati támogatásokat. Kapott is, "cserébe" figyelt minket a gyermekvédelem, hogy sikerül-e minket rendesen ellátni.

A fiam is SNI-s volt. (Szeptembertől lekerül róla ez a státusz) Pontosan tudom, hogy az iskolának időnként jelentenie kell a gyermekvédelem felé, hogy hogyan halad a gyerek fejlődése, és én mennyire vagyok együttműködő szülő. Mivel sikerült kikupálni a gyereket, így engem közvetlenül nem zargatott a gyermekvédelem. De tudom, hogy megfigyelés alatt állunk.

2023. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!