Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért számít veszélyeztetésnek...

Miért számít veszélyeztetésnek egyedül sétálni hagyni egy majdnem 10 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Ismerőst felnyomták a gyermekvédelemnél, mert a gyereke a kb 400 méterre lévő játszón egyedül is lemehet 1-2 órára(max ennyit van lent) és az anyja szokott érte menni. Néha megsimogatja a kissrác a kutyákat is a mellette lévő kutyafuttatónál, ami még közelebb van a házhoz. Nem rongál, nem verekszik. Elmondta, a nevét, meg hogy hova jár suliba egy idegennek, akivel beszélgetett és meg is lett a gyerek, ment a jelzés.


Szerintem nevetséges, fehér, értelmiségi család, nincs messze a játszó, a gyerek csak gazdis kutyát simogat, ha megengedik neki, nem okoz kárt semmit, de ha jelzés érkezett azt "hivatalból ki kell vizsgálni", ezt mondta a nő a telefonban.


Most a többi gyereket miért nem nyomják fel, akik egyedül mennek az iskolába ennél hosszabb úton sokkal többször, több ideig? Hogyan segítsek neki felkészülni erre? Annyi, hogy a fiú rosszul tanul, snis, de amúgy közlekedésben megbízható, jól tájékozódik, de ugye ezt senki nem tudja, még a srác se magáról, viszont gondolom súlyosbító tényezőnek fog számítani. Tiszta hülyeség. Én is szoktam a fél évvel fiatalabb lányomat leküldeni a játszóra fél órára(mondjuk az csak 100 méterre van), de naponta látom mennyien közlekednek egyedül, vagy a barátaikkal alsósok, ráadásul sokan kutyát is sétáltatnak. Ez komolyan olyan, hogyha bejelentik, akkor ki kell vizsgálni és papír/feljegyzés készül róla személyes találkozást igényel? Mennyit súlyosbít, hogy a gyerek SNIs, vagy emiatt elkaszálják közlekedésben is elsőre?


2023. aug. 3. 15:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
És ki állapította meg azt, hogy ez veszélyeztetés?
2023. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
A gyermekvédelmis nő mondta a telefonba, végighallgattam az egész hívást, felháborító és ijesztő volt, mindkettőnket sokkolt a dolog. Felügyelet nélküli 12 év alatti gyerek a játszón(főváros) és a futtatónál.
2023. aug. 3. 15:59
 3/34 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem azért lehetett, mert ott bármi történik, leesik valahonnan, beveri a fejét, eszméletét veszti, vagy valami, nincs ott mellette senki. Véletlen elüti egy autó/megtámadja egy kóbor kutya, autós elhajt/kutya elfut, megint ugyanez. Az egy dolog, hogy jó esetben más odamenne segíteni neki, de a szülő tartozik felelősséggel a gyerekért, nem a körülötte lévő idegenek
2023. aug. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%

Telefonon hívta fel a gyerekvédelmis? Ez valahogy nem valószínű. Hivatalos ügyeket nem telefonon intéznek.

Az itt leírtak alapján ez nagyon nem kiskorú veszélyeztetése. [link]

2023. aug. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 babyboom567 ***** válasza:
33%

Éltem Budapesten, NEM engedném még a 12 éves gyerekemet sem el egyedül suliba sem, nem hogy játszótérre.Bármilyen jöttment drogos állat elcsalhatja.

Őszintén, szerintem is veszélyeztetés ez,még felnőttként is veszélyes a főváros,egy szál cigiért megkéselhetnek.A motoros/biciklis futárok úgy mennek mintha csak ők lennének a közlekedésben.

2023. aug. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Viccelsz utolsó? A gyerekem bármikor félrenyelhet valamit a másik szobában, mert csendben játszik, nem is hallanám, hogy megfullad. Egyedül keni a szendvicset, egyedül fürdik, bármikor elcsúszhat beverheti a fejét, ráeshet egy késre, vagy mivel emeleten lakik, kitöri a nyakát a lépcsőn, mert megbotlott a saját lábában vagy a táska súlyától rosszabb lett az egyensúlya. Baleset bárhol történhet, nem rosszabb a játszótér, mint emeleti lakás. Akár ki is ugorhat az ablakon, nem venném észre, sem azt, hogy fürdés közben elájul és belefullad a 20 centis fürdővizébe 9 évesen. Már elég nagy bízva van benne, hogy kellően körültekintően jár el és óvatosan.


Egyedül arra tudok gondolni, hogy elrabolhatnák, de ide is betörhetne és megölhetné egy betörő(ő közelebb van az ajtóhoz) bűnözők mindenhol vannak, nem az ártatlanokat kellene piszkálni, hogy jó célpontok..

2023. aug. 3. 16:10
 7/34 A kérdező kommentje:
Egyébként magas gyerek, 140+ centi, az enyém több, mint 10 centivel alacsonyabb, pedig csak fél év van köztük, nem is tudom mi ez a kóborkutya támadás, pláne a belvárosban. Itt nincs kóbor kutya. Gazdis kutya van, az meg ő felelősségük, hogy ne támadjon meg senkit, a gyerek meg nem hülye, ha azt mondják nem lehet simogatni, nem megy oda.
2023. aug. 3. 16:11
 8/34 anonim ***** válasza:
86%
Te egy percet nem éltél Bp-en, baby, Bp. kifejezetten biztonságos város, és se drogosok elrabolni, se egy szál cigiért megkéselni nem fognak. A motoros futárok pedig az úttesten száguldoznak, nem a járdán, és különben sincs Budapesthez kötve a száguldozás.
2023. aug. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 babyboom567 ***** válasza:
26%

Jah ,és nem ijesztgetés, de volt fent ismerősöm,heroinisták voltak a barátjával,és egy 15!!éves srác volt a diler,aki 10 évesen kezdett drogozni(szülei is drogfüggők voltak).A srác egy jól öltözött, normálisnak kinéző tinédzser fiú volt,SENKI sem mondta volna meg,hogy drogozik.

Persze a mostani biofüves zombikról már messziről látszik hogy drogosok,de hidd el, nem akarod ,hogy elcsalják a gyereket.

2023. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan mért csalnák el? Mit kezdenének a drogosok egy gyerekkel? És mért ne lennének drogosok vidéken is?
2023. aug. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!