Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért számít veszélyeztetésnek...

Miért számít veszélyeztetésnek egyedül sétálni hagyni egy majdnem 10 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Ismerőst felnyomták a gyermekvédelemnél, mert a gyereke a kb 400 méterre lévő játszón egyedül is lemehet 1-2 órára(max ennyit van lent) és az anyja szokott érte menni. Néha megsimogatja a kissrác a kutyákat is a mellette lévő kutyafuttatónál, ami még közelebb van a házhoz. Nem rongál, nem verekszik. Elmondta, a nevét, meg hogy hova jár suliba egy idegennek, akivel beszélgetett és meg is lett a gyerek, ment a jelzés.


Szerintem nevetséges, fehér, értelmiségi család, nincs messze a játszó, a gyerek csak gazdis kutyát simogat, ha megengedik neki, nem okoz kárt semmit, de ha jelzés érkezett azt "hivatalból ki kell vizsgálni", ezt mondta a nő a telefonban.


Most a többi gyereket miért nem nyomják fel, akik egyedül mennek az iskolába ennél hosszabb úton sokkal többször, több ideig? Hogyan segítsek neki felkészülni erre? Annyi, hogy a fiú rosszul tanul, snis, de amúgy közlekedésben megbízható, jól tájékozódik, de ugye ezt senki nem tudja, még a srác se magáról, viszont gondolom súlyosbító tényezőnek fog számítani. Tiszta hülyeség. Én is szoktam a fél évvel fiatalabb lányomat leküldeni a játszóra fél órára(mondjuk az csak 100 méterre van), de naponta látom mennyien közlekednek egyedül, vagy a barátaikkal alsósok, ráadásul sokan kutyát is sétáltatnak. Ez komolyan olyan, hogyha bejelentik, akkor ki kell vizsgálni és papír/feljegyzés készül róla személyes találkozást igényel? Mennyit súlyosbít, hogy a gyerek SNIs, vagy emiatt elkaszálják közlekedésben is elsőre?


2023. aug. 3. 15:41
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
34%

Az oviból ... Na ez egyre hihetetlenebb! Honnan a lótúróból tudták, melyik oviba járt?

Mindenesetre ha a kikerekített sztorinak van valami igazságmagja, akkor az az ismerősöd te magad vagy. Egyébként ha egy értelmi fogyatékos gyerek (biztos nem vakság vagy süketség miatt SNI) egy random idegennek elmeséli az egész adattárát, akkor az a gyerek a téren egyedül hagyva tényleg veszélyeztetve van.

2023. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Erről eszembe jut, hogy 3.os koromban már (még bőven nem voltam 9, és sokkal kisebb voltam a koromnál) egyedül jártam be a suliba, ami iszonyatosan messze volt, kb egy óra az út, és anyámnak tök rendben volt ez. Az egyik ilyen reggelen tanultam meg, hogy mit jelent a "szatír" kifejezés, a mai napig megvan bennem, és kész csoda hogy sikerült elmenekülnöm, persze azonnal mondtam a suliban, nem emlékszem hogy végül mekkora felhajtás lett miatta.

4.es koromban meg hazafelé a villamoson megvágott egy fiú késsel. Ilyen apróságok. Amennyire emlékszem, a szüleimet egyik se kavarta fel, sőt engem hibáztattak.

Igaz, hogy ezek nem egyenértékűek azzal ha egy 10 éves egyedül kószál a ház közelében, de ilyesféle bajok ott is megtörténhetnek. Én inkább örülök hogy ezeket ma jobban ellenőrzik.

2023. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

30as, nyilván a gyermekvédelmi támogatással jár a gyermekvédelmi nyilvántartás is, ezt el is mondják, mikor igényelni akarja az ember. Nekik saját lakásuk van menő helyen, nem hogy gyermekvédelmi támogatást nem kapnak, de mondom, fél napokra bébiszitter is vigyáz a gyerekre.


Az én gyerekem is SNIs, egészen fixen nincs köze a gyermekvédelemnek az oktatásához, és tuti nem jelent róla az osztályfőnöke sem senkinek, soha nem írtam alá ilyesmit, nem veszélyeztetett sem anyagi, sem más téren, ráadásul az iskolapszichológus sem látta még, mivel nincs, na meg a fejlesztési tervében sem szerepel, hogy látogatnia kellene.


Minden papírt, amit az iskola kiad még a szakszolgálat felé is a gyerekemről, alá kell írnom, jelezniük kell, ilyen egyszerr fordult elő, a következő felülvizsgálatatig még 2 év van. Szerintem ti szegények vagytok(bocs), vagy más módon hátrányos helyzetűek, vagy te is igényled azt a párezer forintot havonta ami gyermekvédelmi támogatást jelent, esetleg a nehéz gyerekkorod miatt lehetsz benne a rendszerben, nálunk ilyen nincs. Vagy még el tudom képzelni, hogy a gyereked más miatt SNIs, ami miatt pszichológusi vélemény is kell neki, meg jelentés a szülőről, az SNI a szakszolgálathoz tartozik, ami a tanulmányait követi a gyermekvédelem meg a gyerek veszélyeztetéséért felel, mellesleg a szakszolgálat is alig tud valamit(Amit én elmondok), a fejlesztő meg az ofő véleményét meg mindig aláíratják/megmutatják nekem is, abban szinte semmi nem szerepel.


Amúgy ja, be vagyunk ijedve, én helyette is, mert nem tudom mi lehet az ügy kimenetele, és felháborító, hogy erről már lesz aktájuk, feljegyzés egy családról, hogy valami random ember bejelentett ilyen hülyeséget, akkor is, ha nem lesz belőle semmi, csak megmondják neki, hogy többször ne engedje ki egyedül, vagy akkor is, ha megmondják neki, hogy nyugodtan kiengedheti egyedül. Lesz róla papírjuk, hogy valaki már úgy értékelte, hogy náluk valami nem stimmel..

2023. aug. 4. 08:59
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg a hatóság úgy látja, hogy nincs semmi probléma, akkor arról lesz papírjuk, hogy egy hülye bejelentése alapján eljárás indult ellenük, ami végül teljesen alaptalannak bizonyult.
2023. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!