Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyermekes anyák,milyen...

Egy gyermekes anyák,milyen okosságokat,beszólásokat kaptok,kaptatok?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de annak is szánom,ha van időd,csak akkor válaszolj. :)

38 éves vagyok,4 éves a lányom. Több gyereket terveztünk,mikor 32 évesen összeházasodtunk,sajnos ennek hangot is adtam,én balga. Nem jött könnyen a lányom, brutál terhesség,szülés majd kegyetlen,alvásmegvonásos évek jöttek,és tobbemberes,de imádnivaló,okos,szép babával. Felemésztette az amúgy sem túl rózsás idegrendszerem. Egy két éves kora körül fogalmazódott meg bennem,hogy nem,én nem akarok még egyet (szerencsére a férjem is így érzett és érez a mai napig),örülök,ha ennél az egynél nem pusztulok bele az örökös fáradtságba,örülök,ha neki normális,viszonylag ép idegrendszerű,empatikus anyja tudok lenni,nem utolsó sorban a gazdasági helyzet is olyan,hogy örülök,ha neki mindent ami szükséges meg tudok adni (élmények,nyaralás,orvos,tanulás,stb,félre tevés,stb,magunknak is). Két és fél éves korában visszamentem dolgozni,alig vártam,jelenleg is tovább képzésen vagyok. Ezt csak leírtam,nektek nem kötelező,de ha szeretnétek,leírhatjátok,miért lett csak egy baba.


A kérdésemre is válaszolok:

-Egyke lesz,elkényeztetett,nem tud majd osztozni - szerintem nem a testveren múlik ez

-Testvér kell,egy gyerek nem gyerek -wtf

-Állandóan unatkozni fog - szerintem pont hogy feltalalálja magát jobban egyedül is,én ezt látom.

-Nem is akartad ezt sem,hiszen ha akartad volna akartál volna többet is - nem sokon múlott itt nem vágtam képen az illetőt,ráadásul egy öt (!)gyerekes anya volt.

-És az legjobb,az anyám...én is egyke vagyok, ő több unokát akart..fejébe vette h megöltem a másik gyereket..igen,jól olvastátok..hogy az a kis lélek már itt van korulottem,nem hagyom leszületni, gyilkos vagyok..komolyan annyit mondja,hogy már én is elhiszem,ami persze nonszensz. Nem is nagyon tartom a kapcsolatot vele ha nem muszáj.

-Kicsit belül fáj,mert ha nem lennék ennyi idős, vállal lnék lehet később,de érzem a kapacitásom, a képességeim,jelen állás szerint nem érzek vágyat,hogy kisbabázzak belátható időn belül. A nem belátható időn belül pedig már késő lesz.Voltam olyan balga,hogy egy két empátia nélküli embernek (köztük az anyámnak) elmondtam,azóta azt is hallgatom,hogy de emg fogom én ezt bánni később..talán,ha tudnám,hogy könnyű terhességem lesz, nem vetélek el ( ilyen is volt sajnos) és egy egyemberes,nyugis babát kapok,akkor talán. De ha még egy ugyanilyen kis energia gombócot,egy ugyanilyen terhességet és szülést..na abba tuti belerokkanok.


Várom a ti "élményeiteket",tapasztalataitokat. :)



2023. aug. 7. 12:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

A több gyerekes barátnőim így kezdik: Könnyű neked, neked csak egy gyereked van...

...és folytatják: Kell neki a testvér, mert mi lesz ha ti meghaltok? Egyedül marad?

És a kedvencem: Hát, kellene neki a testvér, de már túl nagy lenne a korkülönbség, már soha nem fognak együtt játszani...így már sose lesznek jó tesók...

Hozzáteszem, 34 éves vagyok, van egy lassan 4 éves fiunk, és szeretnénk még egy babát, csak eddig még nem akart jönni. Kis korkülönbséget meg alapból nem akartunk soha, mert a mi idegeink nem bírnák. És én inkább beismerem ezt, mint szültem volna 1 évre rá a következőt, és egy idegroncs lennék. Az aztán majd jó testvérekké tenné őket...

2023. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Én most pont ezen vacilálok,szeretnék több gyereket és lassan 38 leszek. 40 éves koromig be is vállalnám,de a testem tropára ment a terhesség alatt, a gyerekünk meg több emberes baba lett,jó ha alszom 4 órát egyben. Szeretnél is meg nem is,persze így finoman célozgatnak hogy kéne másik,még a férjem is igaz ő is belátja,hogy most még nem mert örülünk hogy élünk😅 de én első gyerek előtt kaptam,hogy mikor szülök már,azt válaszoltam ha eljön az ideje...


Anyukádnak vágj oda,hogy sebaj ez a kis lélek max jót játszik az ő negölt lelkeivel akik végre kaptak annyi év után egy játszótársat 🙄 basszus ő is egy gyereket szült,ergo akkor ő is gyilkos😒 bár ez eleve beteg gondolat.

2023. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A környezeted enyhén szólva túltolja.

-Nem "kell" testvér. Gyerek kell, annyi, amennyit a szülők akarnak. -Egy gyerek is gyerek, ugyanannyira, mint a több. Én ilyenkor megkérdezném a több gyerekest, hogy melyik gyerekét nem tartja gyerekenek? Mert ő is egy. A másik gyereke meg másik "egy".

- Egyke ugyanúgy unatkozhat, mint akinek van testvére, nem ezen múlik. Van, aki tök jól elvan magában, van, aki meg akkor is képes unatkozni, ha egy egész gyerekcsoport van mellette.

- Anyád elképzelése az unokák számáról meg nonszensz, azzal végképp ne törődj.

Abban az egyben viszont igaza van anyukádnak a LEÍRÁSOD ALAPJÁN, (nem a környezetedén, mert az senkit nem érdekel), hogy lehet, meg fogod bánni. Semmiképpen ne vállalj most, ha nem akarsz, de gondolj arra, hogy ez is egy opció. Egy idő után az álmatlan éjszakák emléke megszépül és a legizgalmasabb munka is uncsivá válik. Simán érezheted akkor, hogy most tényleg ezért a mókuskerékért nem szültem meg a vágyott gyerekem? De ugye, akkor már nem tudsz máshogy dönteni.

Én most annyiban vagyok hasonló helyzetben, hogy nincs gyerekem, de nagyon szeretnék. Többet akartam, de a korom miatt, örülhetek, ha egy összejön. El tudom fogadni, hogy korán akartam, későn lesz, azt is, hogy többet akartam, egy lesz, de azért mindig ott lesz, hogy máshogy csináltam volna. A másik az, hogyha nem lenne biológia, bármikor lehetne szülni, biztos nem most tenném. Leginkább sokkal korábban, de ha nem, akkor később. Kizárólag azért vállalok most, mert később nem lehet. Vagy most vagy soha. Mivel a soha nem opció, most "KELL".

Ezzel csak azt akarom mondani, gondold végig alaposan, hogyha a kor nem lenne szempont, akkor se akarnál-e valamikor másodikat.

2023. aug. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Rólam vagy leperegnek ezek a beszólások/nem hallom meg, vagy normális a környezetem és nem dumál ilyen bunkóságokat.

32 éves vagyok van egy 4 éves lányom.

Több gyereket szerettünk volna, de könnyű terhesség és álom szülés után brutális 2 év következett. Én lelkileg teljesen széthullottam (amit természetesen a férjemen kívül más nem vett észre/nem mutattam), sok idő kellett mire összeszedtem magam és mire a lányom is rendbe jött.

Most 3-an vagyunk egy család, van munkám, amit szeretek, van minőségi együtt töltött idő, van énidő, igazából panaszra semmi okom, boldog az életünk.

Nem szeretnék mindent lerombolni és újra kezdeni, reménykedve, hogy a második babával talán jobb lesz.

2023. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyival egyszerűbb, hogy amikor azt mondom h császárral szültem, akkor azt elfogadja mindenki, hogy nem szeretném újra felvágatni magam, mert ha többször vágnak fel ugyanott, akkor szinte elkerülhetetlen, hogy valami komoly következménye legyen.

(Ha akarnék még gyereket biztosan meg tudnám magam győzni h ez jó ötlet és keresném azokat, akik megcsinálták és jól jöttek ki a dologból, de mivel nem szeretnék, el sem tudom képzelni h újra császározzanak).


Egyébként akik neked ezeket a hülyeségeket mondták, mind kretének...

Egyedül a "majd megbánod" dologban lehet valami HA vacilál egy kicsit is az ember, és nem belső elhatározás az egy gyerek, hanem "észérvek".


3 emberes a kislányom (kiszámoltam 😆), és engem sajnos megbetegített a gyerekvállalás. Az alváshiány miatt kijöttek rajtam stressz okozta betegségek 🥴

A gerincemmel is baj van, de az most kiderült h nem a cipelgetés miatt (bár biztos nem segített rajta).

Az én kislányom az első 8 hónapot a levegőben töltötte, napi több órában, mert ébren nem lehetett lerakni (eleinte ha aludt, akkor sem). Enyhén szólva brutál időszak volt.

Most már könnyebb másfél évesen, csak most az alvás durva mert sokat virraszt és kel.

Én nem kezdeném újra semmi pénzért, mert semmi garancia nincs rá h a második baba eszem/alszom szobanövény lesz. De minek is mégegy gyerek, ha úgysem tudnék foglalkozni vele a kislányom miatt.

Hál' Istennek világ életemben egy gyereket akartam, így 0 kételkedés van bennem, mások véleménye erről meg pont nem érdekel, nem nekik kell végigcsinálni ezt az egészet, hanem nekem. Saját magukat úgy szivatják ahogy csak szeretnék.

2023. aug. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére én nem kapok ilyen megjegyzéseket. A környezetünkben vagy inkább a baráti körünkben szinte mindenki egy gyerekes. Valahogy így alakult.

Én nem is akartam többet, mert tudom magamról, hogy nekem nem megy a figyelem megosztás. Szóval mi tökéletesen megvagyunk így. Ne foglalkozz ezekkel a megjegyzésekkel. Senkinek semmi köze hozzá, hogy hány gyereked van.

2023. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Van abban valami,hogy megbanom, igen. De most nem lenne idegzetem még egyszer vegigcsinalni ezt. Nem bírnám a nem alvast,a nonstop odafigyelést,úgy,hogy a lányom azért még mindig bőven vesz ki belőlem. Ha most jönne meg egy baba,bizonyosan kipurcannék. Ha csak nem egy nyugis,alvós ,elvan típusú baba,aki hamar megfogan,problémamentes terhesség után könnyen születik,de ezeket meg nem lehet előre tudni sajnos nincs próbakör. De talán még úgy is...én elfáradtam,lefáradtam,de nagyon az elmúlt években.
2023. aug. 7. 15:13
 8/22 A kérdező kommentje:
Anyosomat nem is említem,aki folyton hangoztatja milyen nyamnyila vagyok,H egy gyerek mellett ennyire kivagyok,bezzeg ő hármat is felnevelt,egyedül,merthogy a férje össze vissza csalta aztán meg elváltak..én meg még főzni sem főzök,csak műkaját eszünk (teljesen normális ételt rendelünk,nem sokkal drágábban mintha minden nap főzőcskéznék)..a sógonőm,az egyetlen lánya meg mekkora kiraly,hogy az utolsó napig dolgozott,én meg amint terhes lettem (megjegyzem, veszélyeztet terhes, vetélés után) rögtön kihúztam magam a munka után...a férjemmel csak jót neveunke ezen,H hát persze mama...de azért sokszor felrúgnám a holdra,és volt már,hogy bizony kikísértem az ajtón egy ilyen után...szóval így. Ha a férjemmel nem lennénk cinkosok,bizonyosan meggajdultam már volna.
2023. aug. 7. 15:26
 9/22 anonim ***** válasza:
Nekem mindenki le van hűlve hogy nem akarunk neki tesót.. hogy az milyen szomorú. Hát nem tom, nekem van 2 de azért el tudnám őket cserélni valamire, anonimitást kihasználva le merem írni hogy nekem sokat nem dob hogy van 2 tesóm...lehet szar ember vagyok de annyira nem szeretem őket, simán ellennék egykének.
2023. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#9 férjemnek is van két tesója,de nem igazán vannak jóban. A húgával egyáltalán nem,a bátyja meg teljesen más természet. Őszintén,neki se dobott sokat,H van két tesója. Sőt,anonimitast kihasználva le merem írni,H ha az após valaha meghal,kva szr H a viszonylag busás örökségét majd harmadolni kell emiatt. Lehet hurrogni,de én azt látom hogy az örökségnél még a viszonylag jól funkcionáló testvéri kapcsolat is elvérzik,valahol mindenki azt kívánja ilyenkor bár ne lenne tesója...a jelen lévők kivételek,akinek nem inge ne vegye magára. Azt is lehet mondani,H a szülők nevelése milyen viszonyban lesznek a tesók,de szerintem ez is csak egy kis részben igaz,de nagyobb részben inkább személyiség függő.
2023. aug. 7. 15:49
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!