Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyermekes anyák,milyen...

Egy gyermekes anyák,milyen okosságokat,beszólásokat kaptok,kaptatok?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de annak is szánom,ha van időd,csak akkor válaszolj. :)

38 éves vagyok,4 éves a lányom. Több gyereket terveztünk,mikor 32 évesen összeházasodtunk,sajnos ennek hangot is adtam,én balga. Nem jött könnyen a lányom, brutál terhesség,szülés majd kegyetlen,alvásmegvonásos évek jöttek,és tobbemberes,de imádnivaló,okos,szép babával. Felemésztette az amúgy sem túl rózsás idegrendszerem. Egy két éves kora körül fogalmazódott meg bennem,hogy nem,én nem akarok még egyet (szerencsére a férjem is így érzett és érez a mai napig),örülök,ha ennél az egynél nem pusztulok bele az örökös fáradtságba,örülök,ha neki normális,viszonylag ép idegrendszerű,empatikus anyja tudok lenni,nem utolsó sorban a gazdasági helyzet is olyan,hogy örülök,ha neki mindent ami szükséges meg tudok adni (élmények,nyaralás,orvos,tanulás,stb,félre tevés,stb,magunknak is). Két és fél éves korában visszamentem dolgozni,alig vártam,jelenleg is tovább képzésen vagyok. Ezt csak leírtam,nektek nem kötelező,de ha szeretnétek,leírhatjátok,miért lett csak egy baba.


A kérdésemre is válaszolok:

-Egyke lesz,elkényeztetett,nem tud majd osztozni - szerintem nem a testveren múlik ez

-Testvér kell,egy gyerek nem gyerek -wtf

-Állandóan unatkozni fog - szerintem pont hogy feltalalálja magát jobban egyedül is,én ezt látom.

-Nem is akartad ezt sem,hiszen ha akartad volna akartál volna többet is - nem sokon múlott itt nem vágtam képen az illetőt,ráadásul egy öt (!)gyerekes anya volt.

-És az legjobb,az anyám...én is egyke vagyok, ő több unokát akart..fejébe vette h megöltem a másik gyereket..igen,jól olvastátok..hogy az a kis lélek már itt van korulottem,nem hagyom leszületni, gyilkos vagyok..komolyan annyit mondja,hogy már én is elhiszem,ami persze nonszensz. Nem is nagyon tartom a kapcsolatot vele ha nem muszáj.

-Kicsit belül fáj,mert ha nem lennék ennyi idős, vállal lnék lehet később,de érzem a kapacitásom, a képességeim,jelen állás szerint nem érzek vágyat,hogy kisbabázzak belátható időn belül. A nem belátható időn belül pedig már késő lesz.Voltam olyan balga,hogy egy két empátia nélküli embernek (köztük az anyámnak) elmondtam,azóta azt is hallgatom,hogy de emg fogom én ezt bánni később..talán,ha tudnám,hogy könnyű terhességem lesz, nem vetélek el ( ilyen is volt sajnos) és egy egyemberes,nyugis babát kapok,akkor talán. De ha még egy ugyanilyen kis energia gombócot,egy ugyanilyen terhességet és szülést..na abba tuti belerokkanok.


Várom a ti "élményeiteket",tapasztalataitokat. :)



2023. aug. 7. 12:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok

A kedves mamának üzenem...

Az ő idejében merőben másmilyenek voltak a nevelési elvet.

Beb.szta a három gyereket a kiságyba ordítani, majd a járókába, hogy ne legyenek útban.

Meg gondolom a nagyobbakkal neveltette a kicsiket.

Így könnyű 3 gyereket nevelni...

Anyukám engem már a válaszkész nevelési elvei alapján nevelt, hát nem is lett testvérem.

2023. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem szörnyű egykének lenni, nem azért mondom hogy kötekedjek, de én egyke vagyok, megcsak unokatestverem sincs, igen egy sem, úgyhogy a gyerek szempontjából ez sosem könnyű

Ráadásul az anyámnak utánam volt egy abortusza, szóval lehetne testvérem de megsincs, így talán meg rosszabb.

Ettől függetlenül én leszarnam hogy ki kit mond ha én csak egy gyereket akarnék.

Ha 1000 ember kötekedne, akkor is.

Meg ha a gyerek egészséges lesz és lesznek barátai, lehet saját családja, akkor nem olyan szörnyű

Én egyedül leszek mindig, talán azért is elem meg ezt ennyire rosszul

2023. aug. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#12 miért érzed úgy, hogy rossz neked?

Én egyke vagyok és kicsit sem érint rosszul, sőt.

2023. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%

Erről nagyon hosszan tudnek írni, inkább nem megyek nagyon bele


Valószínű a legnagyobb baj, hogy egy kivételesen toxikus családba születtem, mindkét szülőm sérült és így úgy érzem hogy nem tudom ezt a terhet megosztani senkivel plusz a magány

Plusz meg az hogy 2 embert is ismerek aki a testvére nélkül kb egész eleteben egyedül lett volna, én is ilyen vagyok, csak ugye nekem nincs…

De ez az én személyes egyedi esetem, más egyke lehet hogy nem szenvedi ennyire meg


Illetve ugye az anyám abortusza

Megértem hogy ez a nő döntése és tudta mit csinál de mégis az én testvérem lett volna

2023. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

14 ez érdekes,nekem is két érzelmileg éretlen szülő jutott,tele traumával a gyerekkorom, és mégsem bánom,hogy nincs testvérem. Ha vele gondolok H vele se biztos H jóba lettem volna lehet onnan is csak trauma jött volna,tán jobb is. Persze látatlanban nem lehet tudni milyen tesit dobott volna a gép.


Valamelyik előző válaszoló: pontosan,anyós igy nevelt,sírni hagyas, három óránként etetés, oszt jó napot. Kaptam is,H halálra ettem (szoptatós) majd a gyerekem..nem így lett.

2023. aug. 7. 16:49
 16/22 anonim ***** válasza:
Én eddig csak a 3 gyerekes védőnőtől kaptam meg hogy kell még egy, mert így túl sok figyelem fog jutni a gyerekre és az árt neki. Szerintem az ilyen helikopter szülőségre gondolhatott ez alatt. Ebben lehet némi igazság, mivel nyilván ha nincs időm 5 gyerek mellett akkor ez nem tud bekövetkezni, de azért így elég lesarkított.
2023. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

16 főleg ha nárcisztikus a nagymamád és híres festőművészt, doktort, kutatót, hegedűművészt akar belőled csinálni és minden nap 10 órákat tanul veled mert nyugdíjas és te vagy az egyetlen szórakozása

Sőt, verseket ír és mindig azokkal kell fellépned az iskolai versenyeken és be kell mondanod hogy “verset a nagymamám “nagy Róza” “” szerezte

Na akkor karos az egykeseg nagyon….

2023. aug. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nem kell ezekhez egykének lenni. Elég egy gyereket kipécézni a sok közül és arra terhelni ezeket a vágyakat,elképzeléseket. Erre is tudok példát.
2023. aug. 7. 17:24
 19/22 anonim ***** válasza:

#4

Kifejtenéd bővebben, hogy mi volt a kislányoddal? :(

Rossz volt ezt olvasni.

Valami betegsége lett?

2023. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#17


Pfúú ne is mond! Anyósom dettó ilyen!! Hála istennek nem az én gyerekem lett a favorit, de a másik unoka már 1 évesen zseninek lett elkönyvelve, aminek azért nagyon örülnék, mert csóri iszonyat meg fogja szívni ha mégsem az lesz, főleg mivel náluk nincs olyan hogy más a gyerek mint amit elvárnak. Multkor pl elvette a gyerekem elől a játékát (az enyém kisebb fél évvel), mondtam h semmi baj, életkori sajátosság hogy nem tudnak osztozkodni... fú, hát ráment csóri gyerekre mint tyúk a takonyra, hogy nem, ő nem irigy, és magyarázta a kb 10 hós gyereknek hogy hogyan kell osztozkodni... amivel amúgy nincs baj, de látni kellett volna hogy mennyire ki volt hogy a tökéletes unoka nem viselkedik tökéletesen

2023. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!