Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyermekes anyák,milyen...

Egy gyermekes anyák,milyen okosságokat,beszólásokat kaptok,kaptatok?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de annak is szánom,ha van időd,csak akkor válaszolj. :)

38 éves vagyok,4 éves a lányom. Több gyereket terveztünk,mikor 32 évesen összeházasodtunk,sajnos ennek hangot is adtam,én balga. Nem jött könnyen a lányom, brutál terhesség,szülés majd kegyetlen,alvásmegvonásos évek jöttek,és tobbemberes,de imádnivaló,okos,szép babával. Felemésztette az amúgy sem túl rózsás idegrendszerem. Egy két éves kora körül fogalmazódott meg bennem,hogy nem,én nem akarok még egyet (szerencsére a férjem is így érzett és érez a mai napig),örülök,ha ennél az egynél nem pusztulok bele az örökös fáradtságba,örülök,ha neki normális,viszonylag ép idegrendszerű,empatikus anyja tudok lenni,nem utolsó sorban a gazdasági helyzet is olyan,hogy örülök,ha neki mindent ami szükséges meg tudok adni (élmények,nyaralás,orvos,tanulás,stb,félre tevés,stb,magunknak is). Két és fél éves korában visszamentem dolgozni,alig vártam,jelenleg is tovább képzésen vagyok. Ezt csak leírtam,nektek nem kötelező,de ha szeretnétek,leírhatjátok,miért lett csak egy baba.


A kérdésemre is válaszolok:

-Egyke lesz,elkényeztetett,nem tud majd osztozni - szerintem nem a testveren múlik ez

-Testvér kell,egy gyerek nem gyerek -wtf

-Állandóan unatkozni fog - szerintem pont hogy feltalalálja magát jobban egyedül is,én ezt látom.

-Nem is akartad ezt sem,hiszen ha akartad volna akartál volna többet is - nem sokon múlott itt nem vágtam képen az illetőt,ráadásul egy öt (!)gyerekes anya volt.

-És az legjobb,az anyám...én is egyke vagyok, ő több unokát akart..fejébe vette h megöltem a másik gyereket..igen,jól olvastátok..hogy az a kis lélek már itt van korulottem,nem hagyom leszületni, gyilkos vagyok..komolyan annyit mondja,hogy már én is elhiszem,ami persze nonszensz. Nem is nagyon tartom a kapcsolatot vele ha nem muszáj.

-Kicsit belül fáj,mert ha nem lennék ennyi idős, vállal lnék lehet később,de érzem a kapacitásom, a képességeim,jelen állás szerint nem érzek vágyat,hogy kisbabázzak belátható időn belül. A nem belátható időn belül pedig már késő lesz.Voltam olyan balga,hogy egy két empátia nélküli embernek (köztük az anyámnak) elmondtam,azóta azt is hallgatom,hogy de emg fogom én ezt bánni később..talán,ha tudnám,hogy könnyű terhességem lesz, nem vetélek el ( ilyen is volt sajnos) és egy egyemberes,nyugis babát kapok,akkor talán. De ha még egy ugyanilyen kis energia gombócot,egy ugyanilyen terhességet és szülést..na abba tuti belerokkanok.


Várom a ti "élményeiteket",tapasztalataitokat. :)



2023. aug. 7. 12:46
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
#20 nálunk anyósom a fiait nevelte így. Az idősebbet elkönyvelte zseninek, hajtotta, mint az igáslovat, a fiatalabbnak meg nem győzték sorolni, hogy mennyire buta, tehetségtelen senkiházi. Végeredmény: kapott két 40 év körüli lelkinyomorokét. Az egyiket sikerült egészséges útra terelni, a másik családi élete és önbizalma nulla (megjegyzem: a munkájukban mindketten sikeresek lettek)
2023. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
50%
Alapvetően semmi baj nincs az egykeseggel, de azert kerdező, amit a tizes valaszodban leírtál... azert kicsit nezzel mar magadba, komolyan, az örökségen kattogsz mar? Mi kozod van mas penzehez? Mi négyen vagyunk testverek, a szüleim tehetősek, itt negy fele fog oszlani midnen, de köszönöm, nem kell semmi, csak eljenek meg nagyon sokaig. Es a testvereimet sem szeretném emiatt, hogy ne legyenek.. ertelmes felnott ember megteremti maganak ami kell, nem arra vár, hogy innen-onnan csurranjon. Nagyon gaz.
2023. okt. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!