Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » NVan olyan akinek a gyermeke...

NVan olyan akinek a gyermeke nyári szünet lévén otthon van és titokban otthon rágyújt?észrevettétek?mi a helyes reakció ilyenkor?

Figyelt kérdés

2023. aug. 9. 05:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves?

Ti dohányoztok?

Beszéltetek már róla korábban?

2023. aug. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták ez több dologtól függ. Ő hány éves? Nyári szünet lévén még nincs 18. De azért ha 16/17 éves szerintem el lehet engedni. Legalább kipróbálja. És ha erre költi a zsebpénzét/keresetét az ő baja. De ne adjatok neki plusz pénzt kajára. Ha ő a cigit választja az étel helyett szenvedjen csak. Ha fiatalabb akkor elő kell venni a baráti társaságot. Lehet nagyon rosszba keveredett és ki kell belőle szedni mielőtt a drogokhoz is nyúl.. Sajnos közvetlen tapasztalat.


Ti dohányoztok? Ha igen, sajnos nehezen lenne jogos tiltani őt. Ismétlem, arra költi a pénzét amire akarja, és ti se mutattok jó példát szóval hiteltelen lenne tiltani. Ha nem dohányoztok marad a kérdés hogy ő miért? Rossz társaság? Túl nagy a stressz??


Régebben volt tiltva?? Lehet lázad. Sose tiltottátok? Lehet nem tudja hogy "tilos"...


De akármi is legyen. Kommunikáció a megoldás. Oda mész, leülteted, megkérdezed tőle, hogy mi a baj? Szakított, megbántotta valaki, sok a stressz, mi a gond, mert cigit találtál és tudni szeretnéd van e valami gond.


A többi kérdés csak azért fontos hogy melyik irányba tudd irányítani a beszélgetést:


Pl: Tudom, hogy sose tiltottam, de kérlek, mondd el, mi a baj, hogy cigihez nyúltál. Talán nyugtasd meg hogy még mindig jobb mintha inna vagy drogozna, de szeretnéd tudni a miértjét.

Esetleg: Igen, tudom, hogy mi is dohányzunk de ki is hat az egészségünkre de nem tudjuk letenni, te még nem vagy függő, könnyen lehetséges, ha nem akarsz 40 évesen olyan beteg lenni mint én 50 évesen.


Ilyesmi. Kommunikáció. Négy szem közt azt kérdezni hogy van e valami baj az életében.

2023. aug. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Én csináltam ilyet,15 éves voltam .

Mindig a suli után szoktuk szívni a barátaimmal,szünetben majd megvesztem egy szál cigiert

Elloptam apamtol és elszivtam .

Hogy mi volt a reakciója?nem mondom el 😅

2023. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
54%
Mi a ménkűt szólnék? Majd 60 évvel ezelőtt, 6 éves koromban a hasonszőrű haverokkal a városi szeméttelepre jártunk a faterjainktól csórt cigit elpöfékelni. Megvolt annak is a varázsa. Nem is gyerek, aki nem feszegeti a határait.
2023. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!