Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mániákusan belemagy...

Miért kell mániákusan belemagyarázni mindenbe azt, hogy nekem párom van titokban?20

Figyelt kérdés

Anyám nagyon szeretné, ha nem lennék már szingli, ezért akármikor említek egy ellenkező nemű személyt, akármilyen kontextusban, akár negatívan, akár pozitívan, akár tök semlegesen mindig elkezd arról faggatni, hogy tetszik-e az illető van-e köztünk valami. De ezt így akkor is, amikor gimiben utolsó évben azt mondtam, hogy van egy évfolyamtársam, aki direkt rávágja mindenkire az ajtót, aki mögötte megy, meg fintorog random emberekre, tehát semmi szépet nem mondtam róla, erre anyám megkérdezi, hogy tetszik -e nekem. Vagy amikor elmeséltem, hogy kettesben taliztam egy haverommal, mert mindenki lemondta az utolsó pillanatban, anyám meg ott izélt nekem, hogy miért nem mondtam, hogy randim lesz....

Most meg az történt, hogy ki kellett költözni a koliból, hogy a vizsgaidőszak közepén lévő szünet idejére a helyünkre költöztetssék a külföldieket. De még a szünetig van pár nap a vizsgaidőszakból, amikor nekem még vizsgám lenne, és túl későn derült ki,hogy emiatt szállást kérjek a kolitól, amit majd a januári koli-díjhoz hozzáadnak(a decemberi csökkentett annyival, amennyit nem lehet bent lakni). Nekem meg egy szaktársam, akivel jóba vagyunk egyébként, felajánlotta, hogy nyugodtan aludjak nála, másnap úgyis ugyanarra a vizsgára megyünk, tök jó, legalább tudunk együtt készülni, meg ilyenek.

És mivel anyám fizeti a koli díjat (mindenmást én) nyilván tudattam vele, hogy mettől meddig nem lehetek a koliba, hogy az alapján utalja át a koli díjat. Meg nyilván feltűnne neki, hogy elvileg nem aludhatok a koliban, de haza se jöttem, akkor mégis hol vagyok. Meg na, csak tisztázom, hogy ne aggódjon, nem az utcán alszok, nem raboltak el, meg ilyenek.

És ja, mondtam neki, hogy egy szaktársamnál alszok. Erre tökre kiakadt, hogy miért nem mondtam neki, hogy van párom, ő meg akarja ismerni, meg izé miért titkoltam el, meg ilyenek. :D És nem akarja elhinni, hogy nem vagyok együtt a sráccal.


2022. dec. 19. 14:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Sokadik kerdesed.

20 eves vagy, szard le anyadat es eld az eleted. Ennyit tudsz tenni. Es tanulj meg hazudni, mert nyugtod nem lesz addig, amig o tart el.

Pl: egy baratnomnel alszom, nem csavonal. Es kesz, ennyi.


De hiaba sirod tele a gyakorit hetente, valtozni semmi nem fog.

2022. dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem volt még barátod, anyád meg ezt nem tudja hova tenni ezért képzel olyan dolgokat amik nincsenek.

Mond meg neki, hogy zavar téged azzal amit csinál és hagyja abba. Majd szólsz neki ha barátod lesz és te is megfelelőnek tartod az időt.

2022. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1 Nem írtam ki ilyen kérdést még. Szerintem keversz valakivel. Tudom, hogy van itt egy másik húsz éves csaj, de én nem ő vagyok. Engem nem akar kontollálni az anyám, nem fenyegetőzik, hogy ki kel iratkozni, ha nem jön össze egy vizsga, meg ilyenek. Nekünk majdnem baráti a kapcsolatunk.

Miért kéne leszrnom anyámat, amikor ezt az egy kérdést leszámítva teljesen normális? Ne röhögtess már olyan hülyeségekkel, hogy azért nem tudom élni a saját életemet, mert megmondom anyámnak, hogy mikor, miért és mennyit kell fizetni.

Egyébként tudok hazudni, de nem szeretek, meg vannak helyzetek, amikor átlátszó lenne. Pl most. Mint mondtam, baráti a kapcsolatom anyámmal, ebből adódóan tök sokat beszélgetünk. Tudja nagyon jól, hogy rajtam kívül a szakon (az évfolyamon, felsősöket nem ismerek) egy csaj van, és vele nem jó a kapcsolatom. A baráti társaságom azon része, akik nem a szaktársaim, azok meg ugyanabban a koliban laknak, mint én, tehát náluk nem aludhatnék, ők is jó messze laknak. Nem gondolod, hogy így nem sok értelme lenne hazudni, mert teljesen átlátszó,hogy kamu???

2022. dec. 19. 16:24
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

Akkor sem kell beavatni, hol leszel, én tutira annyit mondtam volna, hogy 21 helyett csak 22én jövök haza, mert lesz még aznap egy vizsgám, sikerült rá szállást intéznem, hogy ne kelljen oda-vissza kirándulni.

És ezzel nem hazudsz, mint amit az első mondott, csak kihagyod a kényes részeket. :)

2022. dec. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
Ideje a sajat életedet élni és nem azzal foglalkozni mas mit gondol.
2022. dec. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Akkor szenvedj tovabb, most mit lehetne erre irni?

Ha beavatod anyad az eletedbe, ez lesz.

Akkor csinald csak, ha ez igy neked jo, en szemely szerint nem elvezem magamat szivatni, dehat ugye masok vagyunk :D

Sok sikert.

2022. dec. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 Te amúgy tudsz szöveget értelmezni? :) Ez az első kérdésem ebbe a topicban...:)
2022. dec. 19. 17:58
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Jojo, persze, ezen most lepjunk mar tul, nem erdekes hanyadik kerdesed, engedd el.


Attol meg ha elvezed a mazochizmust, lelked rajta.

De fura, az biztos.

2022. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De basszus, milyen mazohizmusrol beszélsz, ember? Ezen a párkapcsolati , legyan már párom témán kívül tök oké a kapcsolat anyámmal, miért ne beszélgethetnék vele a barátaimról? Nyilván ha beszélek vele nem az időjárásról fogok neki dumálni, hanem arról, hogy mi van velem, mi van vele, stb. Neked ez ilyen idegen? Vagy mit kéne csinálni, szakítsam meg a szinte teljesen okés kapcsolatot instant, mert höhöö niiiincs kőzőőőd hóózzááám, vagy mi? XD
2022. dec. 19. 18:14
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Ne tolem kerdezd, hogy miert ne, nem az en anyam viselkedik igy 🤷‍♀️


Engem hidegen hagy, te tettel fel kerdest ezzel kapcsolatban, aztan most itt haborogsz a valaszokon.

Senki nem azt mondta, hogy szakitsd meg vele a kapcsolatot, csak azt javasoltuk, hogy ne ossz meg vele minden szart, mert ez a vege.

De ez is a te dolgod, ha teged nem zavar, akkor nem.


Csak tenyleg oszinten nem ertem a kerdest se akkor.

2022. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!