Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen dolog ez?...

Szerintetek milyen dolog ez? Nem tudom, hogy reagáljak!

Figyelt kérdés
Sógornőm terhes,amit eddig nem mondott el a családnak.Anyósnak szóltak, hogy már 4 hónapos a baba, meg szerintem már mindenkinek, de a férjemnek meg nekem egy szót se. Sürün találkozunk, most hülyének tettetem magam, várom hogy szóljon. Persze anyós rögtön elmondta, de vártam, hogy ők mondják el. Napok óta csak elmegyünk egymás mellett, beszélgetünk, de nem mondja. Én meg nem fogom kérdezgetni, jajjj terhes vagy? Mit mondjak neki, mert ez mostmar ciki ès bánt:(?
2010. okt. 15. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Már 4 hónapos??? És nem látszik vagy valami? Én rákérdeznék egyenesen hogy megtudtad és miért nem mondták el.

Amúgy nem lehet hogy mondjuk tudja hogy ti is szeretnétek babát csak nem jön még vagy valami miatt nektek kellemetlen a téma és azért nem meri elmondani?? (bocs ha nem, csak egy ötlet volt).

Mert egyébként meg ha ilyen jóban vagytok ahogy írod, beszélgettek rendszeresen akkor nem tudom hogyan tudja magában tartani :))) Én a 12 hetet alig bírtam kivárni a gyerekeimmel mire elmondhattuk mindenkinek.

2010. okt. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azóta véletlen sem néztema hasára, nem akarok utalni sem rá, hogy tudom:( nem szóltak, mert anyagi okokból nem voltak biztosak, hogy megtartják....mondták anyósnak. Szóljak, hogy tudom? Mit mondjak? Ugylátszik, mi nem vagyunk családtagok:( én megsértődtem:( semmi nem látszik rajta:(
2010. okt. 15. 16:37
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekünk már van kettő, nekik egy gyerek van. Szóval ....
2010. okt. 15. 16:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En siman megkerdeznem. Gondolom azert nem jelenti be kulon, mert mar tudja, hogy tudod. Vagy passz, hogy miert nem. Illene szolnia, hogy gratulalhassatok.

De tenyleg kerdezz ra, esetleg arra is, hogy nektek kulon miert nem mondta.


Mellesleg: a masodik babaval a 17. hetben voltam, amikor elmondtuk a csaladnak, hogy ujabb babank lesz. Pedig tervezett baba volt, viszont kulfoldon eltunk, a terhesseg alatt akkor jottunk haza eloszor, telefonon nem akartuk bejelenteni (az elso baba telefonon volt bejelentve).

Illetve akkor mar ugy voltunk vele, hogy hazajovunk, elmegyunk 4d-s uh-ra, megnezetjuk a nemet, hogy mar azt is tudjuk mondani.

Siman nem vette eszre senki, a sajat szuleim sem!

Teljesen le voltak dobbenve, foleg amikor mondtuk, hogy a nemet is tudjuk es lassan felidos leszek.

Nem latszott rajtam, pedig vekony vagyok. Szoval ez nem olyan hihetetlen dolog.

2010. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, konkrétan nem tudom, hogy kérdezzek rá, mert nem akarok bunkó lenni, de röpködő örömtáncra sem készülök.
2010. okt. 15. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
szerintem túlspirázod kicsit. Én sem mondtam el - túl egy vetélésen -, úgy derült ki, hogy anyám is, meg anyósom is rákérdezett. Magunktól nem tudom, mikor mondtuk volna el, mindíg azt vártuk, hogy még egy uh-n túl legyünk - egy vesztett terhesség után azt hiszem, érthető. A 12. hét után annyira megszoktuk ezt a nem mondjuk el dolgot, hogy már nem is jött a számra, hogy újságoljam. Anyám a 13., anyósom a 15. héten tudta meg.
2010. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ja, egyébként én is simán rákélrdeznék. Ha megkérdezed, lehet, hogy szívesen beszél róla. Ha rákérdeztek, már én is beszéltem róla, csak magamtól nem újságoltam.
2010. okt. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első gondolatom az volt, hogy kicsit később jegyezd meg, hogy híztál.. kicsit gunyorosan.

A második az, hogy vegyél neki valami babacuccot, és add oda neki csak úgy lazán. És ha rákérdez, röhögve mond az arcába, hogy azért én sem vagyok ám hülye...

És biztos nem lennék a puszipajtása ezután...

2010. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem túlreagálod. Én sem jelentettem be mind a három testvéremnek külön-külön. Elmondtam anyukámnak és evidens volt, hogy ő elmondja nekik, hiszen ő egy közös kapcsolódási pont. Sőt még a nagymamámnak sem mondtam külön. Amikor egymás után elvesztettem két babát akkor sem telefonáltam körbe a rokonságot csak anyunak szóltam és tőle tudta meg mindenki. Nálunk ez így szokás.
2010. okt. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem meg sunyi dolog és olyan, mintha nem öröm lenne:( holnap mondom neki, hogy mondta anyós, jobban örültem volna,ha ők közlik és gratulálok. Köszi a segitsèget!
2010. okt. 15. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!