Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez valami problémá...

Szerintetek ez valami problémára utal a gyerekemnél?

Figyelt kérdés

6 éves lesz lassan. Ha játszótérre megyünk az elején eldönti, hogy ő valakivel játszani akar. Mármint úgy indul el, hogy szerez barátot és azzal fog játszani.Nehezen megy neki a kapcsolatteremtés, mármint fél odamenni más gyerekhez, vagy odamegy viszont nem tudja mit mondjon (megbeszéltük már párszor, hogy hogy lehet ezt a barátkozást megpróbálni) vagy hogyan. Aztán vagy sikerül neki, vagy nem. Amúgy van mikor így szerez magának kis barátnőt, barátot.De míg eljutnak addig hogy játszani kezdenek, borzasztó szenvedés van, sokszor odajön hogy szóljak én a gyereknek akit kinézett.Nem is mindig jön be a dolog vagy mert épp mennek vagy mert egyszerűen ő nem tetszik a gyereknek. Ha bejön akkor viszont tök jól elvan.

Hétvégén el néztem hogy a legtöbb vele korú gyerek nem szaladgál valaki után, , hogy ő most kinéz magának valaki barátnőt, hanem simán el voltak maguk.Ő viszont csak járt körbe míg nem látott valakit aki szimpi volt neki és megpróbálta ,,behálózni".


Normális hogy így viselkedik?


2023. aug. 14. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden gyerek találja fel magát egyedül.
2023. aug. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Azt nem tudom, hogy normális-e, de az én 3 éves lányom is ezt csinálja. :D
2023. aug. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk tény, hogy pld 3 évesen is szívesen játszott más gyerekekkel, de akkor még csak lazán odament és játszott és ha nem volt senki akkor sem volt gond.De most csak úgy érzi jól magát ha van legalább egy olyan gyerek mellette ,aki ,,barátja" és csak sírdogál, hisztizik (nem tudja jól érezni magát)ha nem tud összehaverkodni senkivel és ilyenkor mindig úgy érzem valami talán nem jó.
2023. aug. 14. 18:50
 4/7 A kérdező kommentje:
És nem látom ,hogy más gyerek ezen ennyit vergődne mint ő.Igazából ezért aggaszt.
2023. aug. 14. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne hasonlítgasd a gyereket másokhoz. Az enyém pont a ellenkezője, nagyon közvetlen, pont innen tudom, hogy egy csomó olyan gyerek van, akinek nehezebben megy a barátkozás. Nem beteg, ő ilyen, majd megtalálja ő is a saját kis társaságát.
2023. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Na az ilyen gyerekektől kapott frászt az enyém. :) Őt kicsiként se lehetett ilyen gyorsan megközelíteni, amióta pedig nagyobb (7), főleg nem barátkozik random idegenekkel. Játszani eljátszik, ha hívják, de a nyomulást nem bírja.
2023. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy nincs abba rossz amit a 6 ír.Én is zárkózottabb típus vagyok és nekem is kellemetlen látni ha valaki olyat próbál rábírni a játékra, aki nem vevő rá.Rossz nézni hogy visszautasítják(annak ellenére, hogy nagy nehezen összeszedi a bátorságát ) és mellette átérzem a másik gyerek húzószkodását is.:)
2023. aug. 16. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!