Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora a korkülönbség a...

Mekkora a korkülönbség a gyerekeid között? Előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

Főleg 2 gyermekesek válasza érdekel. Nálunk 4 év 10 hónap lesz. Szeptemberben születik a tesó.

Sok minden miatt alakult így, de nem bánom csak eszembe jut néha hogy milyen lesz, a nagyobb hogy toleralja majd a kicsit, stb stb. Baratnőmnél 3 év 3 hónap lesz pl. Ő sokkal kevésbé fél mint én. 😃🫣

Mindkettőnknél 2 ellentétes nemű gyermek lesz.


2023. aug. 15. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
10 èv. Előnye hogy a nagy imád babázni. Hátránya hogy kezdhettem újra az èjszakázást😁
2023. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Hasonló a helyzet, majdnem kereken 4 év van köztük. Most 7 éves a nagy (fiú), 3 éves a kicsi (lány).

Előnyei: A fiam már nagyon sok mindenben önálló volt, mire megszületett a húga. Persze, kicsi volt még, de már nem kellett állandóan a nyomában lenni, nem volt önveszélyes, nem volt pelenkás, egyedül evett, egyedül vetkőzött/öltözött, egyedül mosott fogat, ilyesmik. Nem kellett szétszakadnom, nem lettem idegroncs.

Hátrányai: Azért a 4 év sok ahhoz, hogy azt mondjam, hogy kb egy korosztály. Nagyon szépen eljátszanak ha úgy van, mert a fiam egy igazi gondoskodó, védelmező nagytesó, megy az együtt rosszalkodás, a kicsi is most már értelmes, és persze mindenben benne van. Szóval alapvetően imádják egymást, de pl ha a fiamnak átjön az egyik haverja, akkor látom, hogy "szabadulna" a kistesótól így csúnyán mondva, mert azért 7-8 éves fiúkkal nincs partiban a 3 éves. Nyilván nem is várjuk el tőlük, hogy szórakoztassák őt is, ilyenkor igyekszünk mi lefoglalni, csak hát persze ő meg menne a nagyokhoz.

Összességében én nem csinálnám másképp, biztos megvan a szépsége a nagyon kicsi korkülönbségnek is, de én sosem tartottam magam annyira szuperanyának, hogy azt gondoljam, hogy egy karon ülő csecsemő meg egy másfél éves "nagy" mellett majd meg tudom őrizni az ép elmémet, még úgy sem, hogy a férjem ugyanolyan 100%-os szülő, mint én.

2023. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2 év van köztük. Hátránya főleg a kezdeti időszakban volt, mert még akkor a nagy is kicsi volt, iszonyat nehéz volt kettő pici gyerekkel. Akkor volt dackorszak, jött q testvér féltékenység is... Most már egyik 4,5, másik 2,5 éves, jól el tudnak együtt játszani, én is kifelé jövök ebből a babás időszakból, lassan a kicsi is óvodás lesz, én is vissza mentem dolgozni. Ezek előnyös dolgok.
2023. aug. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

15 hónap van köztük.

Nem tervezetten alakult így.

Az elején mindenki ijesztgetett, milyen nehéz lesz stb.

Nem mondom, hogy könnyű volt, de kb egyszerre tanulták meg átaludni az éjszakát, nem két részletben, eljátszottak együtt, nem volt testvérféltékenység, a nagy mire tudatára ébredt, már eleve ott volt a kicsi, mindent együtt csináltak és csinálnak a mai napig is, együtt kezdték a bölcsit is, és én azóta dolgozom.

Már 4 és 5 évesek, nem lesz több gyerek.

2023. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3 év 4 hó, különböző neműek.

Előnye, hogy tökéletesen játszanak együtt. Hátrányát eddig nem láttam, de nem is agyaltam még ezen, úgysem parancsra jött a kisebb.

2023. aug. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

8 év. A fiam 11 éves, a lányom 3 éves. Előnye, hogy a nagy már értelmes nagyfiú volt, amikor született a kicsi, nincs féltékenység és nekem sem kell megőrülnöm, mint 2 picivel.

Hátránya, hogy most egyszerre van egy kiskamaszom és egy dackorszakosom. Nem egyszerű néha velük, de azért megoldjuk.

2023. aug. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3 év 3 honap van pont.Ennél nagyobb nem kell ,mert nem tudnak egyutt játszani
2023. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21 év. Olyan mintha 2 anyám lenne 😅a gólya hozott (szó szerint... 😅) így lett sok a kor különbseg
2023. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kereken egy év. Nekünk ez így tökéletes, nem csinálnám máshogy. 😊 Nem volt vészes az eleje, most már nagyobbak, most is minden rendben, talán a dackorszak volt nehezebb.
2023. aug. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2,5 év (ennyit akartunk), nagy lány - kicsi fiú.

Semmi hátránya nincs nálunk. 3 évnél nagyobb korkülönbség nem jöhetett volna szóba, akkor maradt volna inkább 1.

2023. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!