Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülöttnél ami csak 30...

Újszülöttnél ami csak 30 fokon mosható és nem vasalható…?

Figyelt kérdés

Ahhoz mi lenne a jobb fertőtlenítésre (baci/kórokozók ellen), ecetes-vizes öblítés, vagy a sanytol fertőtlenítő mosószer adaléka? (Klór mentes stb)


Például a pihenoszek huzata, baba fészek, egyik lepedő csak 30 fokon mosható, és nem is vasalható.. Az egyik baba termekmintas csomagban volt sanytolos prospektus, hogy az elvileg jó a babáknak.



2023. aug. 16. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

"Az egyik baba termekmintas csomagban volt sanytolos prospektus, hogy az elvileg jó a babáknak."


😅 Hát az erős túlzás, hogy jó nekik . Közelebb áll talán az igazsághoz, ha azt mondof, nem nagyon árt.


De miért szeretnéd ezeket fertőtleníteni? Használt cuccok?

2023. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Soha nem vasaltam, fertőtlenítettem semmit. Nem kell ennyire túlfélteni, semmi baja nem lesz, ha nem vasalsz.
2023. aug. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Soha nem néztem még, mit hány fokon lehet mosni a baba/gyerek ruháknál.

Ha kakis, kajás stb lett, nem 30 fokon fogom kimosni, még ha esetleg tönkre is megy (nem volt még eddig ilyen), akkor menjen is tönkre, mert akkor semmit nem ér az a ruhadarab, én úgy vagyok vele. Ha valami szennyezett, alap a 40 fok vagy még több is.


Fertőtleníteni meg szerintem sem kell, ha nem öblít normálisan a mosógép, akkor azzal érintkezik a baba bőre is.

Egy ismerősöm a dm-es "fertőtlenítős öblítővel" járt úgy, hogy kiporosodtak tőle.

2023. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindent 30-40 fokon mosok és semmit nem vasalok. Nem kell egy gyereket sterilen nevelni. Többet árt mint használ.
2023. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell fertőtleníteni?
2023. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 babyboom567 ***** válasza:
94%

Sosem mostam külön a gyerek ruháit,és mosószert sem váltottam.Ha valami kakis/stb lett előáztattam.Mindent 40 fokon mostam.

Még mindannyian életben vagyunk.Túlgondolod ezt az egészet.

2023. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindent 40 fokon mostam mindegy mi volt rá irva, én vasaltam igaz de nem a fertőtlenítés miatt,ez eszembe se jutott, hanem mert szeretek vasalni és nem tetszenek a gyűrött ruhák.
2023. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A kakis ruhákat én a dm-es fertőtlenítős mosószeradalékkal mostam 40 fokon. Ugyanaz mint a sanytol csak van illatmentes és olcsóbb. De 40 fokon mosok mindent, ha tönkre megy akkor így jártam.
2023. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Én akkor szoktam a sanytollal mosni, ha fosos/pisis lesz valami. Hányós/hasmenéses vírusoknál is pluszban, biztos, ami biztos. De ami bírja a 60 fokot az mehet 60 fokos mosásba, az meg azért elég jól tisztít. A sima hétköznapi ruhákra felesleges, ami csak simán koszos.
2023. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Mindent 40 és 60 fok között mosok, a vasalót pedig a gyűrődő ingekhez, alkalmi ruhákhoz van tartva nálunk. Szóval évente néhány alkalommal kerül elő.
2023. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!