Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek kb hany db...

Újszülöttnek kb hany db mosipelus kell a kezdő csomagba, illetve pontosan mik tartoznak bele?

Figyelt kérdés
Próbáltam utánanézni, de őszintén annyira sok az információ, hogy nem vagyok benne biztos, hany darab es milyen fajta kell. Olvastam, hogy van kétféle, attol függően mekkora súlyú babának van, tehát hogy összesen majd ketszer kell beruházni egy-egy “csomagra”, csak nem tudom, kb hany darab ideális, nem akarok se tul sokat se tul keveset venni.

2020. máj. 17. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne csomagban gondolkozz. Az nagyon rossz vonal, mert fogalmad se lehet előre, hogy milyen fazon fog passzolni rá.
2020. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
mosható pelenka piac és csevegő csoportba lépj be facebookon ,ott bármi kérdésed van felteheted tapasztalt mosianyuknak és vásárolni is tudsz.
2020. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Újszülöttnél én külső + belsőznék, és számolj napi 10 peluscserével ami mind kakis. Milyen gyakran szeretnél mosni? Van szárítógép? Ha naponta mosol és van szárítógép akkor 15 belső elég lesz + mondjuk 8-10 külső. Ha naponta mosol de nincs szárítógép akkor ~20 belső + 8-10 külső. Ha 2-3 naponta mosnál akkor legalább 30 belső + a külsők. Ez mondjuk egy minimalista készlet, ha nagyon kényelmes vagy és megteheted akkor vehetsz persze sokkal többet is. Belső ilyen picúrnak elég a félbevágott tetra is, vagy a legkisebb prefold mert nem tudják pisivel megtölteni 2 kaki között. Nekem amúgy a kislányom 4 hónaposan már egyméretest hordott ezért én magunkból kiindulva nem ruháznék be nagy újszülött készletre 4 hónapra.

A Mosható pelenka piac és csevegő FB csoportban egyébként venni is tudsz használt pelust, és el is tudod adni ha kinőtte a babád.

2020. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

3-as jól mondja


Magam nem mosizok.. a fenti számok miatt


Fiam 2 hónapos koráig napi 14 pelenkát lőtt el..

Most 3 hónapos csak 8 kell.


Lányom 2 éves 4-5 széklete van abból a reggeli már bilibe megy....


Ennyi mosás nem fért bele a gondolataimba..


Pedig 6 hós kortól mosira akartam váltani

2020. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Én is a környezetvédelem mellett vagyok, de újszülött esetén nem jó a mosipelus. Rengeteget kakil, kimerült leszel, az lesz az utolsó amire marad erőd, hogy pelust moss.
2020. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Plusz a környezet terhelése a mosással is megtörténik


Nekem ez volt a dilemma..


De még mindig erősen gondolkodnom, mert közben beszereztünk szárítógépet..

Tervezünk 3. Babát is.

2020. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Horaires ***** válasza:
100%

Kezdő vagyok még mosható pelenka terén de azért válaszolok.

Az a pelenka amit én használok jelenleg, az a zsebes fajta, 3 kilótól 15 kilóig jók, és mivel elég nagy eséllyel újszülöttként is több lesz a baba mint 3 kg, kezdettől fogva tudnád őket használni elméletileg.

Én is tudok ajánlani egy mosható pelenkás csoportot, csak nem tudom mennyire szabad itt reklámozni, inkább privátban írnám le. A csoport létrehozója egy nagyon kedves és segítőkész anyuka, nekem ő magyarázta el amire szükségem volt.

Ahogy valaki írta, attól függ, milyen gyakran akarsz mosni. Egy nap ha elmegy x darab pelenka, akkor kell még egy annyi, hogy legyen tiszta arra a napra is, amikor kimosod a mocskosakat és ezek meg is száradnak. A betétek nehezebben száradnak, van amelyiknek két nap is kell.

Úgy is csinálhatod, hogy eleinte vegyesen használod az eldobhatót s a moshatót. :) Így akkor nem muszáj előre megvenni 20-30 darabot.

2020. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

", mert közben beszereztünk szárítógépet.."


Összehasonlító tanulmányok szerint szárítógép használatával már nincs környezetterhelés szempontjából előnye a moshatónak (co2 kibocsátás).

2020. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha az ember nem használ a mosáshoz vegyszert akkor eleve a mosás nem olyan kártékony. Én pl mosószódával, ecettel + környezetbarát fertőtlenítő adalékkal mosom a pelenkákat és a mi ruháinkat is, utóbbihoz minőségi mosóparfümöt adok. Messze nem enged a környezetbe a mi családunk annyi vegyszert még a mosipelus mosásával sem mint egy átlagos bolti mosószerekkel és öblítőkkel mosó család akik pluszban még eldobható pelenkákkal is terhelik a környezetet. A szárító funkció heti 1 alkalommal megy a pelenkák miatt, a saját ruháinkat évente csupán pár alkalommal szárítom.
2020. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szepen köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!
2020. máj. 18. 06:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!