Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák: újszülöttnél minden...

Anyukák: újszülöttnél minden étkezés után büfiztettetek?

Figyelt kérdés

Szülős Videókat nézek az első 6 hétről, és ott csak annyi állt, hogy nem kell minden szoptatás után, csak “amikor látjuk h esetleg levegőt nyelt…” hat azt nem biztos h minden 3 órás etup-ban látni fogom.


2. Pelenkázás/Tisztába tétel: etetés előtt es után is? Vagy elég csak elotte? .. de ha elalszik szopi utan csak nem kéne felkelteni


3. Köldökcsonk kezelés: minden pelenka cserénél fertotleniteni kell, vagy elég napi 2x?


Nyilván leesett h első szulott lesz, illetve kérlek ne essen senki a másik nyakának, ha esetleg eltérő tapasztalatok érkeznek. Köszi! :)


2023. aug. 16. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Sose büfiztettem. Nem sírt evés előtt, máshogy jelezte. Nem evett annyira mohòn, hogy levegőt nyeljen. Szerencsènk is volt.

Akkor tettem tisztàba, mikor bekakilt, vagy túl telinek talàltam a pelust. Teljesen függetlenül az etetèstől.

Nagyon hosszú köldökcsonkot kèrtünk, csak onnantól fertőtlenìtettem, hogy leesett. Viszont Betadine-al, és utólag nèztem csak meg a papírjàt, hogy ùjszülöttnèl nem hasznàlható.

2023. aug. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Dehogy. Igény szerint szoptattam 2 évig. Ha elaludt cicin,márpedig úgy engedte el baba korában,hogy már mélyen aludt,csak letettem aludni.

Kapott a feje alá egy textilpelust,ha bukna. Ezt csak nappal,olyankor rá tudtam nézni. De sose markolászta,vagy ilyesmi.

Csak akkor büfiztettem,ha nem aludt be.

2023. aug. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi általában büfiztetünk, mert amúgy vonaglig a cicin. Gyakran cicizés közben 2-3x is.


Eleinte nálunk is cicin aludt be, most inkább vállon vagy csak ritkán cicin. Olyankor ha nem büfiztettük szoptatás közben, akkor 10 perc után ébred, büfizik, majd alszik el vállon általában.


Pelust, ha hallok, hogy bekakilt cserélek, amúgy evés előtt.

2023. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Amig szoptattam, nem kellett bufiztetnem soha. Azt latni fogod kerdezo, ha nyugtalan, vagy valami zavarja, akkor erdemes megprobalni, hatha ez a baj.


Aztan sajnos tapszeres lett 2 honapos koratol kezdve, na onnantol muszaj voltam bufiztetni, sok levegot nyelt a cumisuveg miatt, hiaba volt ilyen-olyan szelepes meg mittudomen milyen szuros, hasfajas elleni, kellett.

Most 4 honapos, meg mindig kell. Egyedul az esti lefekves elott nem bufiztetem, mert egyelore meg etetes kozben/utan alszik el es erre azonnal felkelne. De ez nem szokta zavarni, szerencsere (egyelore) most epp nem kel ejszaka, alszik reggelig.


Nalunk tok valtozo, hogy mikor pelenkazok, de nem idore szoktam, hanem erzesre.

Nyilvan kakinal azonnal, meg az ejszaka kozepen is, de a kakilasra fel is szoktak kelni a babak altalaban, egyreszt sokat erolkodnek meg az elejen miatta, masreszt meg zavarja is oket, ha tele a pelus.


De egyebkent ha csak pisis a pelus es a baba alszik, ezert nem keltem.


En a koldokcsonkot minden pelenkacserekor kezeltem, a korhazban nekem igy tanitottak. Le is esett neki kb 9 napos koraban. Bar lehet nem ettol fugg, csak epp veletlen alakult igy, mert nagyon valtozo, hogy mikor esik le nekik, a vedono nekem azt mondta, hogy van olyan baba, akinek 5-6 hetesen es ezzel sincs semmi gond. Amig nincs begyulladva, addig tokmindegy.

2023. aug. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az elején bufiztettem mert nyugtalan volt, de közbe hasfajos is lett.

Sokszor eves közben kakilt úgyhogy utána peluscsere volt éjszaka, a pisis is maradt ha nem kakalt. Eleinte csereltem de túlságosan felébredt tőle és nem tudtam vissza altatni.

Én a koldokcsonkkal abszolút nem csináltam semmit csupán egy gezlapot tettem rá pelus csere kor , 5-6 nap alatt esett le és gyönyörűen begyogyult( addig víz sem érte)

2023. aug. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Koraszülött a fiam (35 hétre), sovány volt és rengeteget evett, mohón. Büfiztettem szopi közben is 1-2x. Felébredt rá, de simán visszaaludt, mikor visszatettem a cicire. Végül alva tettem le (a végén már nem feltétlenül büfiztettem).


Minden szopi előtt cseréltem pelust, mert így is sokszor kiáradt. Ha közben kakált, akkor utána is. Sovány gyerekre kicsi pelus passzolt csak, de az meg kevés pisit bírt. Később csak akkor cseréltem, ha sok pisi volt benne (vagy kaki).


Köldökcsonkja leesett, mire hazamehettünk.

2023. aug. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok.


Nálunk azt mondták, hogy octenisepttel kell kezelni minden nap fürdés előtt (viszont fürdetni meg azt mondták, hogy nyáron minden nap érdemes, de ők csak sima vízzel fürdettek. A védőnő a dora natura tusfürdőt ajánlotta, de több naponkénti fürdetést), és 14 napon belül le kell esnie a köldökcsonknak elvileg (láttam, hogy a négyesnek azt mondták nem, ezért írom le az én verziómat). Rákérdeztem, hogy mi van, ha mégsem esik le, az volt a válasz, hogy akkor valamit rosszul csinàlunk. Nekünk 10 nap után esett le, pedig 1-1 alkalom kimaradt.

2023. aug. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Olyan 4 honapos koraig bufiztettem minden eves utan, ejszaka csak a vallamra vettem par percre, akkor vagy bufizett, vagy nem. Pelenkat akkor cserelek, ha kell, mindegy, hogy etetes elott vagy utan van. Koldokcsonkra napi 1x fujtam Octeniseptet.
2023. aug. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én igen, hasfájósak voltak,de a büfiztetés néhany perc volt mindig. Viszont éjjel nem cserélgettem a pelust ha csak nem kakilt be.

Az elsőnél alkohollal kellett kezelni, a másodiknál betadinnal a harmadiknál semmivel sem kezeltem a csoonkot 8-10 napon belül leesett.

2023. aug. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igény szerint szoptattam, nem időre. Mivel szoptatás közben általában elaludt, kb félidőben volt egy büfiszünet, a végén már nem keltettem ilyesmivel.

A csonkot octenisepttel fújtam napi kétszer.

Pelenkát többnyire etetés előtt cseréltem, de előfordult, hogy, evés után kakilt, így akkor is kapott tisztát.

2023. aug. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!