Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinél a nagyobb gyerek már...

Akinél a nagyobb gyerek már ovis volt mikor született a tesó, vittétek oviba?

Figyelt kérdés
Még van idő a kiírt időpontig, de elkezdtem ezen gondolkozni. Ugyanis elég sok betegség hazajön az oviból. Többet én is elkaptam már, nemhogy majd egy kis újszülött. Nyilvan nem tudom évekre kivenni, meg nem is lenne reális/indokolt. November elejére vagyok viszont kiírva az eleg gáz időszak. Ti hogy csináltátok/csinálnátok?
2023. aug. 19. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Napi 4 órában kötelező az ovi. Biztos lehet kérni az intézményvezetőtől, hogy x ideig ne menjen, de nem hiszem hogy hónapokat engedélyezhet.
2023. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vittük.

Bár nálunk egyáltalán nem veszik ezt komolyan, mint ahogy az egyes írja. Szólni kell, mikor nem megy. Van egy kötelező ottlét, ahány napot kell mennie, hogy mehessen következő csoportba, a többit illetően abszolút alkalmazkodnak.

2023. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Persze.

Szerette az ovit a lányom, neki sem lett volna buli, ha otthon tartjuk, és nézi, ahogy gondozom a babát 0-24.

2023. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat!

Igen, nàlunk se veszik ezt ilyen komolyan, ahogy egyes írja. Nekem konkrétan van ismerősöm, aki hónapokig nem vitte orvosi igazolásokkal. Senki nem kérte számon. Itt a nagycsoportban veszik szigorúbban, de az én kisfiam még csak középsős lesz :)

Meglátjuk. Köszi a vélemenyeket még egyszer!

2023. aug. 19. 21:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mentek a fiaim ovodába mikor huguk született. Nem változtatam a rutinon .
2023. aug. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerekem se ovis, de azért leírom a tapasztalatomat. Amikor a harmadik gyerekemmel hazamentünk a korházból, a legnagyobbnak pont valami hányós hasmenős vírusa volt. Senki nem kapta el. A középső gyerekem focizik, akkor volt harmadikos, így nekem kellett vinni edzésekre, így az újszülöttemet is vittem a cici miatt. Persze addig sétáltunk, de az edzés végére mindig visszamentünk a terembe. Illetve sokat jártunk babás közösségbe, baba programokra. Ebbe nőtt bele. 1,5 éves és egy két napos orrfolyáson kívül még nem igazán volt beteg. Szerintem ez inkább a genetikán múlik, mert nekem az első nagyon beteges, a másik kettő meg nem kap el semmit.
2023. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kicsit speciális a helyzet, mert július elejére voltam kiírva, előtte 2 héttel már nem vittük, de pont akkor kezdődött az összevont csoportos rendszer, úgyhogy meg is kértek mindenkit, hogy aki meg tudja oldani, ne vigye, mert a nevelők is szabadságra mennek. Augusztusban pedig be is van zárva az ovi, úgyhogy jövő héten még itthon lesz, addigra már a 6 hetet is túllépjük. Pár hetet mindenképp itthon tartottam volna amúgy akkor is, ha nem nyáron születik, de mint kiderült, teljesen feleslegesen próbálkoztam, mert konkrétan a pici születése előtt 2 nappal jött ki rajta egy hányós vírus, ami miatt 1 éjszakára kórházi megfigyelésre is szükség volt… szóval ezek megkerülhetetlenek, hacsak nem zárjuk el egy steril szobába a családot.
2023. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi nem vittük két hétig, de abszolút nem a betegségek miatt. Itthon voltam én, a baba, meg addig a két hétig az apjuk is, miért pont a nagyobb gyerek ment volna?
2023. aug. 20. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem számít, nyugodtan lehet vinni, ha akar menni. Az első gyerek privilégiuma a széltől is óvás. Engem anyám egy évre (!!!) kivett az oviból, tesóm mégis hatéves koráig nonstop beteg volt születésétől kezdve. Ha volt a környéken bármilyen betegség, ami befulladós croupot tudott okozni, az megtalálta és be is fulladt tőle.


Kollégámék harmadikja úgy lett hazahozva, hogy apu meg a két nagy fostak-hánytak felváltva. Ahol nagytesó van, ott ez óhatatlan.

2023. aug. 20. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a kistestvérek (ikrek) súlyos tüdőgyulladást kaptak el a születésük után a kórházban. Egy hónap után (április eleje) jöhettek haza. Azt kérte a háziorvos es a neonatológus is, hogy 1 hónapot ne menjen a nagytesó. Ezenkívül mindig ment, persze hozott haza időnként betegségeket, de cserébe amikor a kicsik kerültek oviba, ritkán voltak már betegek, megedződtek addigra.
2023. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!