Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » “Két egymásból kiábrándult...

“Két egymásból kiábrándult ember rosszabb a gyereknek”? Igaz lenne ez?

Figyelt kérdés
Tóth Vera mondta ezt a húga válásával kapcsolatban. Most ha lehet ebbe ne menjünk bele, mert ez csak az idézet magyarázata. Viszont nagyon elgondolkodtam. Én a páromból (nem férj) kb a gyerek 2 hetes korában kiábrándultam. Többször volt úgy hogy megkértem hagyjuk abba, de ő maradni akart mert nagyon szeretett engem. Úgy voltam vele sokáig, hogy a gyerek miatt, hogy legyen apja maradjunk együtt. Mostmár lassan 1 éves a gyerek, sok víz folyt le a Dunán, és nekem teljesen elfogytak iránta az érzéseim. Nem látom se jó társnak, se jó apának, szerintem ez fordítva is így lehet, mivel többször elmondta veszekedések alkalmával, utólag bocsánatot kért ezek miatt és állítása szerint csak meg akart bántani, szerintem meg csak kijött az igazság. Nem mondom hogy egyikünk jobb a másiknál, mindketten vertük a szögeket ennek a kapcsolatnak a koporsójába, és mostmár eljutottam odáig, hogy nem akarok vele lenni tovább. De a gyereknek nem lesz rosszabb ez az egész? Még olyan kicsi, sokszor azon gondolkodom hogy bírnom kéne még egy kicsit hogyha nagyobb lesz, akkor jobb lesz, tud majd apukájánál aludni, akkor már lesz kötődés. Biztos most is van, de ez elveszhet, ha most nem tud apuka úgy részt venni az életében. Viszont abbol a szempontbol biztos jobb lenne hogy nem vagyok állandóan ideggyenge attól hogy a párom napi szinten kb 30x tuti felküldi a vérnyomásom a plafonig, aminek érzem hogy sokszor a gyerek issza meg sajnos a levét. Szerintetek mi a jobb? Korábban kilépni egy kapcsolatból vagy később?
2023. aug. 23. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Bár én annak a híve vagyok, hogy megpróbálni egy kapcsolatot vagy házasságot a gyerek miatt rendbehozni, de ilyen esetben én se gondolkodnék.
2023. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De, rosszabb. A gyerek miatt nem érdemes együtt maradni, főleg nem ráterhelni, hogy azért nem szakítotok és próbáltok boldogok lenni, hogy neki jó legyen. Nem lesz jó. Se emiatt a nyomás miatt, se mert érzi a feszkót köztetek.
2023. aug. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy pont az a jobb, ha minél hamarabb történik, mivel így nem fog neki annyira hiányozni ez a helyzet, hogy anyu meg apu együtt vannak.
2023. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp most lépnék.


Egy évesen még nagyon gyorsan alkalmazkodnak, sztem talán még az anyukat is elfelejtenék pár hónap alatt.


Viszont három évesen már sokkal nehezebb lesz elválni, és csak hétvégi apuka lenni neki. El sem tudom képzelni, hogy hogy ki lenne akadva a lányom (3 éves), ha közölném vele, hogy mától nem lakik itt apa, és csak hétvégén láthatja úgy, hogy én meg nem vagyok ott... Biztos összetörne.


Mindenképp minél előbb történjen meg, annál kevésbé sérül a gyerek.


És nem jó neki, ha miatta éltek együtt, hiszen a gyereked minden egyes hangulatváltozást érzékel...


(Pl lányom, megérzi rajtam, hogy vmi nincs rendben, és odajön, hogy szeretlek anyukám.🥺)

2023. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobb minnél előbb ne abba nőjön bele, hogy két ember veszekszik a feje felett, meg most még kb mindegy neki hogy 1 vagy 2 ember van ott, de lassan felfogja hogy hiányzik apa, sőt apás lesz rosszabb lesz mindenkinek.
2023. aug. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy lennétek együtt, hogy nincs nagy szerelem, de békében vagytok, segítitek egymást, elvagytok, mint hal a vízben.. az még oké lenne.

De ha konkrétan a párkapcsolat miatt vagy minden nap ideges, veszekedtek, rossz a hangulat az egész házban, a kicsi rossz környezetben nő fel.. na az már probléma.


Igazuk van a többieknek abban, hogy most kellene válni a gyerek szempontjából

Az én másfél évesemnek fel se tűnne még, ha az apja kisétálna az ajtón és többé nem jönne vissza. Hatalmas kötődés van közöttük, imádják egymást, de még nem fogja fel úgy a dolgokat a kicsi. Az ő fejében ha valaki nincs ott akkor nem létezik kb.

De egy 3 éves az már tudatosabb, ő már hiányolná az apukáját, ha hirtelen elmenne.

2023. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy rosszabb. Az emberek hova teszik az eszüket? Komolyan egy ilyen Tóth Vera nevű senki kell hozzá, hogy felfogják, feszültségben nem jó élni? Nahát! A gyereknek se.

Nekem meg attól akad ki a vérnyomásmérőm, amikor hallom ezt a nevetséges takarózást a gyerekkel. Tehát gyerek nélkül válnál, mert abban a légkörben sz@r, de a gyerekednek ugyanaz a légkör nyilván jó. Logikus🙄

"Úgy voltam vele sokáig, hogy a gyerek miatt, hogy legyen apja maradjunk együtt." Nem hiszem, hogy szükség van olyan apára, aki csak addig apa, amíg szétteszem neki a lábam. "Legyen apja." Miért, ha elváltok, meghal, vagy mi? Mi akadálya van, hogy utána is legyen?

Korábban vagy később? Hát, nem tudom. Te sokáig szereted nyelni a szart vagy jobb, ha előbb vége?

2023. aug. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!