Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nagy napsátor létezik...

Nagyon nagy napsátor létezik valamerre a boltokban? Vagy mivel óvjam a gyereket a naptól a horvát strandon?

Figyelt kérdés
2 apától lettek a gyerekeim, első fiam bőre kreolos, jobban bírja a napot. A válás után hamar megtaláltam az új párom, tőle született azóta már 2 gyermekem is. Mindketten szeplősek, vörös hajúak, zöld/kék szeműek, nagyon hajlamosak a leégésre. Idén voltunk horvátországban nyaralni, nagy álmom vált valóra ezzel. A gyerekek is élvezték, viszont azokon a strandokon ahol inkább iszap volt és lassan mélyült a tenger, semmi árnyék nem volt. Vittünk 2 decathlonos napsátrat, de szinte alig értek valamit, a gyerekek még el-el feküdtek benne, de nekünk párommal már semmi hely nem maradt. Létezik valami hatalmas változata az ilyen sátraknak? Inkább magas kéne legyen, hogy nagyobb árnyékot adjon, de nem nagyon találtam ilyet sem (pénz nem számít, de azert százezer forintokat nem biztos, hogy azonnal ráköltenék). Naptej, fürdőpóló alap, mindent használunk, de az sem elég.

2023. aug. 29. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a történetnek miért kell része legyen a két apától sztori?

Mindegy.

Valamit nagyon rosszul csinálsz, ha az uv szűrős (teljes!) ruházat, a napkalap és a megfelelő minőségű 50-es naptej (előírásszerűen használva -azaz kétóránként újrakenve) nem véd meg a leégéstől.

Mit segítene a napsátor? A vízbe nem viszed be, pedig elvileg ott vagy a legtöbbet.

40+ fokban 10-es uv-ben, a déli órákban se égtek le a hipófehér, szeplős, kékszemű gyerekeim.

2023. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2023. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Xxl decathlonos sátor alá hárman is beférünk. Igaz, nem vagyunk túlsúlyosak, se 2 méteresek.

De tengerparti nyaralásra pont nem vittük még egyszer se, mert repülővel megyünk.

Ott uv szűrős ruházat, 50-es naptej. Tejfölszőke hófehér bőrű kékszemű, anyajegyes az egész család, de még a trópusokon is sikerült megvédeni őket. Valamit tényleg szarul csinálsz.

2023. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tengerparton teljesen fel legyünk öltözve? Mutassátok meg nekem légyszi, hogy mi az amit 40 fokban magunkon kéne viselni és nem lesz tőle még inkább melegünk és még fürdeni is lehet benne... Kenem a gyerekeket naptejjel, persze, de a tűző napon ha játszanak órákat, ez kb semmit sem ér.

Mi sem vagyunk túlsúlyosak, párom 190 centi magas én 170, de 2-en már nem tudunk befeküdni úgy egy ilyen napsátorba, hogy a lábunk ne a napon legyen.

2023. aug. 29. 12:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"de a tűző napon ha játszanak órákat, ez kb semmit sem ér."


Ha nem kened megfelelő gyakorisággal, elég mennyiséggel újra, AKKOR nem ér semmit.

Csak naptejjel is lehet védeni a bőrt előírásszerű használat mellett, csak épp uv szűrős ruházattal könnyebb (mert akkor elég azt kenni, ami kilóg).

De kinek hogy.

Nem én égetem szarrá a gyerekeket, növelve a későbbi bőrrák esélyét. 🤷

Érdekes egyébként, hogy amerre mi járunk tengerpartra, 10-ből legalább 6 gyerek biztos, hogy uv szűrősben van és felnőttek között is népszerű. Nekik nem kényelmetlen? Nyilván nem a pamutpólót kell felhúzni.

2023. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kérlek mutasd meg nekem akkor, hogy mi az az UV szűrős teljes ruházat, mert őszintén nem tudom. Fehér hosszúujjú póló, hosszúnadrág, sapka, ami lelóg a nyakra is, hogy védje? Ez azért elég vastag öltözetnek tűnik... Kép vagy link is jöhet, mert esküszöm, hogy ahova mi jártunk strandra, nem volt ilyen, csak fürdőruha, meg 1-2 szoknyás ember. A kisgyerekeken gyakran kisgatya sem volt, mondjuk szinte mindegyikőjük barnább bőrű volt, őket kevésbé féltem ilyen szempontból, mint a tejfehér bőrű gyerekem.

2-3 óránként kell kenni a naptejet a használati utasítás szerint, ezt meg szoktuk tenni, de a pocsolyákban játszadozás közben én is égtem már le rákvörösre. Pedig megvártuk a 10-15 percet is bekenés után, hogy beszívódjon a naptej.

2023. aug. 29. 18:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ismered a Decathlont, akkor hajrá, ott eligazítanak!
2023. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Keresgéltem már délelőtt is, csak sportokhoz vannak ilyen uv szűrős anyagok. Pont olyanok, mintha egy focimez anyagát kombinálnád egy fürdőruháéval, 40 fokban továbbra is úgy gondolom, hogy az árnyék jobb megoldás, mint nyakig öltöztetni a gyereket, megsül így is már...
2023. aug. 29. 20:02
 9/11 A kérdező kommentje:

A pavilonsátor egyébként nem rossz, amit 2-es linkelt, csak sajnos a homokba (még a vízbe az iszapba sem nagyon) nem tudjuk hol rögzíteni a sátrat :( olyan kéne, ami áll önmagától

De keresgélek én is, hátha!

2023. aug. 29. 20:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert a gyerekek a sátorban fognak úszni és sarazni? Komolyan kérdem.
2023. aug. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!