Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy gyerekke...

Mit lehet kezdeni egy gyerekkel, aki elkényeztetett és emiatt nem értékeli a szívességet?

Figyelt kérdés

A mostani nehéz anyagi helyzet közepette a lány apukája elveszítette a munkahelyét. Egyedüli szülőként neveli a gyereket, anyuka nincs jelen az életükben. Gyerektartást sem fizet. Az apuka párja ajánpja fel a segítségét, mert a lánynak már csak egy táskára van szüksége. A lány örül, de ahogy elérkeznek a táskakiválasztáshoz, egyszerűen annyira elkezd válogatni, hogy 30 megnézett táska után sem tetszik neki semelyik. Vagyis de, a minel drágábbak. A hozzá hasonlóakra mind nemet mond, pedig minőségben, márkájában, kivitelezésben nincs különbség. Még a küllemében sem sok. Egyszerűen csak olcsóbb. Az mégsem kell neki, és így igazából az jön le, hogy a hála helyett csak válogat.

Ez nyilván apuka párjának nem tetszik, de mit lehet ezzel kezdeni? 11 éves lányról van szó. Tudja, hogy az apjának nincs munkahelye.



2023. aug. 29. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rövidre zárni, ilyen összegig választhatsz, vagy hordod a régi taskádban, kezedben, szemeteszsákban a könyveid.
2023. aug. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen apával egyeztetve, hogy szívesen segítek, de most csak ekkora összegben tudok táskát venni.

Ha nem érti meg, akkor oldja meg, vegyen drága táskát a lányának ő.

2023. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Megmondani neki, hogy ne haragudj, Jolika, ezekből a táskákból válassz, mert másikra nincs pénz. Ennyi.


Gyerek még, nem is érti igazán a pénz értékét.

2023. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk leülni megbeszélni vele, elmagyarázni a helyzetet és azt, hogy ez van, ebből az X összegűből vagy választ valamit, vagy nélküle választ apuka és a párja, vagy viszi kézben a cuccait. Kész pont.
2023. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megvenni a leghasonlóbbat az általa választotthoz,majd megbarátkozik vele.

Egyébként nehezen hiszem hogy pont ugyanolyan lenne olcsóbban. És egy 11 éves valószínűleg csak a minta, fazon alapján választ.

2023. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idősen már bőven megkéne értenie, hogy mi a helyzet. Megmondani, hogy mennyi a max keret, azokból válasszon ami belefér
2023. aug. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell belemenni ebbe. Meg kell neki mondani, hogy neked arra nem telik, és nagyon sajnálom, akkor meg kell várnia, ameddig az apjának lesz munkája, és vesz neki olyat, ami tetszik.

Egyébként a jövőben is jobb az ilyenből kimaradni. Csak egy barátnő vagy, apuka szeme fénye meg egy elkényeztetett hercegnő, aki apukán kívül úgyse fog senkire sem hálával tekinteni, sem hallgatni. Kűzdjön meg vele, meg az igényeivel apuka, ő nevelte ilyenre, te ebből csak és kizárólag rosszul jöhetsz ki! Nem kell a gyereknek ilyen módon nyaliznod, mert durván vissza fog élni vele!

2023. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapból kellett volna egy határt mondani, hogy kedves Lüszike választhatsz magadnak bármilyen (a célnak megfelelő) táskát X összeg alatt. Aztán hagyni egyedül nézelődni. Én sem szeretek másokkal válogatni.

Egy kamasztól meg nem kell könnyes hálát várni. Nem is abban a korban van hogy ilyen feltűnően kifejezzen ilyen érzelmeit, meg aztán az sem az ő baja hogy a faternak nincs pénze, és nem elég tökös a gyerektartásért harcolni amivel amúgy rendesen megkárosítja őt. Neki az járna az anyjától.

2023. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem is válogatós, neki a csicsásabb sokzsebes izék tetszenek, minél több a flanc, annál drágább a minőségi táska, legyen rajta színben passzoló függő, meg kidolgozottabb a cipzárja, meg ilyenek:D


Szerintem tök oké, nektek kellene megmondani, hogy kaphat táskát ennyi meg ennyi ezerig, aztán hagyni választani. Most kapni fog egy táskát(amit ugye kellene biztosítania az apjának), ami nem tetszik neki igazán, miért legyen hálás? Én nem vagyok sznob, de azért egy táska kell a gyereknek, akár 5ezres is, de azért inkább 10ezres, ami nem vágja tönkre a hátát. Az apja legyen hálás, hogy te biztosítod, ha már ő képtelen (ezért nyugodtan haragudhatna rá a gyerek). Nem a gyereknek kell hálásnak lennie neked, mert kap egy táskát.. Ha olyat kapna, amilyet szeretne, azért kellene hálásnak lennie, de ugye úgy néz ki, hogy olyat nem fog kapni. Egyébként a tavalyi táskájával mi a baj? Most megvenni egy új, de nem tetsző táskát tök felesleges, inkább kapjon évközben egy olyat, amilyet szeretne.


Egyébként én viszek mindig a gyerekem barátainak valami nasit, sosem vártam, hogy hálásak legyenek akkor sem, ha mondjuk magkeveréket meg drága cuccokat vittem, csak mert költök rájuk.. viszont ha emlékeztem rá, hogy jucika a sajtos tuccot szereti, akkor vártam, hogy megköszönje, és meg is köszönte, örült neki:D Szóval ha a minimumot teljesíted, ne várj köszönetet, az apjával vagy, tök normális, hogy költesz a gyerekére.

2023. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tizenegy évesen nem fogja kitalálni, mennyi jut rá. Lehet azt hiszi, most jött el a kánaán.

Előre meg kell mondani, mennyiből kell kijönni a táskának.

2023. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!