Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helytelenül cselekedtem?

Helytelenül cselekedtem?

Figyelt kérdés

Szisztok. Múlt héten családi összejövetelt tartottunk, többeknek volt születésnapja/névnapja stb, így elmentünk együtt vacsorázni. 4 kisebb gyerek is van a családban, ahogy az lenni szokott nem igazán bírtak magukkal, szaladgáltak, kergetőztek, hangoskodtak.

Engem ez rettentően zavar (látszólag jobban, mint a saját szüleiket, akik meg sem mozdultak, hagyták a mamákat/papákat a gyerekek után menni) így úgy döntöttem, engedek az egyik gyerkőc kérésének és kimegyek velük játszani, gondoltam addig sem tőlük zeng az étterem. Nem akarom annyira hosszan részletezni, a lényeg annyi, hogy az egyik kisfiú (2 éves lesz nemsokára) magából kifordulva rohangàlt. Többször kértem, hogy picit nyugodjon meg, hintázzunk inkább, igyon egy kortyot, játszunk mást de nyilván nem hallgatott rám. Egyik pillanatban mellettem volt a másikban pedig már az étterem melletti forgalmas út felé szaladt, de mint a nyúl.. utána iramodtam és fél méterrel az út előtt rántottam vissza. Én is éreztem, hogy erősen ragadtam meg, nyilván nem szándékosan, megijedtem és ösztönből cselekedtem. Nekiállt üvölteni, az anyját akarta mindenáron aztán 5 perc után rohangált tovább, én ott inkább bementem már. Másnap anyuka küldött egy üzenetet egy képpel, hogy jól elkaptam a fiát és valóban látszott a karján egy zúzódás(?) nyom, nem tudom hogy nevezik, egy sötét folt. Úgy érzem neheztelnek rám és màr én sem igazán tudom, hogy helyesen cselekedtem e. Nyilván nem hagyhatom, hogy az útra szaladjon, de talán ha nem önti el az agyamat a pánik, finomabban is megfoghattam volna. Nektek mi a véleményetek? (mint szülők)


2023. aug. 31. 16:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
99%

Semmi rosszat nem tettél. Sőt. Megmentetted az életét kb.


Kérdezz vissza, hogy hagytad volna az útra futni?

2023. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%

2,5 éves gyerekemet eddig egyszer vittem étterembe. Okkal. Nem tud annyit ülni egyhelyben, nem tud várni, ha nekem kell utána szaladni akkor az nekem kikapcsolódás, az, hogy más szaladjon utána nekem nem fér bele.

Szerintem anyuka örüljön, hogy a gyerek nem szaladt ki az útra. Inkább egy kis folt, mint a sürgősségi.

2023. aug. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Írd vissza,hogy visszarántottad az útról inkabb köszönje meg
2023. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Inkább megkoszonhetne a kedves anyuka, idióta.

Ne vedd magadra, teljesen jól cselekedtel.

2023. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%
Kérj tőle bocsánatot, és ígérd meg neki, hogy legközelebb hagyod kifutni az útra, hátha elüti az autó.
2023. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Bogica0616 ***** válasza:
90%
A lányom kb 1 éves kora óta jár étterembe, még lett tanitva vele, hogyan kell viselkedni. Ha gond lenne én szaladok utána, más nem is tenné a családban. Nem olyan az ösztönök, sőt rokon gyerek után is én szaladok mert anyuka apuka feleslegesnek tartja. Kedves voltál, hogy játszottál vele és helyesen cselekedtek, ha a szülőknek nem tetszik legközelebb játszanak ők a saját gyerekükkel.
2023. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
77%

Elmondtad a szülőknek, mi történt? Nyilván ha tudja, hogy csak így tudtad megakadályozni a balesetet, akkor máshogy áll hozzá.


Másrészt viszont vond le a tanulságot: nem voltak veled biztonságban a gyerekek. Nem sokon múlt, hogy ne tudd megállítani a kicsit. Legközelebb inkább ne vállald el, hogy négy gyerekre vigyázol egyedül veszélyes, bekerítetlen helyen. Másrészt mikor látod, hogy gond van, a kétévessel nem bírsz, azonnal postázd vissza a szülőnek.

2023. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Én egy pillanatra sem ígértem olyat, hogy vigyázok 4 gyerekre. Egy nagyobb kislánnyal mentem ki oda, ahol jelent volt egy papa és egy nagynéni is. A nagynéni bement mosdóba, a pap két gyerekkel hintázott, csak ez az eszetlen kicsi nem bírt magával.


Azügyben nincs kétségem, hogy meg kellett akadályoznom, hogy kifusson de engem is meglepett milyen nyomot hagytam a karján.

2023. aug. 31. 17:24
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Visszaírnám neki, hogy szívesen, mert ha nem fogom meg, sokkal csúnyábban nézne ki, mert az anyjától akár el is üthette volna egy autó.
2023. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
6%
Most mit akarsz? Buksisimot? Tudod, hogy ezt kellett tenned, minek kell a megerősítés?
2023. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!