Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helytelenül cselekedtem?

Helytelenül cselekedtem?

Figyelt kérdés

Szisztok. Múlt héten családi összejövetelt tartottunk, többeknek volt születésnapja/névnapja stb, így elmentünk együtt vacsorázni. 4 kisebb gyerek is van a családban, ahogy az lenni szokott nem igazán bírtak magukkal, szaladgáltak, kergetőztek, hangoskodtak.

Engem ez rettentően zavar (látszólag jobban, mint a saját szüleiket, akik meg sem mozdultak, hagyták a mamákat/papákat a gyerekek után menni) így úgy döntöttem, engedek az egyik gyerkőc kérésének és kimegyek velük játszani, gondoltam addig sem tőlük zeng az étterem. Nem akarom annyira hosszan részletezni, a lényeg annyi, hogy az egyik kisfiú (2 éves lesz nemsokára) magából kifordulva rohangàlt. Többször kértem, hogy picit nyugodjon meg, hintázzunk inkább, igyon egy kortyot, játszunk mást de nyilván nem hallgatott rám. Egyik pillanatban mellettem volt a másikban pedig már az étterem melletti forgalmas út felé szaladt, de mint a nyúl.. utána iramodtam és fél méterrel az út előtt rántottam vissza. Én is éreztem, hogy erősen ragadtam meg, nyilván nem szándékosan, megijedtem és ösztönből cselekedtem. Nekiállt üvölteni, az anyját akarta mindenáron aztán 5 perc után rohangált tovább, én ott inkább bementem már. Másnap anyuka küldött egy üzenetet egy képpel, hogy jól elkaptam a fiát és valóban látszott a karján egy zúzódás(?) nyom, nem tudom hogy nevezik, egy sötét folt. Úgy érzem neheztelnek rám és màr én sem igazán tudom, hogy helyesen cselekedtem e. Nyilván nem hagyhatom, hogy az útra szaladjon, de talán ha nem önti el az agyamat a pánik, finomabban is megfoghattam volna. Nektek mi a véleményetek? (mint szülők)


2023. aug. 31. 16:54
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
52%

Ne foglalkozz velük, ertetlenek és csak kotekedni tudnak.

Zárd le ezt azzal, hogy neked tiszta a lelkiismereted, legközelebb pedig ne bébicsőszködj, nem a te dolgod, szólj a kedves szülőknek, hogy rohogcseles helyett, néha a gyerekukre is ranezhetnenek.

2023. szept. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%

Engem nem ért semmiféle atrocitás gyermektelentől. Bajom sincs azzal, ha valaki nem vállal, teljesen mindegy milyen okból kifolyólag. A világgal sincs problémám 😂


Te vagy az aki jött azzal, hogy meg van az oka miért nincs gyermeke.


Ha tetszik ha nem, saját magadnak mondassz folyamat ellent. Csak erre világítottam rá.

Ha nincs semmi a történetben, miért is nyítottál róla fórumot, miért is rizsázol ennyit? Itt nem nekem kell elgondolkodni ezen. 🤷 hanem neked, és az érintettel megbeszélni, ha bármi problémád van.


Sajnos tetszik vagy sem, vállaltad szóban vagy sem a felelősséget, ha baj történik akkor téged ugyan úgy felelősségre vonnának, mert akkor abban a pillanatban te voltál ott a legközelebb. És hidd el, ezt nem én állítom hasra csapva, ez így van.

2023. szept. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

" mert lehetett volna (gondolom?) higgadtan, nem ösztönből cselekedni" vs. " fél méterrel az út előtt rántottam vissza"

Nem, itt nincs idő higgadtan mérlegelni, a gyereknek meg semmi nagyobb baja nem esett, lett egy kék foltja, na bumm, ha simán rohangálás közben elesik, akkor is lesz egy kék foltja. Az autóút sokkal rosszabb opció. A szülők meg idióták, ha a kék folton cakkozzák magukat, mikor a gyerek a ravatalozóban is feküdhetne már, szerencsétlenebb esetben.

2023. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az volt a hiba, hogy nem volt egyértelműen tisztázva a szülőkkel, hogy bár te kint vagy, tudsz vagy nem tudsz (és akarsz vagy nem akarsz) a gyerekekre vigyázni. Ez biztosan nem csak a te sarad, a szülőnek is egyértelműen meg kellett volna kérdeznie, hogy akkor most te vigyázol rájuk, vagy neki kéne.


Az anyuka problémázása azon, hogy zúzódása lett a gyereknek attól, hogy elkaptad, abszolút nem jogos. Örüljön, hogy elkaptad.

2023. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Legfeljebb ott követtél el hibát, hogy nem mondtad el ott rögtön a szülőknek, hogy majdnem kiszaladt az úttestre. Igaz, lehet, hogy én sem mondtam volna el, ha idegeskedősek. Arra meg ki gondol, hogy be kell védened magadat előre egy ilyen folt miatt.

Az, hogy gyerektelen rokonok gyerekeznek ilyenkor szerintem normális, de nem elvárható. Viszont ha a gyereknek sok valami, akkor a szülő dolga intézkedni. Ők tudják, mit és mennyit bír a gyerekük, ők látják meg először a jeleit, hogy elfáradt. Egy 2 évesnek mentség, hogy nem bír végig egy ilyet, de egy szülőnek nem, ha a gyereke ilyen szinten zavar másokat. Persze, kicsivel általában a vendégek türelmesebbek, ezt a sajátunknál is tapasztaljuk, de nem feszegetjük a határokat. 2,5 éves, örökmozgó, de túlságosan szeret enni, így szerencsére lehet vele étterembe járni, így evésig elviszi valaki (általában a Nagyi vagy én) felfedezni a helyet, amíg eszik, addig ül, aztán megint megy felderíteni.

2023. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!