Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helytelenül cselekedtem?

Helytelenül cselekedtem?

Figyelt kérdés

Szisztok. Múlt héten családi összejövetelt tartottunk, többeknek volt születésnapja/névnapja stb, így elmentünk együtt vacsorázni. 4 kisebb gyerek is van a családban, ahogy az lenni szokott nem igazán bírtak magukkal, szaladgáltak, kergetőztek, hangoskodtak.

Engem ez rettentően zavar (látszólag jobban, mint a saját szüleiket, akik meg sem mozdultak, hagyták a mamákat/papákat a gyerekek után menni) így úgy döntöttem, engedek az egyik gyerkőc kérésének és kimegyek velük játszani, gondoltam addig sem tőlük zeng az étterem. Nem akarom annyira hosszan részletezni, a lényeg annyi, hogy az egyik kisfiú (2 éves lesz nemsokára) magából kifordulva rohangàlt. Többször kértem, hogy picit nyugodjon meg, hintázzunk inkább, igyon egy kortyot, játszunk mást de nyilván nem hallgatott rám. Egyik pillanatban mellettem volt a másikban pedig már az étterem melletti forgalmas út felé szaladt, de mint a nyúl.. utána iramodtam és fél méterrel az út előtt rántottam vissza. Én is éreztem, hogy erősen ragadtam meg, nyilván nem szándékosan, megijedtem és ösztönből cselekedtem. Nekiállt üvölteni, az anyját akarta mindenáron aztán 5 perc után rohangált tovább, én ott inkább bementem már. Másnap anyuka küldött egy üzenetet egy képpel, hogy jól elkaptam a fiát és valóban látszott a karján egy zúzódás(?) nyom, nem tudom hogy nevezik, egy sötét folt. Úgy érzem neheztelnek rám és màr én sem igazán tudom, hogy helyesen cselekedtem e. Nyilván nem hagyhatom, hogy az útra szaladjon, de talán ha nem önti el az agyamat a pánik, finomabban is megfoghattam volna. Nektek mi a véleményetek? (mint szülők)


2023. aug. 31. 16:54
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%
Hagyjuk már ezt a buksisimit. A kérdező foglalkozott a gyerekekkel az anyjuk helyett, aki le se sza*rta a saját gyerekét. Nehogy már ő legyen a hibás. Anyuka helyében nem győznék halalkodni, nemhogy még nekem állna feljebb. Az ő felelőssége, nem másé. Ha meg nem tud rá vigyázni, ne vigye étterembe, hanem hagyja otthon valakivel.
2023. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Nekem igazából az is furcsa volt, vagy inkább kellemetlen, eltekintve ettől az egész elszaladós incidenstől, hogy a szülők meg sem mozdultak, még nevetgéltek is azon, hogy végre van egy nyugodt estéjük. Persze senki nem akart nekik szólni, de senki sem tudott normálisan beszélgetni, ünnepelni, nem beszélve a többi asztalnál ülőről, akik mellett visítoztak a gyerekek.
2023. aug. 31. 19:59
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg neki, jó akkor majdáskor hagyod hogy egy kocsi hajtson át rajta, az biztos nem hagy egy foltot sem.
2023. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%

Csak halkan súgom, azzal amikor Te kimentél a gyerekkel játszani, amikor Te voltál a legközelebb a gyerekhez, akkor tetszik, nem tetszik a Te felelősséged volt.

Ez épp ugyan az a felállás amikor Hopp Csilla barátnőjét is meghurcolták a balesetnél. - hülye példa tudom.


Amellett meg, úgy gondolom szokásos gyermektelen vergődésébe kezd átmenni az egész.

2023. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Én nem akarom nem vállalni a felelősséget, vigyáztam is rá, ezért nem történt nagyobb baj, de nem értek egyet azzal amit írsz. Azért pedig végképp nem vergődök, mert nekem nincs gyerekem, megvan az okom, amiért így döntöttem, de ez nem jelenti azt, hogy utálom a gyerekeket vagy a gyerekeseket.


A kérdésem arra irányult, hogy hibáztatható vagyok e azért mert a kelleténél erősebben fogtam meg a kissrácot. Semmi másra.

2023. aug. 31. 22:37
 26/35 anonim ***** válasza:
32%
Nem vagy hibáztatható,de nem is kell ezen ennyit vergődik és a gyerekek viselkedéséről kisregényt írni.
2023. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Te idefigyelj, ez egy fórum, ahol mindenki indíthat beszélgetést az őt foglalkoztató dolgokról. Ha érdekel a téma és van vélemènyed, akkor hozzászólhatsz, ha nem, akkor tovább lehet állni. Ne viccelj már velem, hogy te döntöd el én min rágódhatok és min nem..
2023. aug. 31. 22:47
 28/35 anonim ***** válasza:
Csak fölösleges az infó,hogy miként viselkedtek q gyerekek,nem érted q szülőket stb totál feleslegesen írtál kisregényt. A lényeg nem hibáztál, de az senkit sem érdekel mennyire idegesítőek voltak a gyerekek.
2023. szept. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%

"És akkor itt álljunk már meg egy pillanatra!!! Mi az, hogy én felelősséget vállaltam értük?? Dehogy vállaltam, nem véletlen nincs gyerekem"



"Én nem akarom nem vállalni a felelősséget, vigyáztam is rá,"



😂😂😂 imádom mikor ellent mondassz saját magadnak.


"

eltekintve ettől az egész elszaladós incidenstől, hogy a szülők meg sem mozdultak, még nevetgéltek is azon, hogy végre van egy nyugodt estéjük. Persze senki nem akart nekik szólni, de senki sem tudott normálisan beszélgetni, ünnepelni, nem beszélve a többi asztalnál ülőről, akik mellett visítoztak a gyerekek."



Na. Ez itt a gyermektelen vergődése. A gyermekes szapulása. Majd jön az önmagad fényezése..

2023. szept. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Én eddig azt hittem valahol elbeszèlünk egymás mellett, de most már konkrétan úgy érzem, hogy NEKED van valami problémàd vagy ért valami rossz tapasztalat egy olyantól, akinek nincs gyereke és próbàlod belém magyarázni, hogy nekem igazából a gyerekekkel van bajom..


Nem azért nem lesz gyerekem, mert utálom őket. Keresztszülő vagyok, minden barátnőm gyerekes, imàdom az egész családjukat, szó sincs itt gyerek utálatról. Az meg, hogy a gyerekes szülőkkel van, arra màr nem is tudok mit mondani :D


Kutyatartóból is van jófej meg nemjófej, szomszédból is meg szülőből is. A jófejekkel kijövök, a nemjókkal meg nem. Itt egyedül arról van szó, hogy megsebeztem egy kisgyereket, ami miatt rosszul érzem magam, mert lehetett volna (gondolom?) higgadtan, nem ösztönből cselekedni. Lehet túl durva voltam, nem akarom, hogy rossz emléke maradjon akár a helyszínnel akár velem kapcsolatban.


Az, hogy mi a véleményem a szülők magatartásàról.. az EZEKRE a szülőkre vonatkozik, nem az összesre a világon. A gyerekeket pedig nem szapultam, de egy étteremben mások asztala mellett nem illendő visítva rohangálni. Ha ezt esetleg a gyerek nem tudja még, akkor a szülő dolga lenne, hogy rászoljon. Mások is kellemes időt szeretnének ott eltölteni, beszélgetni, ugyan annyit fizetnek a vacsoráért. Ez nem a gyerek vagy a szülei ellen irányul, egyszerűen nem hangoskodunk egy vendéglátó helyen.


Én, mint felnőtt ember vállalom a felelőséget az embertársaimért, de a gyerekek felügyelete nem hárítható rám. Ha még azt is mondtam volna, hogy majd én vigyázok rájuk, akkor is a szülőé a felelőség, hogy felmérje a helyzetet. Visszahúztam az útról, vigyáztam rá, visszahúztam volna más gyerekét is, egy kutyát is, egy vak nénit is. De attól még nem hárítható rám a felelőség azért mert én épp ott voltam. Szerintem a szülők az asztal màsik végén nem is figyelték, hogy én épp kimentem.


De nem fogom ennél tovább magyarázni, ennyi nincs ebben a történetben. Szerintem neked szükséged lenne egy alapos önértékelésre vagy külső segítségre, mert nekem nincs problémám senkivel meg senki gyerekével, neked viszont problémád van az egész világgal. Beszélj a sérelmeidről valakivel.

2023. szept. 1. 09:43
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!