Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helytelenül cselekedtem?

Helytelenül cselekedtem?

Figyelt kérdés

Szisztok. Múlt héten családi összejövetelt tartottunk, többeknek volt születésnapja/névnapja stb, így elmentünk együtt vacsorázni. 4 kisebb gyerek is van a családban, ahogy az lenni szokott nem igazán bírtak magukkal, szaladgáltak, kergetőztek, hangoskodtak.

Engem ez rettentően zavar (látszólag jobban, mint a saját szüleiket, akik meg sem mozdultak, hagyták a mamákat/papákat a gyerekek után menni) így úgy döntöttem, engedek az egyik gyerkőc kérésének és kimegyek velük játszani, gondoltam addig sem tőlük zeng az étterem. Nem akarom annyira hosszan részletezni, a lényeg annyi, hogy az egyik kisfiú (2 éves lesz nemsokára) magából kifordulva rohangàlt. Többször kértem, hogy picit nyugodjon meg, hintázzunk inkább, igyon egy kortyot, játszunk mást de nyilván nem hallgatott rám. Egyik pillanatban mellettem volt a másikban pedig már az étterem melletti forgalmas út felé szaladt, de mint a nyúl.. utána iramodtam és fél méterrel az út előtt rántottam vissza. Én is éreztem, hogy erősen ragadtam meg, nyilván nem szándékosan, megijedtem és ösztönből cselekedtem. Nekiállt üvölteni, az anyját akarta mindenáron aztán 5 perc után rohangált tovább, én ott inkább bementem már. Másnap anyuka küldött egy üzenetet egy képpel, hogy jól elkaptam a fiát és valóban látszott a karján egy zúzódás(?) nyom, nem tudom hogy nevezik, egy sötét folt. Úgy érzem neheztelnek rám és màr én sem igazán tudom, hogy helyesen cselekedtem e. Nyilván nem hagyhatom, hogy az útra szaladjon, de talán ha nem önti el az agyamat a pánik, finomabban is megfoghattam volna. Nektek mi a véleményetek? (mint szülők)


2023. aug. 31. 16:54
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Nem megerősítést vàrok, leírtam az adott szituációt és mivel az adott anyuka és én is máshogy éltük meg a helyzetet, gondoltam kikérem mások (lehetőleg szülők) véleményét az esetről, hátha tudnak olyan gondolatot hozzátenni a sztorihoz amiért megértem, miért lehetne rám haragudni.

És te mit vársz a kommentedtől?

2023. aug. 31. 17:48
 12/35 anonim ***** válasza:
0%

Egy nagyobb kislánnyal mentem ki oda

kimegyek velük játszani


Most akkor melyik?

2023. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

“ így úgy döntöttem, engedek az egyik gyerkőc kérésének és kimegyek velük játszani, gondoltam addig sem tőlük zeng az étterem”


Szó szerint ezt írtam. Gyerekek ki-be rohangáltak, a nagyobb kislány többször kért, hogy menjek ki én is így kimentem vele. De nem értem a történet szempontjából ez min változtat. A szülők mind bent ültek, az idősebb rokonok felváltva voltak a gyerekekkel, amikor én kimentem sem én voltam az egyetlen felnőtt.

2023. aug. 31. 18:04
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekemen attól ott maradt a kézlenyomatom, hogy kuemektem a kádból, olyan érzékeny volt a bőre kicsinek.
2023. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
89%

Jól csináltad, ne ezen aggódj.

Viszont ha lesz legközelebb ilyesmi, akkor ajánlom, hogy te meséld el a szülőknek, rögtön azután, miután megtörtént. Mert most valószínűleg az a szitu, hogy otthon anyu észrevette a foltot, rákérdezett a gyereknél, aki ugyan elmesélte, hogy te okoztad, de a körülményeket nem. Most ebből akkor se jössz ki jól, ha elmondod az egész sztorit.

Viszont ha te indítasz azzal, hogy hallod, Juli, figyelj már a gyerekedre, mert úgy kellett az előbb visszarántanom az úttestről, onnantól kezdve nem tud reklamálni, még ha a gyerek napokig fájlalja is a karját.

2023. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 flora08 ***** válasza:
100%
Ne érezd rosszul magad. Velem is előfordult, hogy a karjánál fogva kaptam el a kisfiam, mert egyszer csak kilőtt, és szaladt az autók felé. (Mielőtt valaki kioktat, hogy meg kell tanítani a szabályokra: egy hete ő szólt rám, hogy járdán megyünk(!) amikor kézenfogva sétáltunk az udvaron, a füvön. Sajnos a kisgyerekeknél ez előfordulhat, nagyon kell figyelni.) Anyuka szerintem csak maradjon csendben, ha nem volt ott a gyerekkel. Nem tudnék nyugodtan ülni bent az étteremben úgy, hogy a kétéves fiam kint szaladgál, teljesen mindegy, ki van vele.
2023. aug. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

15-ös, ebben igazad van, nem voltam ott amikor egy másik rokon bekísérte az anyukájához. Onnan nevetgélve szaladt ki, semmi baja nem volt.

Egyébként a helyszínen a szülei nem mondtak semmit a történtekkel kapcsolatban, se azt, hogy köszi se semmit, nagyon nem ijedtek meg. Fontosabb volt otthonról megírni, hogy hogy néz ki a gyerek karja.

2023. aug. 31. 19:16
 18/35 anonim ***** válasza:
29%

15#


Ha figyelmesen olvastad volna egy nem egészen 2 éves gyerekről beszélünk..aki még nagyon nem tud elmesélni sok mindent.


Kérdező,te meg ne várj buksisimit.


Vállaltad, hogy játszol a gyerekkel, ergo felelősséget vállaltál értük az idő alatt.

Egy be nem töltött 2 évestől pedig ne várj el túl sokat, mert még kicsi, és rohadtul nincs még félelemérzetük.

2023. aug. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Először is jól tetted hogy vissza rántottad,DE egy 2 éves nem eszetlen vagy neveletlen hanem ennyit tud. Nincs gyereked ezért azt hiszed egy 2 évesnek annyit kell tudnia mint egy 4 évesnek,oedig enyém pl még csak pár szót gügyög és szaladgál,mert ilyen egy 2 éves... az más hogy mi étteremben felváltva eszünk,mert ha megunja az etetőszéket akkor egyikünk körbe sétál vele.
2023. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Semmiféle buksisimit nem várok. Tisztában vagyok vele, hogy 2 éves és nem, nem hasonlítom 4 éveshez, mert a 4 évesekhez sem értek.

Teljesen mindegy ki hány éves, van amikor elmegy az agyuk, addig spanolják egymást. Azt, hogy eszetlen, nem az életkora miatt írtam, vagy mert hülyének tartom, de akkor ott már mindegyik eszetlen volt. Fáradtak voltak, felpörgették egymást, eszetlenül viselkedtek. Visítva röhögött, meg sem hallotta amiket neki mondtunk, ment neki mindennek, csak szaladt. Gondolom, akinek van gyereke, nem kell tovább magyarázni ezt az állapotot. Eszetlenek ilyenkor, sajnálom, ha ezzel bárkit is megsértettem.


Egyébként már elég jól beszél, el tudja mondani, amit szeretne. Nem folyékonyan mondatokban és lehet még nem mindenki érti de a szavakat már egész szépen mondja, ha akarja. Amikor lusta vagy nincs kedve, olyankor elharapja a szavak végét de semmiképp nem mondhatjuk, hogy nem beszél még.


És akkor itt álljunk már meg egy pillanatra!!! Mi az, hogy én felelősséget vállaltam értük?? Dehogy vállaltam, nem véletlen nincs gyerekem, más gyerekéért meg aztán végképp nem vállalok semmilyen felelősséget. Kimentem, mert a kislány aki hívott (lassan első osztályos) sokáig kérlelt és nem akartam már elutasítani. Kint még két rokon jelen volt, amikor a baj történt. Én értem oda a leghamarabb, de egy szóval sem jeleztem a szülők felé, hogy egyék csak a desszertet mert én majd vigyázok a gyerekekre. Sőt, ilyet senki sem mondott, de miután ki be rohangáltak, visítoztak, többünknek kellemetlen volt a helyzet. A szülők nem szóltak rájuk, nyilván én sem szólok más gyerekére. Próbáltam beszélgetéssel lekötni őket, nagyrészt sikerült. A pici nem akart megnyugodni, akkor történt az eset. Nem azért mentem ki, hogy rá vigyázzak. Hálát sem várok, túl is van beszélve az egész. De az, hogy megjegyzést tesznek a karján levő foltra, azért nálam kiverte a biztosítékot. Egyrészt rosszul érzem magam, mert tudom, hogy erősen szorítottam meg csórit, de dacolt, rúgkapált, ment volna tovább. Bàntani semmiképpen nem akartam, ösztönösen cselekedtem. Hozzàm nem áll közel a kisfiú, mondhatni teljesen hidegen hagy, se szeretetet se kötődést se semmit nem érzek iránta, nem is sokszor találkoztam a család ezen részével, de azért az útra nem hagyom kiszaladni. Nem kell nekem hálálkodni, de szerintem a szüleitől annyira nem volt szép, hogy még megjegyzést is tettek nekem utólag. Gondolom a kisfiú fejében csak az maradt meg hogy én ràntom vissza, nem tud tovább szaladni. És nem azért mert egy csodagyerek, nem tudom milyen korban beszélnek a kicsik, de ő el tudja mondani szavakkal amit szeretne.

2023. aug. 31. 19:46
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!