Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legtöbb anyukát tényleg nem...

A legtöbb anyukát tényleg nem veszik vissza a munkahelyére, vagy ha igen, akkor csak oda ahol keveset keres?

Figyelt kérdés
Valamelyik héten panaszkodott itt egy anyuka, hogy a gyereke 2 éves, beadná bölcsibe, ő meg vissza dolgozni, viszont csak ügyfélszolgáltatónak vették fel, és úgy érzi eltolta az életét a gyerekvállalással, mert diákkorában kitanulta a belét a főiskolán, egyetemen, (magas végzettsége van, de nem vették vissza az eredeti munkahelyére) és most b*szhatja az egészet.
2023. szept. 7. 08:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Vissza csak úgy veheti hogy ugyan azt a bért kapja. Viszont új munkahelyre ha olyan a beosztás vagy annyira fontos hogy bent legyen mindig nem fognak kisgyerekeset felvenni mert ott bármikor beteg lehet a gyerek meg nem fog 12 órákat dolgozni.
2023. szept. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Saját példám, hogy vissza vettek ahogy törvényileg kell, de olyan messze a lakhelyemtöl, hogy lehetetlenné vált a beutazás. Ismerős anyuka bankban dolgozott 3 gyermek szülése után ment vissza, de mivel sokat voltak betegek a gyerekek a leépítés, óraszám csökkentés őt érintette először.
2023. szept. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

Több baj is van ezzel. Csak hogy értsük meg a munkáltatói oldalt is. Egyrészt amíg ő odavolt szülni, valakinek attól függetlenül el kellett végezni a munkáját, azaz be kell tölteni a pozíciót. A helyére felvett emberrel szemben sem fair, hogy rendesen végezte a munkáját, és két év után mégis kidobod mint a kutyát. Anyuci a babázást választotta, elment, tudjon rá.

Másrészt a kisgyerekes anyuka miután visszajön, még évekig egy két lábon járó problémahalmaz. A gyerekkel jellegéből fakadóan állandóan van valami kínlódás, ide kell menni, oda kell menni, beteg a gyerek, táppénz hegyek... Tehát sajnos miután visszajön is, ő elsősorban anyuka marad, mint munkavállaló még évekig értékelhetetlen. Rapszodikusan kiesik a munkából kiszámíthahtatlan időre, és egyik pillanatról a másikra. Nem lehet vele kalkulálni, nem lehet rá számítani. Gyakorlatilag aki eddig helyettesítette, továbbra is kell tartaléknak mögé, hogy a munka zavartalanul működhessen. És innentől kérdés, hogy akkor minek is visszavenni...

2023. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Engem simán visszavettek-igaz 7 hónapos volt a kisfiam, amikor visszamentünk. Onnantól baby sittereztünk ezerrel, nem tehettem meg hogy hiányzok.

Még bölcsi meg ovi mellett is kihívás volt, hogy mindig meg legyen oldva-de szerencsére sikerült. Szerintem visszaveszik az embert, csak úgy kell intézni, legalábbis lehetőség szerint hogy ne kellejen a gyerek miatt állandóan hiányozni.

2023. szept. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
4 Ez azért ott nehéz ahol nincs HO. Vagyis én legalábbis nem szívesen hagynám ott mással pláne idegennel ha lázas beteg vagy éppen hány sugárba.
2023. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó vagyok, lehet lepontozni.. de a kisfiammal ettől független nagyon jó a kapcsolatunk. Nekem mondjuk speciális a munkaköröm. Van hogy 7 napig mindennap dolgozom, aztán 5 napig nem. Mivel gyakorlati szakma én meg se tehettem volna hogy éveket kihagyok, de persze az mindegy. 2,5 évig így is otthon volt a kisfiam, csak utána ment közössegbe, és imádjuk egymást mindannyian. Soha nem volt ebből probléma. (Mondjuk 8-16-ig dolgozom, utána mindig rá szánom a lehető legtöbb idöm és energiám. Nagyon kiegyensúlyozott, okos kisfiú.)
2023. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
Aki képzetlen és/vagy sz.rt bele ideje korán, annak gond. Aki tudatosan tervezett előre, annak kevésbé.
2023. szept. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, fából vaskarika a kérdésed!


Aki visszamegy szülésről, azt (határozatlan idejű szerződés esetén) kötelesek visszavenni ugyanabba a munkakörbe ugyanazért a bérért (pontosabban a közben bekövetkezett fizetésemelést is meg kell adni neki).

Az egy másik kérdés, ha a kisgyerek mellett az már neki nem felel meg. Ilyenkor egyrészt fel is mondhat az anya, vagy megegyezhetnek abban, hogy másik munkakörbe kerül át, ahol neki kedvezőbb az időbeosztás. Előfordulhat, hogy az új helyén emiatt kevesebbet keres.


A nyitó kifejtésében írt történetnek meg végképp nincs köze a gyerekvállaláshoz. A nőt ügyfélszolg.-nak vették fel és oda is vennék vissza. Az, hogy őneki nem tetszik az a munkakör, annak semmi köze a gyerekvállaláshoz ill. ahhoz, hogy gyeden volt.

2023. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A "legtöbb anyukáról" nem tudok nyilatkozni, de pl engem és bnőmet simán visszavettek dolgozni, még a fizun is emeltek.
2023. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Én államinhelyen dolgozom így kénytelenek ugyanoda visszavenni és sok dolog véd engem jogilag. Igen kis munkahelyen vagy fusi helyen simán kirúgnak.
2023. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!