Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért beszél valaki keveset/sz...

Miért beszél valaki keveset/szűkszavúan a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Van ennek jelentősége?
2023. márc. 27. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Introvertalt vagy/es dolgozni jar be nem baratkozni. Sokan a lenyegtelen kommunikaciot sem birjak, amit par szoban el lehet mondani nem feltetlen kell 4-5 mondatban koriteni. Nem kell foloslegesen farasztani egymast.
2023. márc. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán vannak olyanok akik környezettől függetlenül nem beszélnek sokat és visszahúzódóbbak
2023. márc. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 Én is ilyen típus vagyok, és pontosan az amit az első mond, sok beszédnek sok az alja, ráadásul a körülvevő bunkó emberekkel végképp semmi kedvem bármiről is beszélgetni. Komoly dolgokról nem lehet velük, mert átcsap pillanatok alatt alpáriságba, bunkóskodásba.


Jelentősége? Kinek a részéről? A munkáltatók sok helyen megkövetelik hogy tudjon pofázni a semmiről az ember, különben antiszoc vagy, fel se vesznek. Nem a munkád sebessége, minősége a lényeges, csak legyél nagy hang és arc, legyen akkora pofád mint az ólajtó. Akár nő akár férfiről van szó.

2023. márc. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt kérdezném, miért beszél valaki sokat? Azt hiszi, hogy bárkit is érdekel a sok hülyeség, amiket megosztanak 8 órában a kollégákkal? Pl voltam olyan helyen, ahol be nem állt a szája az egyik kollégának, alig lehetett a munkára figyelni. A munkahely nem szórakozásra, barátkozásra van elsősorban. Persze lehet beszélgetni, de akinek egész nap be nem áll a szája, az nem biztos, hogy jó munkatárs lehet.
2023. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 Mégis őket részesítik előnyben, hidd el... már az interjúztatás során is.
2023. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

#5


És mégis mi előnye a munkáltatónak egy ilyen munkaerővel?

2023. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Azért kérdeztem, mert én pl tipikusan olyan vagyok, aki ki nem állhatja ezeket az üres semmitmondó dumákat. Aztán felmerült bennem, hogy nem gondolnak e rólam emiatt csúnyákat 😃
2023. márc. 28. 18:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ezt tőlük kellene megkérdezni... múltkor családtag elment interjúra, elsők közötti kérdés:


"mindig ilyen csendes szokott lenni?"


Az bdmeg, minek pofázzak feleslegesen, most akkor munkaerőt keresnek vagy tracsspartnert az irodába?

2023. márc. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Ma már - sajnos - az egyik legfontosabb "mérce" egy álláskeresésnél a nyomuló - pofázó mentalitás.


Ezt gyakran a "kapcsolatteremtési készséggel" azonosítják a munkáltatók, ez sokkal többet számít, mint a tényleges szakértelem.


De mondok rosszabbat is: Közösségi oldalak.

Igen, Facebook, Insta, What's up, Twitter, Iwiw.... etc. A leendő új kolléga "igazi" alkalmassági mércéje, hogy ezeken sz@rokon hány követője van és mit oszt meg rajtuk.

Szomorú, de ez van.


Ha valaki ezzel nem tud vagy nem akar azonosulni... azt inkább fel se veszik a legtöbb helyre, mert nem "társasági" ember. És az ilyen nem kell senkinek.


Az a mentalitás, hogy a munkahely elsősorban pénzkeresetről szól és nem életre szóló barátok szerzéséről, már inkább hátrány és ha munkát szeretne valaki, akkor ezt el kell titkolnia.

2023. márc. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hát ezek az infók most sokkoltak.😯
2023. márc. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!