Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legtöbb anyukát tényleg nem...

A legtöbb anyukát tényleg nem veszik vissza a munkahelyére, vagy ha igen, akkor csak oda ahol keveset keres?

Figyelt kérdés
Valamelyik héten panaszkodott itt egy anyuka, hogy a gyereke 2 éves, beadná bölcsibe, ő meg vissza dolgozni, viszont csak ügyfélszolgáltatónak vették fel, és úgy érzi eltolta az életét a gyerekvállalással, mert diákkorában kitanulta a belét a főiskolán, egyetemen, (magas végzettsége van, de nem vették vissza az eredeti munkahelyére) és most b*szhatja az egészet.
2023. szept. 7. 08:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

Engem se akartak visszavenni, mert aki csinálta a munkámat, őt nem akarták elküldeni. Aztán nemrég hívtak, hogy az illető nem akar maradni, utálja az egészet, és jó lenne, ha minél előbb kezdenék. Szóval most sos bölcsi, mert csak év végén ment volna.

És még mázlim is van, mert több a bér, mint előtte.

De ehhez piszok mázli kellett, hogy a kolléga úgy gondolja, nem akarja csinálni. Amúgy már el is kezdtem egy sulit, hogy majd más irányba menjek.

2023. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem azért is vettek vissza, mert nem volt helyettem más. 20 év tapasztalattal nehéz is lett volna pótolni....aki helyettesített már nyugdíjas volt.

Viszont én nem akartam visszamenni, mert a munkakezdés ideje korai volt (reggel 7-re 25 km-t autózni. Úgy, hogy előtte már a gyermek bölcsibe van.)

Home office-t ajánlottak akkor. Az jól jött. Aztán helyettesítőm elhalálozott.... Most megegyezés szerint 8-ra járok. Így már nem korai.

2023. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
3#-as. Szerinted amúgy erre mi a megoldás? A,ne szüljön senki soha. B,a gyerek 18 éves korig üljön otthon munkanélkülin?
2023. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként az buta érv,hogy a helyettesítőt nem akarják elküldeni. Amikor annak idején elkezdtem dolgozni én is kismama helyén voltam. A szerződésbe benne volt,hogy 2 éves határozott szerződés és ha nem lesz üresedés akkor bizony mennem kell. Így vállaltam. Akinek nem tetszik nem kell így bevállalnia. Lett szerencsém,lett üresedés és kaptam határozatlant,de van ismerősöm akit elküldtek mert nem volt hely,de ő is így vállalta,tudta előre. Szép is volna ha a 10 éve ott dolgozót küldenék el csak azért,mert szült egy gyermeket úgy mint a nők általában,ez a természet rendje. Nálunk mindenkit várnak vissza tárt karokkal.
2023. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért egy soktényezős kérdés.

Nem mindegy, hogy 1-2, 4-5 vagy 8-10 évre esel ki.

Mennyire dolgoztad be magad a cégbe. Egy kisvállalkozás nyilván nem fogja díjazni, ha próbaidő után bejelented, hogy terhes vagy, táppénzre is elmész, és semmi más nem termeltél neki, csak nem kevés veszteséget. De ha valahol lenyomtál előtte éveket, fontos a rendszerismeret, stb., oda sokkal szívesebben fognak visszavárni.

Nem mindegy, mennyire vagy pótolható (tapasztalat, szaktudás, stb., ha ott vagy egy ideje, akkor tudják azt is, milyen munkaerő vagy) és mekkora a munkaerőhiány az adott területen.

Abban meg, hogy megtartanak-e, még az is közrejátszik, hogy az apuka is kiveszi-e a részét a gyerek körüli feladatokból, illetve van-e plusz segítség, mint a nagyszülők. Azért nem mindegy, hogy állandóan neked kell táppénzre járni, és többet vagy otthon, mint a munkahelyen, vagy apukával/nagyszülőkkel/bárki mással tudtok ezen a terhen osztozni.

2023. szept. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Szerintem visszaveszik az embert, csak úgy kell intézni, legalábbis lehetőség szerint hogy ne kellejen a gyerek miatt állandóan hiányozni."


Igen, viszont azt is gondold végig, hogy sajnos ezt a mai világban az anyukák zöme nem teheti meg, mivel a legtöbb nagyszülő még aktív dolgozó, ezért arra sincs lehetőségük, hogy legalább akkor vigyázzanak a gyerekre amikor beteg, hogy az anyukának ne kelljen folyton elmennie előbb vagy hiányozni.


Főleg az az eset macerásbb, ha kint él valaki külföldön, és a szülei ugyan tudnának vigyázni a gyerekre, de nagyon messze laknak egymástól.

2023. szept. 7. 15:43
 17/20 A kérdező kommentje:

#3

Aha.

Akkor senki ne vállaljon gyereket ez miatt, ugye? 😅

2023. szept. 7. 15:44
 18/20 A kérdező kommentje:
#8-as, értem én, de a leírásban szereplő anyukának az volt a problémája, hogy valami nagyon jó munkahelye volt (azt nem írta, hogy milyen, és mennyit keresett) szülés előtt, de amikor a gyerek bölcsibe került (volna) akkor akart visszamenni az eddigi munkahelyére, viszont oda nem vették be, ezért csak ügyfélszolgáltatóként dolgozhat, ez pedig neki nem tetszett, hogy mostantól így kell leélni az életét.
2023. szept. 7. 15:56
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez abban az esetben fordulhat elő ha nem volt határozatlan szerződése. Ha van akkor köteles ha nem is abba a munkakörbe de azzal a fizetéssel visszavenni.

Ha határozott idejű szerződés volt és lejárt akkor tulajdonképpen megszűnt a munkaviszonya. Akkor nem vissza venné hanem újra fel és ott nincs megkötés

2023. szept. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%

#8 vagyok.


#18-re reagálok:


"amikor a gyerek bölcsibe került (volna) akkor akart visszamenni az eddigi munkahelyére, viszont oda nem vették be"


Ha határozatlan idejű munkaszerződése volt, akkor kötelesek lett volna, ld. pl. 19-es választ. Eszerint neki nem az volt. Vagy egy jogsértést tudomásul vett. Épp ezért jó, ha az ember tisztában van a jogaival. Aki nincs tisztában, azzal könnyen ki tudnak babrálni.


"ezért csak ügyfélszolgáltatóként dolgozhat, ez pedig neki nem tetszett, hogy mostantól így kell leélni az életét"


Az a nő ostoba! Egész életét? Akkor ez adódott neki. Munka mellett simán kereshet jobb állást. Persze nyavalyogni egyszerűbb.

2023. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!