Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi kor különbség kell a...

Mennyi kor különbség kell a gyerekeknél, hogy az idősebb vigyázni tudjon a picire?

Figyelt kérdés

2023. szept. 9. 20:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Nagy suttyó, aki már eleve úgy akar gyerekeket vállalni, hogy olyan korkülönbség legyen, hogy tudjon a nagyobbik vigyázni a kisebbikre.


Kérdező, senkit nem érdekel, hogy rólad szól-e a kérdés vagy sem. Ha nem rólad szól, akkor vedd úgy, hogy annak lett címezve, akiről írtad.

2023. szept. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%
Én 8 évesen fél napokat vigyáztam a 2 éves öcsémre. Szörnyű volt. Soha nem tennék ilyet a saját gyerekemmel. Ez a szöveg, hogy "azért vagyunk egy család, hogy segítsünk"... gyerekekről beszélünk. A szülő dolga, hogy a gyerekét felnevelje. A gyerekenek nem dolga a többi tesó nevelése. Majd ha felnőttek lesznek, segíthetnek a szülőknek, de borzalmasan rossz hatása van, ha ilyet várnak el egy gyerektől.
2023. szept. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Én 5,5 év korkülönbséggel lettem a bátyámra hagyva úgy ovis koromtól időről időre. Nyilván utálta.

Nálunk 3,5 a korkülönbség, a kicsi 4,5 és érettebb, mint a 8 éves testvére, nem lenne miért a nagynak vigyázni rá. Nyilván nincsenek magukra hagyva hogy vigyázni kelljen.

2023. szept. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%
Nincs akkor a korkülönbség, ugyanis mindenki magának szül. Ha lusta a gyerekére vigyázni, fogadjon bébiszittert, ne a nagyobbra sózza. Kivéve, ha a nagy erőszakolta rá a szülőkre, hogy legyen testvére, és a szülők ezt nem akarták.
2023. szept. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
11 éves koromtól sokat kellett vigyáznom az unokaöcsémre. Nem hagyott se pihenni, se tanulni rendesen. Amire kiskoromban vigyáztam, mindent tönkretett. Játékok, könyvek. 34 éves vagyok. Úgy megutáltam a gyerekeket, hogy azóta sem kell.
2023. szept. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

“8-as ez a kérdés nem is rólam szól, te meg sajnos úgy válaszoltál!!!”


Így sem jobb a helyzet. Mit érdekel téged más magánélete ilyen szinten ?

2023. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
98%

14 évvel fiatalabb az öcsém, így már tudtam vigyázni rá. Szerintem anya kb. 3x kért meg pár órára, plusz egyszer a 2-3 éves kissrácot elvittük pár barátommal az állatkertbe. Egyszer el kellett volna vinnem az oviba, de nem volt kedvem, anyával megbeszéltük, hogy otthon játszunk inkább. Ja és legalább 5x elhoztam a suliból is.


Szerintem ez a mennyiség teljesen belefér. És minden alkalommal úgy kért meg anya, hogy ha ráérek. Soha nem várta el, hogy más programot lemondjak emiatt.

2023. szept. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!