Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felkeltek előbb, mint a...

Felkeltek előbb, mint a gyerek/ek azért, hogy reggelit készítsetek, vagy együtt keltek, és megvárják?

Figyelt kérdés

Igazából szeretnék hamarabb felkelni, de a másfél éves lányom mostanában többször is felkel éjjel, ami eddig nem volt jellemző, én meg alig bírok visszaaludni, van, hogy 1-2 óráig is kínlódok, pedig tényleg fáradt vagyok.

A legjobban persze hajnalban, reggel tudnék a legjobban aludni, de 7-kor ébred, és én is akkor, igazából ő kelt.


Aztán nem tudom, hogy illene mégis előbb felkelnem, vagy várathatom kicsit, miután felkelt?

Csak mert néha lelkiismeret-furdalásom van emiatt.


Ti hogy szoktátok?


2023. szept. 11. 22:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Engem is ők keltenek, simán megvárják, hogy elkészüljön a reggeli.
2023. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Illene? Ki szerint?! Miért érdekel mit illene?! A te családod, azt csinálsz a 4 fal közt ami neked jól esik. 3 gyerekem van, soha eszembe nem jutott előbb felkelni mint ahogy ők keltettek, ha nem.volt muszáj. Sőt, néha még lustizok is míg kimegy pisilni a 2,5 évesem és kérlelem hogy picit még bújjon be mellém. Olyan gyorsan eltelik az az idő mikor az ember ilyet megtehet, ki kell használni.

Az pedig nem fog ártani neki (sőt), ha megtanul picit várni. Nem fog körülötte forogni a világ egész életében. Én mindegyikkel együtt szoktam reggelizni, akkor készítem neki,mikor felöltöztünk és együtt leülünk. Miért kellene előre elkészíteni?

2023. szept. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Az én fiam nem alszik el a kiságyban, csak sikít benne egy ideje, úgyhogy együtt alszunk és én bizony nem mozdulok mellőle, míg fel nem kel, különben álmában leesne az ágyról, annyit vándorol.


Persze hogy megvárja míg elkészítem a reggelit, ébredés és a reggeli közt általában 70perc telik el, semmi baja tőle.

2023. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2023. szept. 11. 22:30
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
2 éves a kislányom, együtt alszom vele, és akkor kelek, amikor felébred.
2023. szept. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

Ő kelt, majd kiküldöm az apjához, mikor kimegy ajtót bezárja,és én alszom tovább.

4 éves

2023. szept. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Illene ? Ki szerint ?

Nem a csicskaja vagy a gyereknek, te is ember vagy.

Amugy meg meg kell tanulni varni. Ez is a szocializacio resze. A bolcsodeben is meg kell majd varnia a tobbieket, nem akkor eszik ha kedve tartja.

2023. szept. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig előbb kelek,pedig mi nem reggelizünk.Én szeretek nyugodtan kávézni,vécézni,elkészülni.Felöltözök,mire keltem a nagyobbat.A kicsi (6 hónapos),ő magától felébred.
2023. szept. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerek, igaz nálunk a legkisebb lássa 3 éves. Én előbb kelek náluk, hogy ember legyek 😂 mire keltem őket
2023. szept. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb fél évvel ezelöttig férjem vállalkozó volt, igy az volt a napi rutin, kb mindenki egyszerre kelt fél8 fele. Utána szép lassan megreggeliztünk, majd ő ment dolgozni, a nagy meg oviba.


Azóta megszűntette a vállalkozását, 6kor indul dolgozni. Én kelek vele.

Nyugisan megkávézok, olvasok, megcsinálom a körmeim, tv-zek, mikor mi. Majd fél8kor keltem a gyerekeket, és akkor állunk neki a reggelinek, visszük a nagyot oviba.

2023. szept. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!