Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta lett ennyire divat nem...

Mióta lett ennyire divat nem törődni a gyerek nevelésével, valamint gyakorlatilag hagyni nőni, mint a gazt a kert végében?

Figyelt kérdés

Interneten az elmúlt években olvastam vagy hallgattam több olyan embert, akik arról beszéltek, hogy az ég világon semmi bajuk nem lenne azzal, ha a gyereküknek kettesei lennének, hülyeség hogy a 4-es, meg az 5-ös a jó jegy és egyáltalán nem zavarná őket, ha a gyerek lusta lenne és inkább lógna a haverjaival mintsem tanuljon. A különórákkal, meg az otthoni leüléssel ugyanis elvenné a lehetőséget attól, hogy megélje önmagát és kitapasztalja a személyiségét. Nem érdekli az sem, ha a gyerek nem egy udvarias gentle man, nyugodtan menjen temetésre melegítőbe vagy bátran nevessen azon, amin nem illik, csak legyen önmaga.


A hozzászólásoknál meg rajong a sok lusta szülő, meg kisgyerek, hogy "A szívemből szólt!!!4NÉGY".


Szerintem ez igenis a lusta szülők mentalitása. Elvet csinálnak abból, hogy lusták normálisan nevelni a gyereküket. Értem én... Sokkal egyszerűbb beletojni az egészbe, mintsem foglalkozni vele, segíteni a számára nehéz területeken, tanítani neki a viselkedésről stb. Ez a jellegzetes effektus, amivel sokszor találkozhatunk: "Nulla akaratom van, lusta vagyok megcsinálni, nem is akarok magamba nézni... Csinálok belőle elvet és kikiáltom, hogy a normánál sokkal magasabb szinten álló emberek igenis engem követnek! Ezzel majd elfogadhatóbbá teszem a cselekedeteim...".


Értem, hogy nem attól függ, hogy szeretjük-e a gyereket, hogy 14 évesen egyetemi előadásokat tart, polihisztor és művész vagy még mindig nem sikerült kijárnia az első osztályt, ahogy attól sem, hogy ismeri-e az illemet és udvarias-e és jó társaságban van-e vagy sem. A gyereket minden esetben szeretni kell. Ezt senki sem kérdőjelezte meg, még azok az "embertelen, konzervatív, befásult, követelő, törpediktátor szülők" sem, akik történetesen a legjobbat szeretnék a gyerekükből kihozni. A gond azzal van, hogy egyesek szeretik a szeretet fogalmát azonosítani a megengedés fogalmával, holott ez egyáltalán nincs így... Ez egy hasonló tévhit, mint amikor a megbocsátást azonosítják a szabályok szükségtelenségével. Lehet, hogy éppen amiatt tilt meg valamit az ember, mert nagyon szereti a gyerekét és a legjobbat szeretné neki, a legjobb irányba szeretné terelni. Az is lehet, hogy szintén emiatt kötelezi valamire. Igenis a gyereknek előnye lesz abból, sokrétűbb ember lesz belőle, ha sokat tanul, szorgalmas, tesz a jó eredményekért, nagy mind a lexikális, mind az alkalmazott tudása és a szülőnek van is egy követelménye felé. Ha rossz képességei vannak, akkor tegyen bele még többet, menjen el magántanárhoz, gyakoroljon többet otthon stb. A gyerek jobb ember lesz, ha ismeri az illemet, udvarias másokkal, tiszteli azokat is, akik őt nem tisztelik, meg tudja adni az alkalmak módját, tudja hogy kell viselkedni az idősekkel stb. Sikeresebb lesz, ha nagy kitartása van. Sorolhatnám a többi dolgot is.


Mióta lett divat ennyire lesz@rni a gyerek tanulmányi eredményeit, mióta ennyire divat hanyagolni az illemre való nevelést stb.?



2023. szept. 9. 16:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
A kérdés alapján azt hittem, arról lesz szó, mióta divat hagyni rohangálni az étteremben meg a vonaton, hangosan beszélni a múzeumban stb. mert az tényleg idegesítő. A tanulmányi eredmény kapcsán viszont nem tudok veled egyetérteni. Rengeteg fölösleges tananyag van, amire felnőttként nem lesz szükséged. Ha már látszik, mi a gyerek fő érdeklődési köre, én is hagynám, hogy afelé menjen inkább.
2023. szept. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

#1.

Attól még egy négyesre igazán lehet teljesíteni, pláne, ha töltelék tantárgy. Abból a tanárok kevésbé szigorúak. Ha valaki kettes testnevelésből, rajzból, meg hasonlókból, azzal magáról állít ki bizonyítványt, mert az azt jelenti, hogy még csak véka alá sem rejti, hogy még ejteni rá sem veszi a fáradtságot. Nálunk anno a tesitanár az alapján értékelt, hogy ki mennyire akarja. Persze kivételek mindig vannak, hülye tanárok is léteznek, akik meg vannak győződve arról, hogy a saját tantárgyuk a top one, de alapvetően azért nem ez a jellemző. A főtantárgyak viszont igenis fontosak. Nyelvek, matek, magyar nyelv és irodalom, történelem, természettudományok és esetleg a mai, modern világban a számítástechnika. Ha valaki valamit tud, azt már soha senki nem veheti el tőle és kizárólag saját magamért tanulok, nem azért, hogy a tanárok, meg a család szeressen. Ezt anno még a nagymamámtól hallottam rengetegszer. A tudás érték.


Egyébként arra is gondoltam, amit te írtál. Az is divatos. Az nálam az illem kategóriába tartozik.

2023. szept. 9. 17:11
 3/31 anonim válasza:
91%
Elég régóta.
2023. szept. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%
A héten az egyik gyerekem szülőijén futottam bele egy ilyen helyzetbe. A szülők egy része nehezményezte, hogy az ofő elvárja, hogy a gyerekek legalább visszaköszönjenek neki az iskola területén belül, valamint hogy a lányok ne rakják ki a portékát a kirakatba. 12 évesekről van szó...
2023. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%

Kitünő tanuló voltam, de nem vittem semmire.


Nem ez számít.

Egy valamiben kell jónak lenni, mentális egészség (ehhez kellenek jó szülők), kapcsolati tőke.

2023. szept. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%

Több év alatt néhány ilyen véleményt olvastál és ebből azt a következtetést vonod le, hogy divat lett?


Nem, nem lett divat.

Az ellenkező véglet lett a divat, hogy a szülők már iskola kezdetétől azon görcsölnek, hogy a gyerekük a legnehezebb iskola ilyen-olyan spéci tagozatán is kiváló eredményt nyújtson, miközben edzésre jár, hangszeren tanul és hip-hop táncol egyszerre. És persze holtfáradt, agyongyötört és nincsen se gyerekkora, se normális kamaszkora.

Sok szülő szerint csak így lesz magas fizetésű csúcsmenedzser a gyerekük, ami természetesen egyenértékű a boldogsággal.

2023. szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező! Te tipikusan az a szemellenzős múlt századi nótát fújod mint még sokan mások.


Az bemegy a fejedbe hogy képesség? Tudod mit jelent az? Könnyű rámondani egy gyerekre hogy lusta mert szar jegyei vannak. Belegondoltál te abba hogy vannak emberek, akik bele döglenek a tanulásba és a 3 as jegy megszerzése a cél?

Az emberek képességei sokfélék, mind mentálisan, mind fizikálisan.

Mindenkit úgy kell elfogadni ahogy van.

2023. szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
42%
Szerény véleményem szerint az eltúlzott liberális nevelésnek köszönhető ez a fajta jelenség. Egy ördögi kör, és csak egyre rosszabb lesz. Ismerjük a mondást: Amilyen a szülő, olyan a gyerek. Na persze erre a kijelentésre nem lehet mindig 100%-osan támaszkodni, mert kivételek mindig vannak/lesznek. Manapság úgy látszik divat leszarni a gyereket, annyi inkompetens szülő van a környezetünkben, hogy az valami elképesztő. Meg még ott vannak a romák is, akik a putri közepére szülnek 10 purdét, azokkal meg lesz, ami lesz. Egy a lényeg, segílyre szükség van. A magyar szülők többségének még iszonyat távoli dolog ez a fajta mélyigénytelenség szerencsére, de tapasztalatból mondom, hogy sok fehér kezd elcigányosodni. :(
2023. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
27%
Ez még mindig nem divat, bármennyire is próbáljátok belemagyarázni.
2023. szept. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%
Igen, az eltúlzott liberális nevelés. A szülő már az óvodában megengedhetetlen hangnemben beszél az óvónővel a gyermeke füle hallatára. Hogyan várhatjuk így el a tiszteletet a gyerektől? Legutóbb az volt a probléma, hogy a gyereket beengedtem a homokozóba- a tisztelt szülő pedig kijelentette, hogy Ő aztán nem fog esténként cipőt tisztítani. Sorolhatnám, viszont fölösleges. Vállalkozó szülők gyermekeiről van szó ez esetben. Az érzelmi intelligenciát viszont nem tudják pénzzel pótolni.
2023. szept. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!