Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez csúfolásnak számít, mit...

Ez csúfolásnak számít, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kislányom 10 éves. Nagyon figyeltem és figyelek arra a nevelése során, hogy senkit nem csúfolunk semmi miatt.

A minap az egyik osztálytársa anyukája felhívott, hogy a lányom mondta az ő lányának, hogy büdös a szája. Elkezdte magyarázni, hogy sokszor a kislányának nincs ideje fogat mosni mert reggel el játsza az időt.

Igazából nem nagyon tudtam erre mit mondania, mondtam neki, hogy beszélek majd vele, hogy ne mondjon ilyet.

Nyilván a csúfolás témában soha nem jött szóba ez, mert annyira alapvető dolog, hogy fogat mosunk rendszeresen.


2023. szept. 19. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem csúfolás hanem a valóság. Nem lett volna pofám telefonálni ha gyerekemre ezt mondják és még jogos is.
2023. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem, ez így nem az.

Annyit tudsz tenni, hogy megbeszéled a lanyofdal, hogy tartsa magában a ténymegállapításait.

2023. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem csúfolás,de azért ezt így illene mondjuk magába tartania. Mint rokonomnak unokatesóm 10 évesen "jó kövér vagy". Tényleg telt volt,de ezt így rohadtul nem illik...
2023. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pontosan a testi dolgokra mentünk, rá, hogy senkinek nem mondunk semmi ilyet. Semmi olyat amivel a másik testét degradáljuk.

Valahogy ez a szájszag dolog kimaradt.

2023. szept. 19. 14:13
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Bocs, de szerintem meg nem kell feltétlenül elviselni, ha a masik büdös. Es ha a padtarsa, szagolgassa csendben egész nap??

Azt tanitsd meg neki, hogy diszkrétebben szoljon. Pl én szoktam minden reggel fogat mosni, mert szerintem az nagyon fontos - es te?

2023. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Anyuka sem százas ha ilyennel felhív. Inkább mondanám a gyerekemnek, hogy mosson fogat, ha egyszer tényleg büdös a szája. A te lányod is persze tartsa magában az ilyen kényes infókat, mondjuk ha rendszeres (főleg), akkor nagyon kellemetlen lehet elviselni. De ez nem a csúfolás kategória.
2023. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Aha, és a kiscsajnak a dedós játékok fontosabbak, mint a szájápolás, higiénia.


Komolyan mondom, egyes szülők olyan okosak..🤦

2023. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha a lánynak mondta négyszemközt, akkor ez jelzés, hogy zavaró és figyeljen oda magára. Csúfolás akkor lenne, ha az egész osztály előtt hangosan ecsetelné ezt. Szerintem ugyanígy nem udvariatlan szolni, a ha a másik leizzad és fél nap után büdös, hogy használjon másik deot.
2023. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha mondja neki, hogy büdös a szája az nem csúfolás, lehet a gyerek ezután majd odafigyel erre. A csúfolás az ha pl büdös szájú 'Julcsizza' meg ilyenek.
2023. szept. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg mindig azzal csúfoltak, hogy büdös cigi szagom van. Pedig én aztán rohadtul nem tehettem róla, mert a szüleim a kocsiban dohányoztak és a ruháim mindig beszívták ezt a bűzt. Azóta is hányingerem van a cigaretta szagától is ha megérzem.

És az én osztálytársaimra egyik szülő sem szólt rá anno.

2023. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!